Duży sukces siatkarski SPS Lębork. Aż trzy drużyny w ogólnopolskich mistrzostwach Kinder Joy of Moving

Marcin Kapela
W niedzielę 28 maja w hali miejskiej w Lęborku rozegrany został wojewódzki finał o Puchar Kinder Joy of Moving. Od rana na parkiecie rywalizowały najlepsze drużyny w kategoriach "dwójek", "trójek" i "czwórek". SPS Lębork
Aż trzy miejsca w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of Moving w Gliwicach wywalczyły drużyny Glinka Academy Stowarzyszenia Przyjaciół Siatkówki Lębork. To duży sukces tego klubu, bo rozgrywki te to największe i najważniejsze wydarzenie siatkarskie dla dzieci i młodzieży w Polsce.

Finał wojewódzki w Lęborku

Mistrzami województwa pomorskiego w kategorii "trójek" w znakomitym stylu została już wcześniej drużyna Glinka Academy SPS Lębork 1, grająca w składzie Maciej Winiarski, Michał Dawidowski i Szymon Zimnowoda. Wygrali wszystkie cztery turnieje eliminacyjne i przed ostatnim turniejem w Malborku mieli taką przewagę, że bez względu na wynik zajęli I miejsce na Pomorzu. Tym samym zawodnicy prowadzeni przez trenera Marcina Dawidowskiego obronili tytuł z "dwójek" i ponownie wywalczyli grę w Ogólnopolskich Mistrzostwach o Puchar Kinder Joy of Moving w Gliwicach. W niedzielę w Lęborku odebrali zasłużone nagrody.

Tak więc sześciu drużynom, w tym zespołowi Glinka Academy SPS Lębork 2 trenera Piotra Neumillera pozostała rywalizacja o 2 miejsce, także premiowane występem w Gliwicach. I drugi zespół grający w składzie Oskar Jankowski, Dawid Burghardt, Aleksander Mielewczyk i Tomasz Beta wygrał w niedzielę wszystkie spotkania i także zapewnił sobie grę w ogólnopolskich mistrzostwach. Trzecie miejsce zajął UKS Gdańsk Jasieniak 1.

- Tak więc w "trójkach" awans z pomorskiego uzyskały tylko nasze ekipy

- podkreśla trener Marcin Dawidowski.

W "czwórkach" już wcześniej awans wywalczyła drużyna AS Trefla Gdańsk 1. O drugie miejsce premiowane grą w Gliwicach walczyła drużyna Glinka Academy SPS Lębork trenerów Jarosława Pruskiego i Grzegorza Partyki, grająca w składzie Juliusz Partyka, Aleksander Kowalski, Szymon Wejer i Piotr Wenta.

- Walczyliśmy dzielnie a naszym najpoważniejszym przeciwnikiem był zespół UKS Jasieniak Gdańsk. Udało się wygrać z nimi 2:1, zwyciężyć w pozostałych spotkaniach i wywalczyć bilet do Gliwic

- podsumowuje Marcin Dawidowski.

Trzecie miejsca zajęła drużyna UKS Jasieniak Gdańsk 1.

W kategorii "dwójek" awans na turniej w Gliwicach uzyskały drużyny UKS Set Starogard 1 i UKS Set Starogard 3. Trzecie miejsce zajęła Akademia Siatkówki Pliński/Wika.

Stoją nie tylko przed wielkim wyzwaniem sportowym

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of Moving w Gliwicach zostaną rozegrane w dniach 7-9 lipca. Przez trzy dni siatkarskiej rywalizacji zmierzą się 192 drużyny na 25 boiskach.

- Jeżeli chodzi o mistrzostwa, to nastawiamy się przede wszystkim na dobra grę a wynik przyjdzie sam. Dla naszego klubu wysłanie tak licznej grupy na drugi koniec Polski, to będzie wielkie wyzwanie finansowe i organizacyjne, więc bierzemy się do roboty

- mówi Marcin Dawidowski.

Wcześniej jednak, bo 17 czerwca w Lęborku SPS będzie gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Małgorzaty Glinki w kategoriach "trójek" i "czwórek".

- To będzie doskonały sprawdzian dla naszych chłopców przed mistrzostwami w Gliwicach. Do Lęborka zjadą czołowe zespoły Polski w tych kategoriach wiekowych, więc będzie można się sprawdzić

- podkreśla Marcin Dawidowski.

Wsparcie za promocję powiatu lęborskiego

W poniedziałek 29 maja starosta Alicja Zajączkowska i wicestarosta Edmund Głombiewski podpisali umowę ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Siatkówki Lębork na sfinansowanie działań promujących Powiat podczas imprez sportowych z udziałem drużyn SPS w 2023 roku - mistrzostw o Puchar Kinder Joy of Moving w Gliwicach, XI Ogólnopolskiego Turnieju Minipiłki Siatkowej o Puchar Małgorzaty Glinki w Lęborku, rozgrywek Ligi Wojewódzkiej we wszystkich kategoriach wiekowych oraz imprezach sportowych, w których będzie uczestniczył SPS na terenie Polski.

W imieniu SPS umowę podpisali Agnieszka Dawidowska jako prezes klubu i klubowy sekretarz Marcin Dawidowski.