MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kilometry dla Jakuba Małoszyckiego z Lęborka. Rusza 6 edycja akcji Powiatu i Farm Frites

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Potrzeba co najmniej 50 tysięcy kilometrów, żeby mieszkaniec powiatu lęborskiego z niepełnosprawnością otrzymał wsparcie.
Potrzeba co najmniej 50 tysięcy kilometrów, żeby mieszkaniec powiatu lęborskiego z niepełnosprawnością otrzymał wsparcie. Marcin Kapela
W starostwie powiatowym w Lęborku zainaugurowana została szósta edycja wspólnej akcji Powiatu Lęborskiego i Farm Frites Poland SA pod nazwą „Powiat Lęborski - z nami zdrowo i sportowo”. Przedsięwzięcie polega na pokonaniu co najmniej 50 tys. kilometrów przez mieszkańców powiatu lęborskiego podczas spacerów, biegania i jazdy na rowerze, które firma Farm Frites Poland S.A. jako partner akcji zamieni na wsparcie dla mieszkańca z niepełnosprawnością. Podczas oficjalnej inauguracji ogłoszono do kogo trafi pomoc.

Szósta edycja wspólnej akcji. Kilometry zamienią na wsparcie

W starostwie powiatowym w Lęborku została oficjalnie zainagurowana szósta edycja wspólnej akcji Powiatu Lęborskiego i firmy Farm Frites Poland SA. W akcji pod nazwą „Powiat Lęborski - z nami zdrowo i sportowo” zadaniem mieszkańców jest pokonanie podczas spacerów, biegania i jazdy na rowerze co najmniej 50 tysięcy kilometrów. Jeśli tak się stanie, to firma Farm Frites Poland S.A. jako partner przedsięwzięcia uruchomi środki na wsparcie zakupu platformy pionowej do transportu osób niepełnosprawnych.

Podczas inauguracji ogłoszono, do kogo tym razem trafi pomoc. Wsparcie otrzyma 11-letni Jakub Małoszycki, cierpiący na padaczkę lekooporną, opóźniony rozwój psychoruchowy, obniżone napięcie mięśniowe. Chłopiec ze swoim tatą Jarosławem wzięli udział w inauguracji akcji.

- Dzięki pokonanym kilometrom, dzięki wsparciu firmy Farm Frites będzie to winda, podnośnik pionowy w miejscu zamieszkania chłopca - powiedziała Bogusława Lis - Zielińska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku.

- Zachęcam do pokonywania kilometrów dla mojego syna, ale też zbierania nakrętek na sfinansowanie rehabilitacji. Staram się, jak mogę, żeby zapewnić Kubie dobrą opiekę.

W grudniu 2021 r. przed budynkiem Starostwa Powiatowego stanął metalowy pojemnik, służący pozyskiwaniu plastikowych nakrętek. Zaprojektowany został przez Jarosława Małoszyckiego, z myślą o synu Jakubie.

Jakub Małoszycki pierwsze lata swojego życia spędził w szpitalach, niejednokrotnie walcząc o życie. Chłopiec zaraz po przyjściu na świat, na skutek niedotlenienia okołoporodowego oraz wrodzonego zapalenia płuc miał problemy z oddychaniem, czego konsekwencją jest obniżone napięcie mięśniowe. W szóstym miesiącu życia przeszedł poszczepienne zapalenie mózgu. Od tego momentu u dziecka pojawiła się padaczka, która spowodowała regres w jego rozwoju. Kubuś wymaga intensywnej rehabilitacji, zajęć z logopedą, psychologiem, licznych wizyt u lekarzy specjalistów oraz zakupu sprzętu medycznego.

Badanie genetyczne w Finlandii potwierdziły, że urodził się z bardzo rzadką chorobą. Drgawki pirydoksynozależne, w skrócie PDE to encefalopatia padaczkowa uwarunkowana autosomalnie recesywnie, uzależniona od podaży witaminy B6. Chłopiec do końca życia musi być na diecie ubogolizynowej, przyjmować duże dawki witaminy B6, a także suplement o nazwie Arginina Veyron oraz preparat białkowy oczyszczony z lizyny Anamix Junior, które muszą być sprowadzane na import docelowy z zagranicy.

Podczas kolejnych akcji edycji akcji udało się zakupić wózek elektryczny, podnośnik siłowy czy ssak medyczny,

W inauguracji wzięli udział sportowi partnerzy akcji z takich klubów i stowarzyszeń, jak Klub Kolarski Lew Lębork, Stowarzyszenie Rowerowe Lew Lębork, Klub 42,2, UKS Ekonomik - Maratończyk Lębork, Fundacji Sportowo-Ekologicznej im. Tomasza Hopfera. O nordic walking mówił Adam Kuźmicz, utytułowany zawodnik, medalista mistrzostw świata, Europy i Polski.

Zasady uczestnictwa w akcji przedstawił Krzysztof Poziemski. Zasady tegorocznej akcji nie odbiegają od poprzednich edycji. Wzorem lat poprzednich rywalizacje odbywać się będą w oparciu o dostępne darmowe aplikacje: MapMyRun / MapMyWalk / MapMyRide. Chęć udziału w rywalizacji trzeba będzie zgłosić pod adresem mailowym akcji, by otrzymać spersonalizowane zaproszenie do udziału. Rywalizacja potrwa od 24 kwietnia do 31 lipca, w dwóch etapach, które umożliwiają ograniczone możliwości darmowych aplikacji. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni i nagrodzeni 8 września podczas Dożynek Powiatowych w Cewicach.

Gospodarzem inauguracji była starosta Alicja Zajączkowska. Tradycyjnie nie zabrakło Katarzyny Majchrzak z Farm Frites Poland SA. W części artystycznej wystąpili tancerze Studia Tańca Bravo pod kierunkiem Piotra Zagrodnika. Uroczystość poprowadziła Iwona Witke, szefowa Referatu Promocji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto