Futsal. Po kolejnej porażce trener Team mówi, że to najtrudniejszy moment w ekstraklasie.

Team Lębork/Marcin Kapela
Po sensacyjnej wygranej z wicemistrzem Polski Constractem Lubawa dwa następne mecze zakończyły się niepowodzeniami dla Team Lębork. Najpierw porażka u siebie z Fit - Morning Gredar Futsal Brzeg, a w niedzielę wyraźna przegrana w Pniewach z Red Dragons. Team zajmuje 11 miejsce w ligowej tabeli, mając 5 punktów przewagi nad strefą spadkową. Teraz przerwa reprezentacyjna a po niej mecz w Lęborku z liderem.

Najpierw była euforia po pokonaniu w Lęborku wicemistrzów Polski i wicelidera tabeli (6-3 z Constractem Lubawa), by w dwóch następnych meczach rozczarować kibiców wyraźnymi porażkami u siebie i w Pniewach.

W ostatnią niedzielę Red Dragons podejmowali Team w ramach 23 kolejki ekstraklasy futsalu. Gospodarze szybko objęli prowadzenie po strzale Piotra Błaszyka zza pola karnego. W 13 minucie wyrównał Davidson Silva. Odebrał piłkę na skrzydle Gracjanowi Miałkasowi i mimo trudności z utrzymaniem równowagi zdołał trafić do bramki.

Chwilę później było 2:1 dla pniewian. Po rzucie rożnym z powietrza celnie uderzył Mateusz Kostecki. W 16 minucie dwa razy na bramkę gości strzelał Ukrainiec Maksym Pautiak, za drugim razem trafił na 3:1 dla Red Dragons.

Po przerwie, w 24 minucie po aucie uderzył mocno Błaszyk. Dwie minuty później Pautiak wyszedł z kontrą i sam ją sfinalizował.

Trener Wojciech Pięta wycofał golkipera, co wykorzystał Adrian Skrzypek uderzeniem do pustej bramki na 6:1. Straty zmniejszył Piotr Łapigrowski. Potem padły jeszcze gole Skrzypka i Kolesnika.

- Przegraliśmy mecze, które miały olbrzymie znaczenie w kontekście walki o utrzymanie. Oddaliśmy je bez walki, charakteru i w fatalnym stylu. Jesteśmy w najtrudniejszym momencie, od kiedy awansowaliśmy do ekstraklasy. Mam nadzieję, że przerwa reprezentacyjna pomoże nam się pozbierać, a przede wszystkim przygotować do decydujących meczów. Wiele czynników ma wpływ na to, jak gramy, ale to są nasze problemy, które musimy spróbować naprawić wewnątrz zespołu.

- podsumował trener Wojciech Pięta.

Futsal Ekstraklasa, 22 kolejka, 27.03.2022, godz. 18
LSSS Team Lębork - Fit - Morning Gredar Futsal Brzeg 1:4 (1:3)
Bramki: 0:1 Viacheslav Kozhemiaka (6), 0:2 Kacper Kędra (8), 0:3 Damian Makowski (11), 1:3
Vitaliy Kolesnik (20), 1:4 Maciej Foltyn (34)
Team: Rafał Łapigrowski - Kolesnik (kapitan), Witkowski, Sergio, Davidson. Rezerwowi: Formella (bramkarz), Madziąg, P. Łapigrowski, Gniba, Kaczorowski, Yvaaldo. Trener Wojciech Pięta
Fit - Morning Gredar Futsal: Foltyn - Makowski, Kozhemiaka, Nastai, Kucharski. Rezerwowi: Babijczuk, Konieczny, Grochowski, Witek, Gutierrez, Rojek, Kędra. Trener Roman Smirnov
Żółte kartki: Monteiro (dwie), Yvaaldo, Davidson (Team) - Kędra, Foltyn (Fit-Morning Gredar)
Czerwona kartka: Monteiro (31 minuta - po drugiej żółtej kartce)

Futsal Ekstraklasa, 23 kolejka, 03.04.2022, godz. 16
Red Dragons Pniewy - LSSS Team Lębork 7:3 (3:1)
Bramki: 1:0 Piotr Błaszyk (1), 1:1 Davidson (12), 2:1 Mateusz Kostecki (13), 3:1 Maksym Pautiak (15), 4:1 Piotr Błaszyk (23), 5:1 Maksym Pautiak (25), 6:1 Adrian Skrzypek (30), 6:2 Piotr Łapigrowski (34), 7:2 Adrian Skrzypek (38), 7:3 Vitaliy Kolesnik (39)
Red Dragons: Błaszczyk - Skrzypek, Pautiak, Kostecki, Miałkas. Rezerwowi: R. Roj (bramkarz), Stankowiak, Gładyszewski, Błaszyk, M. Roj, Kubiak, Kameko. Trener Łukasz Frajtag
Team: Rafał Łapigrowski - Madziąg, Sergio, Davidson, Yvaaldo. Rezerwowi: Formella (bramkarz), Dampc, P. Łapigrowski, Kolesnik, Gniba, Witkowski, Lange. Trener Wojciech Pięta
Żółte kartki: Pautiak, Kostecki, Stankowiak (Red Dragons) - Sergio, Witkowski, Davidson, Yvaaldo
Sędziowie: Marcin Gutowski (Łódź), Szymon Przytuła (Stary Adamów), Robert Pawlicki (Poznań), Marcin Łuczak (Środa Wlkp.)