Futsal. Rekord Bielsko-Biała wygrał z Team Lębork. Mistrz przekroczył tysiąc punktów w ekstraklasie.

Marcin Kapela
Archiwum/Marcin Kapela
W 19 kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy Rekord Bielsko-Biała podejmował w niedzielę Team Lębork. Mistrzowie Polski nie pozostawili gościom złudzeń i wygrali 7:2 (6:1). Dla drużyny trenera Wojciecha Pięty gole strzelili Krzysztof Witkowski i Mateusz Madziąg. Zdobywając trzy punkty futsalowcy Rekordu przekroczyli barierę 1000 punktów w tabeli wszech czasów Futsal Ekstraklasy.

Statscore Futsal Ekstraklasa, 19 kolejka, 06.03.2022, godz. 17
REKORD BIELSKO-BIAŁA - TEAM LĘBORK 7:2 (6:1)
Bramki: 1:0 Michał Kubik (5), 2:0 Michał Marek (5),3:0 Matheus (8), 4:0 Artur Popławski (12), 5:0 Paweł Budniak (19), 6:0 Łukasz Biel (19), 6:1 Krzysztof Witkowski (19), 6:2 Mateusz Madziąg (21), 7:2 Miłosz Krzempek (36)
Rekord: Nawrat - Budniak, Marek, Popławski, Matheus. Rezerwowi: Iwanek (bramkarz), Kubik, Zastawnik, Leszczak, Biel, Surmiak, Krzempek, Kosowski, Mura. Trener Jesus Lopez Garcia
Team: Rafał Łapigrowski - Kolesnik, Witkowski, Sergio Monterio, Madziąg. Rezerwowi: Formella (bramkarz), Dampc, P. Łapigrowski, Gniba, Kaczorowski. Trener Wojciech Pięta
Żółte kartki: Budniak - Kolesnik
Sędziowie: Jakub Orliński (Wrocław), Kamil Struski (Żórawina), Grzegorz Wiercioch (Knurów), Adrian Froehlich (Bytom)

Mistrz objął prowadzenie po uderzeniu z dystansu Sebastiana Leszczaka. W tej samej minucie, po asyście Pawła Budniaka, do bramki trafił Michał Marek. Brazylijczyk Matheus podwyższył na 3:0 w zamieszaniu podbramkowym. Artur Popławski strzałem z powietrza podwyższył na 4:0 dla gospodarzy. W końcówce pierwszej połowy, po rozegranym rzucie wolnym gola strzelił Paweł Budniak. Kilkanaście sekund później podanie Matheusa zamienił na gola Łukasz Biel. Na ułamki sekund przed syreną kończącą I połowę, po rożnym przymierzył z bliska Krzysztof Witkowski.

Na początku drugiej odsłony silnym uderzeniem w okolice „okienka” straty Team zmniejszył Mateusz Madziąg. Jedyne trafienie dla gospodarzy w drugiej połowie padło po mocnym strzale z niewielkiej odległości od bramki Marka.

Zdobywając trzy punkty Rekord przekroczył barierę 1000 punktów w tabeli wszech czasów Futsal Ekstraklasy. Zdobyli już też ponad sto goli w bieżących rozgrywkach ligowych.

Pozostałe wyniki 19 kolejki: Fit-Morning Gredar Futsal - FC Reiter 3:3 (3:2), Red Dragons - MOKS Słoneczny Stok 2:3 (2:1), AZS UG - Legia Futsal 5:3 (1:3), Piast - GI Malepszy Futsal 5:2 (2:2), SP Clearex-Sport - Red Devils 0:2 (0:1), Górnik - Dreman Futsal 7:6 (4:3), Constract - AZS KU UW 4:1 (1:1)