Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oto nominowani do Sportowych Laurów Powiatu Lęborskiego. Gala już w sobotę

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Laureatów konkursu poznamy podczas Gali Sportu w Lęborskim Centrum Kultury Fregata. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 24 lutego.
Laureatów konkursu poznamy podczas Gali Sportu w Lęborskim Centrum Kultury Fregata. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 24 lutego. Archiwum/Marcin Kapela/Robert Gębuś
Gala Sportu Powiatu Lęborskiego odbędzie się już w najbliższą sobotę, 24 lutego. Podczas gali w Lęborskim Centrum Kultury "Fregata" poznamy laureatów "Sportowych Laurów 2023". Oto, kto znalazł się na liście nominowanych przez Powiatową Radę Sportu.

Gala Sportu Powiatu Lęborskiego

Do 5 stycznia kluby i stowarzyszenia, przedstawiciele samorządów gmin z terenu powiatu lęborskiego oraz członkowie Powiatowej Rady Sportu mogli zgłaszać kandydatów do konkursu "Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2023". Zgłoszeni kandydaci muszą reprezentować kluby lub stowarzyszenia, których działalność jest prowadzona na terenie Powiatu Lęborskiego, bądź zamieszkiwać w Powiecie Lęborskim. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na uroczystej Gali Sportu Powiatu Lęborskiego. Celem konkursu jest docenienie sukcesów sportowców i trenerów z powiatu lęborskiego w dyscyplinach sportowych olimpijskich i paraolimpijskich.

Laureatów konkursu poznamy podczas Gali Sportu w Lęborskim Centrum Kultury Fregata. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 24 lutego. Początek o godz. 12.

A oto kandydaci do nagród i wyróżnień w Plebiscycie „Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2023”

MŁODZIK
Nominowani:

  • Michał Dawidowski – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork

• I miejsce - Mistrzostwo Polski w mini siatkówce plażowej chłopców w kategorii U – 12 Kinder Joy of Moving – Kołobrzeg 2023,

• II miejsce – Finał Ogólnopolskich rozgrywek Kinder Joy of Moving w mini siatkówce chłopców – Gliwice 2023

  • Maciej Winiarski – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork

• I miejsce – Mistrzostwo Polski w mini siatkówce plażowej chłopców w kategorii U – 12 Kinder Joy of Moving – Kołobrzeg 2023,

• II miejsce – Finał Ogólnopolskich rozgrywek Kinder Joy of Moving w mini siatkówce chłopców – Gliwice 2023

  • Mikołaj Muchnicki – Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk

• III miejsce – 1000m – XV Pomorska Olimpiada Lekkoatletyczna Dysk Pomorski 2023 Człuchów 14.06.2023 r.,

• I miejsce – 60 m – Mistrzostwa Okręgu LDK, Gdańsk, 10.09.2023 r.,

• I miejsce – 60 m – Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego U 12 i U 14. Wojewódzki festiwal sztafet. Gdańsk 28.05.2023 r.,

• IV miejsce – 5 Miting pamięci I. Szewińskiej U 16 i U 14 – 28.01.2023 Toruń

  • Aleksander McNamara – Klub Szachowy „Magnat” Nowa Wieś Lęborska

• I miejsce – XVIII Otwarte Mistrzostwa Regionu Północnego w szachach Błyskawicznych, Chojnice 04.11.2023 r.,

• I miejsce – Wojewódzki Turniej szachowy z okazji 100 – lecia Kartuz – kartuzy 30.09.2023 r.

• V miejsce Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Młodzików – Gdańsk 27.05.2023 r.

  • Dominik Nasiadko – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork (SOS – W w Lęborku)

• IV miejsce – Mistrzostwa Polski Sprawni Razem w biegach przełajowych – 27 –29.10.2023 r. Ciechanów

• III miejsce – Ogólnopolski Turniej Tenisa ziemnego ZSS Sprawni Razem – 26 –
28.05.2023 r. Słupsk

  • Paweł Pachocki – UKS Orlen Gdańsk

• Zawodnik grający w sezonie 2023/2024 w Wojewódzkiej Lidze juniorów C1 oraz C2,

• I miejsce - Wojewódzka Liga Juniorów 2022/2023.

  • Oskar Kwiatkowski – MKS Lew Lębork

• I miejsce - Wojewódzki Turniej „Kaszub Cup” rocz. 2010 Luzino 03.12.2023 r.,

• I miejsce – Wojewódzki Turniej „Gryf Cup” rocz. 2009/2010 Wejherowo 12.11.2023 r.

• Powołanie do kadry Pomorza 2023.

  • Szymon Nowicki – MKS Lew Lębork

• Powołania do kadry Pomorza 2023,

• I miejsce – Wojewódzki Turniej „Gryf Cup” rocz. 2009/2010 Wejherowo 12.11.2023 r.

• Zawodnik grający w rundzie jesiennej w UKS Orlen Gdańsk.

  • Maciej Damps – MKS Lew Lębork

• III miejsce – I Ogólnopolski Turniej Gry 1x1 – 15.09.2023r.

• I miejsce – Wojewódzki Turniej Kiełpino Cup – 04.02.2023r.,

• Zaproszenie do projektu PZE – Przyszły Zawodnik Ekstraklasy,

• Testy w Lechii Gdańsk.

  • Bartosz Rawlik – Arka Gdynia

• Występy w Wojewódzkiej Lidze Juniorów C1

• I miejsce – Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej – najlepszy zawodnik turnieju.

• III miejsce – Finał Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.

  • Jakub Klawikowski – MKS Lew Lębork

• Mistrz Województwa bieg na 100 m oraz w skoku w dal

Jan Raczkowski – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork

• II miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików pistolet sportowym 30 + 30 – 15 – 17.09.2023 r. Bydgoszcz

• II miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików pistolet sportowym szybkostrzelnym – 15 – 17.09.2023 r. Bydgoszcz

  • Hubert Pakieła – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork

• X miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików w karabinie sportowym 3x20 – 6 – 8.10.2023 r. Wrocław

• IV miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karabinie pneumatycznym – 15 – 17.09.2023 r.

  • Adam Kelar – Łebski Klub Żeglarski

• I miejsce – Mistrzostwa Polski FOIL Juniorów – 02 – 06.08.2023 r. Puck

  • Leon Baranowski – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• II miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate WKF – 15.10.2023 r. Kołobrzeg

• III miejsce – IX Grand Prix International Karate WKF – 28.X.2023 r. Lębork

  • Remigiusz Litwin – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• II i III miejsce – IX Grand Prix International Karate WKF – 28.X.2023 r. Lębork

  • Kajetan Litwin – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• II i III miejsce – I Ogólnopolski turniej Karate SHUTO CUP – 16.12.2023 r. Starogard Gdański

• I miejsce – IX Grand Prix International Karate WKF – 28.X.2023 r. Lębork

  • Kacper Adamowicz – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• I i III miejsce – XXII Central Europe Open/Grand Prix Pomorza i Kujaw 04 – 05.03.2023 r. Bydgoszcz

• III miejsce – Pomerania Cup – 15.04.2023 r. Rumia

• III miejsce – 9 th Central Poland Open Grand Prix – 22 – 23.04.2023 r. Pleszew

  • Dorian Łazorczyk – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• I i III miejsce – II Puchar Polski Dzieci i Młodzików Karate WKF – 1 – 2.12.2023 r. Grodzisk Mazowiecki

  • Franciszek Gierszewski – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• I i II miejsce – II Puchar Polski Dzieci i Młodzików Karate WKF – 1 – 2.12.2023 r. Grodzisk Mazowiecki

• I miejsce – Ogólnopolski Turniej Karate WKF IPPON Cup – 27.05.2023 r. Koronowo

• II miejsce – IX Grand Prix International Karate WKF – 28.X.2023 r. Lębork

  • Bartosz Sołtys – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• I i II miejsce – II Puchar Polski Dzieci i Młodzików Karate WKF – 1 – 2.12.2023 r. Grodzisk Mazowiecki

• II miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate WKF – Strefa A Kołobrzeg – 15.10.2023 r. Kołobrzeg

  • Jan Klejman – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• II i III miejsce – IX Grand Prix International Karate WKF – 28.X.2023 r. Lębork

  • Filip Burak – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• III miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate WKF – Strefa A Kołobrzeg – 15.10.2023 r. Kołobrzeg

• II miejsce – Pomerania Cup – 15.04.2023 r. Rumia

  • Wojciech Gierszewski – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• II miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate WKF – Strefa A Kołobrzeg – 15.10.2023 r. Kołobrzeg

• II miejsce – I Ogólnopolski turniej Karate SHUTO CUP – 16.12.2023 r. Starogard Gdański

MŁODZICZKA
Nominowani:

  • Tola Sierant – Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk

• III miejsce – 300 m – Wojewódzki miting Lekkoatletyczny – 11.06.2023 r. Reda

  • Dominika Rauchut – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork (SOS – W w Lęborku)

• I miejsce – Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce ZSS Sprawni – Razem – 19 – 21.05.2023 r. Grudziądz

  • Paulina Freitag – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork (SOS – W w Lęborku)

• IV miejsce – Mistrzostwa Polski Sprawni Razem w biegach przełajowych – 27 –29.10.2023 r. Ciechanów

• I miejsce – Ogólnopolski Turniej tenisa ziemnego ZSS sprawni Razem 26 – 28.05.2023 r. Słupsk

  • Aleksandra Stolc – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork

• II miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików w karabinie sportowym 3x20 – 6 – 8.10.2023 r. Wrocław

• Powołana do kadry narodowej 2023

  • Nadia Szauła – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork

• I miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików w karabinie sportowym 40 l – 6 – 8.10.2023 r. Wrocław

  • Anastazja Domarus – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• III miejsce – II Puchar Polski Dzieci i Młodzików Karate WKF – 1 – 2.12.2023 r. Grodzisk Mazowiecki

• III miejsce – IX Grand Prix International Karate WKF – 28.X.2023 r. Lębork

  • Patrycja Żuk – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• II miejsce – II Puchar Polski Dzieci i Młodzików Karate WKF – 1 – 2.12.2023 r. Grodzisk Mazowiecki

• II miejsce – IX Grand Prix International Karate WKF – 28.X.2023 r. Lębork

• II miejsce – Ogólnopolski Turniej Karate WKF IPPON Cup – 27.05.2023 r. Koronowo

  • Zofia Szczegielniak – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• III miejsce – Ogólnopolski Turniej Karate WKF IPPON CUP – 27.05.2023 r. Koronowo

• II i III miejsce – IX Grand Prix International Karate WKF – 28.X.2023 r. Lębork

• III miejsce – II Puchar Polski Dzieci i Młodzików Karate WKF – 1 – 2.12.2023 r. Grodzisk Mazowiecki

  • Sara Pękala – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• I i III miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate WKF – Strefa A Kołobrzeg – 15.10.2023 r. Kołobrzeg

• I miejsce – IX Grand Prix International Karate WKF – 28.X.2023 r. Lębork

JUNIOR
Nominowani:

  • Jakub Gul – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork (SOS – W w Lęborku)

• VI miejsce – Mistrzostwa Polski Sprawni Razem w biegach przełajowych – 27 –29.10.2023 r. Ciechanów

• III miejsce – Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Tenisie stołowym Sprawni Razem 12.10.2023 r.,

  • Jakub Kozłowski – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork

• IV miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów karabin dow. 60 l – 22 – 24.09.2023 r. Bydgoszcz

• I miejsce – Otwarte Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski LOK w strzelectwie sportowym juniorów i seniorów kar. Dow. 3x20, 60l pneum. – 31.08 – 03.09.2023 r. Tarnów

  • Piotr Szczegielniak – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• II miejsce – Mistrzostwa Polski Karate WKF juniorów młodszych, juniorów
i młodzieżowców – 3 – 4.06.2023 Zielonki – Parcela

• III miejsce – 9 th Central Poland Open Grand Prix – 22 – 23.04.2023 r. Pleszew

Jakub Woźnicki – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork (SOS – W w Lęborku)

• I miejsce – Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Tenisie Stołowym ZSS Sprawni Razem 12.10.2023 r. Gdańsk

• IV miejsce – Ogólnopolski Turniej Tenisa stołowego ZSS Sprawni Razem 20 – 22.10.2023 Gdańsk

  • Igor Zagożdżan – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• III miejsce – Mistrzostwa Polski Karate Seniorów – 12.11.2023 r. Karpacz

JUNIORKA MŁODSZA
Nominowani:

  • Kaja Moczyło – brak klubu (mieszkanka Powiatu Lęborskiego)

• I miejsce – Mistrzostwa Polski WPA Juniorów w wyciskaniu sztangi leżąc –
Łódź 27.10.2023 r.

• I miejsce – Mistrzostwa Niepodległej Polski – martwy ciąg – 11 – 12.11.2023 r. Złotoryja.

  • Oliwia Kołodziej – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork (SOS – W w Lęborku)

• II miejsce – Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w tenisie Stołowym ZSS Sprawni Razem 12.10.2023 Gdańsk

• XII miejsce – Mistrzostwa Polski Sprawni Razem w biegach przełajowych 27 – 29.10.2023 r. Ciechanów

  • Adrianna Pakieła – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork

• I miejsce – Finał Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – 12.07- 16.07.2023 r. Starachowice

  • Zuzanna Neumuller – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork

• IV miejsce – Finał Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – 12.07- 16.07.2023 r. Starachowice

JUNIOR MŁODSZY
Nominowani:

  • Michał Gajdus – Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk Lębork

• I miejsce – PZLA Mistrzostwa Polski U16 2023. Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego – 23 – 24.09.2023 r. Słubice

  • Dawid Gajda – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork (SOS – W w Lęborku)

• IV miejsce – Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce ZSS Sprawni – Razem – 19 – 21.05.2023 r. Grudziądz

  • Kornel Łazorczyk – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• II i III miejsce – Mistrzostwa Polski Karate WKF juniorów młodszych, juniorów
i młodzieżowców – 3 – 4.06.2023 Zielonki – Parcela

  • Igor Mielewczyk – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• II miejsce – Mistrzostwa Polski Karate WKF juniorów młodszych, juniorów
i młodzieżowców – 3 – 4.06.2023 Zielonki – Parcela

  • Szymon Sołtys – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• I miejsce – Mistrzostwa Polski Karate WKF juniorów młodszych, juniorów
i młodzieżowców – 3 – 4.06.2023 Zielonki – Parcela

  • Filip Maszota – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• I miejsce – 9 th Central Poland Open Grand Prix – 22 – 23.04.2023 r. Pleszew

• I miejsce – XXII Central Europe Open/Grand Prix Pomorza i Kujaw 04 – 05.03.2023 r. Bydgoszcz

JUNIORKA
Nominowani:

  • Maria Baranowski – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork

• I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów karabin dow. 60 l – 22 – 24.09.2023 r. Bydgoszcz

  • Aleksandra Filipowicz – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork

• II miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów karabinie dowolnym 60 l – 22 – 24.09.2023 r. Bydgoszcz

SENIOR
Nominowani:

  • Piotr Walkusz – Klub Kolarski Lew Lębork (osoba niepełnosprawna)

• IV miejsce – XV Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie szosowym – 23.09.2023 r. Zduńska Wola

  • Sławomir Maciejewski – Klub Kolarski Lew Lębork

• IV miejsce – Mistrzostwa Polski w kolarstwie gravelowym – 8 – 09.07.2023 r. Połczyn Zdrój

  • Piotr Rzeszutek – Klub Kolarski Lew Lębork

• I miejsce – Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim – 02 – 03.06.2023 r. Białka Tatrzańska

  • Wiktoria Klawitter – Klub Kolarski Lew Lębork

• III miejsce – Akademickie Mistrzostwa Polski – 09 – 11.05.2023 r. Kraków

  • Piotr Pobłocki – Uczniowski Klub Sportowy „Ekonomik – Maratończyk”

• I miejsce – 9 Halowe Mistrzostwa Świata Masters – 26.03. – 01.04.2023 r. Toruń

• I miejsce – 11 Otwarte Mistrzostwa Polski w Biegu na 5 km – 5.11.2023 r. Warszawa

  • Adam Głogowski – Uczniowski Klub Sportowy „Ekonomik – Maratończyk”

• I miejsce – 32 PZLA Mistrzostwa Polski w Półmaratonie – 09.09.2023 r. Grudziądz

  • Bożena Pobłocka – Uczniowski Klub Sportowy „Ekonomik – Maratończyk”

• I miejsce – 9 Halowe Mistrzostwa Świata Masters – 26.03. – 01.04.2023 r. Toruń

  • Paula Wrońska – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork

• I miejsce – Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn drużynowo – 20 – 24.07.2023 r. Wrocław

• VI miejsce – Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn – 20 – 24.07.2023 r. Wrocław

  • Michał Parczewski – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• II miejsce – Mistrzostwa Polski Karate Seniorów – 12.11.2023 r. Karpacz

  • Monika Sołtys – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• II miejsce – II Mistrzostwa Polski Karate WKF Masters drużynowo – 25.11.2023 r. Witkowo

  • Agnieszka Stanicka – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• I i II miejsce – II Mistrzostwa Polski Karate WKF Masters – 25.11.2023 r. Witkowo

  • Ireneusz Szumański – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• I miejsce – II Mistrzostwa Polski Karate WKF Masters – 25.11.2023 r. Witkowo

  • Magdalena Maszota – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• II miejsce – II Mistrzostwa Polski Karate WKF Masters – 25.11.2023 r. Witkowo

  • Paweł Tubielewicz – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• II miejsce – II Mistrzostwa Polski Karate WKF Masters – 25.11.2023 r. Witkowo

  • Dorota Janczak – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• II miejsce – II Mistrzostwa Polski Karate WKF Masters – 25.11.2023 r. Witkowo

  • Adam Dosz – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”

• III – IV miejsce – II Grand Prix Polski Seniorów – 24 – 26.11.2023 r.

• Awans do rozgrywek o Mistrzostwo Polski Lotto Superligi tenisa stołowego w sezonie 2023/2024

  • Jan Zandecki – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”

• III – IV miejsce – II Grand Prix Polski Seniorów – 24 – 26.11.2023 r.

• Awans do rozgrywek o Mistrzostwo Polski Lotto Superligi tenisa stołowego w sezonie 2023/2024

  • Dariusz Gabrynowicz – Reprezentacja Polski

• I miejsce – Mistrzostwa Świata IFA World Armwresling Chamionships 2023 – Malezja 25.09 – 01.10.2023 r.

ZESPÓŁ ROKU - MŁODZIK
Nominowani:

  • Glinka Academy SPS Lębork (Michał Dawidowski, Maciej Winiarski)

• I miejsce – Mistrzostwo Polski w mini siatkówce plażowej chłopców w kategorii U – 12 Kinder Joy of Moving – Kołobrzeg 2023,

• Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w mini siatkówce plażowej chłopców w kategorii U – 12 Kinder Joy of Moving.

  • Glinka Academy SPS Lębork (Michał Dawidowski, Maciej Winiarski, Dawid Burghatdt, Szymon Zimnowoda, Oskar Jankowski)

• II miejsce – Finał Ogólnopolskich rozgrywek Kinder Joy of Moving w mini siatkówce chłopców – Gliwice 2023

• I miejsce – Finał Województwa Pomorskiego w mini siatkówce chłopców
w kategorii U – 12 Kinder Joy of Moving

  • AP Diego Lębork

• Zwycięstwo w Lidze junior D 2 w roczniku 2011 – 2012 – awans do ligi wojewódzkiej w sezonie 2023/2024

  • Glinka Academy SPS Lębork (Partyka Juliusz, Wejer Szymon, Jakub Selonke, Aleksander Kowalski)

• XV miejsce – Finał Ogólnopolskich rozgrywek Kinder Joy of Moving w mini siatkówce chłopców – Gliwice 2023

• I miejsce – Finał Województwa Pomorskiego w mini siatkówce chłopców w kategorii U – 12 Kinder Joy of Moving

  • Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” – koszykówka

• I miejsce – Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt U 11 Olsztynek,

• Awans do finału w ramach rozgrywek ligowych U 10 K – POZKOSZ

  • Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork (Maja Guziałowska – Gąska, Jan Raczkowski)

• III miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w pistolecie pneumatycznym MIX – 15 – 17.09.2023 r. Bydgoszcz

  • Klub Karate Shotokan w Lęborku – Bartosz Sołtys, Kacper Adamowicz, Aleksy Ryjewski

• II miejsce – II Puchar Polski Dzieci i Młodzików Karate WKF – 1 – 2.12.2023 r. Grodzisk Mazowiecki

• III miejsce – Ogólnopolski Turniej Karate WKF IPPON CUP – 27.05.2023 r. Koronowo

DRUŻYNA, ZESPÓŁ ROKU - JUNIOR MŁODSZY
Nominowani:

  • Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” – koszykówka

• III miejsce – Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt U 13 w Białymstoku,

• IV miejsce – Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt U 13 w Żyrardowie,

• V miejsce – w Pomorskiej Lidze U 13 K

  • Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork – Karolina Dąbrowska, Adrianna Pakieła, Wiktoria Rychert

• III miejsce – Puchar Prezesa PZSS, eliminacje do Finału XXIX OOM – 18 – 21.05.2023 r. Starachowice

  • Klub Karate Shotokan w Lęborku – Szymon Sołtys, Igor Mielewczyk, Kornel Łazorczyk

• II miejsce – Mistrzostwa Polski Karate WKF juniorów młodszych, juniorów
i młodzieżowców – 3 – 4.06.2023 Zielonki – Parcela

DRUŻYNA, ZESPÓŁ ROKU - JUNIOR

  • Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork (Maria Baranowski, Aleksandra Filipowicz, Zuzanna Zarach)

• I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów karabin dowolny 60 l – 22 – 24.09.2023 r. Bydgoszcz

DRUŻYNA, ZESPÓŁ ROKU - SENIOR
Nominowani:

  • Klub Kolarski Lew Lębork – osiągnięcia indywidualne zawodników

• brak osiągnięć drużynowych

  • Uczniowski Klub Sportowy „Ekonomik – Maratończyk” (Piotr Pobłocki, Katarzyna Pobłocka – Głogowska, Kamila Pobłocka – Dobrowolska, Emil Dobrowolski)

• I miejsce – 11 Otwarte Mistrzostwa Polski w Biegu na 5 km drużynowo – 5.11.2023 r. Warszawa

  • MKS Lew Lębork – klasa A

• gra w sezonie 2023/2024 w klasie A

• wygrana w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego w 2023 roku

• organizacja Wojewódzkiego Memoriału Gerarda Dawidowskiego

  • Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork (Maria Baranowski, Jolanta Tabaka, Paula Wrońska)

• I miejsce – Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn drużynowo karabin dowolny 60 l – 20 – 24.07.2023 r. Wrocław

  • Klub Karate Shotokan w Lęborku (Monika Sołtys, Magdalena Maszota, Agnieszka Stanicka)

• II miejsce – II Mistrzostwa Polski Karate WKF Masters – 25.11.2023 r. Witkowo

  • Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”

• Awans do rozgrywek o Mistrzostwo Polski Lotto Superligi tenisa stołowego w sezonie 2023/2024

SPORTOWE ODKRYCIE ROKU
Nominowani:

  • Szymon Zimnowoda – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork

• I miejsce – Mistrzostwo Polski w mini siatkówce plażowej chłopców w kategorii U – 12 Kinder Joy of Moving – Kołobrzeg 2023,

• II miejsce – Finał Ogólnopolskich rozgrywek Kinder Joy of Moving w mini siatkówce chłopców – Gliwice 2023

  • Nadia Szauła – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork

• I miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików w karabinie sportowym 40 l – 6 – 8.10.2023 r. Wrocław

  • Szymon Sołtys – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• I miejsce – Mistrzostwa Polski Karate WKF juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców – 3- 4.06.2023 Zielonki – Parcela

TRENER
Nominowani:

  • Piotr Pobłocki – Uczniowski Klub Sportowy „Ekonomik – Maratończyk”

• Wg osiągnięć zawodników, zawodniczek oraz drużyny Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ekonomik – Maratończyk”

[

  • b]Leszek Leciejewski – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork

• Wg osiągnięć zawodników i zawodniczek Uczniowskiego Klubu Sportowego „Start” Lębork

  • Robert Biczkowski – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork

• wg osiągnięć zawodniczek – Maria Baranowski, Jolanta Tabaka, Paula Wrońska, Aleksandra Filipowicz, Nadia Szauła, Aleksandra Stolc

  • Marcin Fidala – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork

• wg osiągnięć zawodniczek i zawodnika – (Adrianna Pakieła, Zuzanna Neumuller, Karolina Dąbrowska, Wiktoria Rychert, Jan Raczkowski, Maja Guziałowska – Gąska)

  • Piotr Pobłocki – Klub Karate Shotokan w Lęborku

• Wg osiągnięć zawodników i zawodniczek klubu

  • Wojciech Potrykus – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”

• Awans do rozgrywek o Mistrzostwo Polski Lotto Superligi tenisa stołowego w sezonie 2023/2024

  • Bernard Kęsik – Łebski Klub Żeglarski

• według osiągnięć zawodnika Łebski Klub Żeglarski

• I miejsce – Mistrzostwa Polski FOIL Juniorów – 02 – 06.08.2023 r. Puck

TRENER GIER ZESPOŁOWYCH
Nominowani:

  • Marcin Dawidowski – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork

• Wg osiągnięć zawodników Glinka Academy SPS Lębork

  • Wojciech Pięta – AP Diego Lębork

• Zwycięstwo w Lidze junior D 2 w roczniku 2011 – 2012 – awans do ligi wojewódzkiej w sezonie 2023/2024

  • Tomasz Gniba – AP Diego Lębork

• prowadzenie zespołów młodzieżowych, w tym juniora E 1 w lidze gdańskiej. II miejsce w lidze w sezonie 2023/2024

  • Piotr Kwapiński – MKS Lew Lębork

• I miejsce - Wojewódzki Turniej „Kaszub Cup” rocz. 2010 Luzino 03.12.2023 r.,

• I miejsce – Wojewódzki Turniej „Gryf Cup” rocz. 2009/2010 Wejherowo 12.11.2023 r.

  • Łukasz Świątek – MKS Lew Lębork

• I miejsce - Wojewódzki Turniej „Kaszub Cup” rocz. 2010 Luzino 03.12.2023 r.,

• I miejsce – Wojewódzki Turniej „Gryf Cup” rocz. 2009/2010 Wejherowo 12.11.2023 r.

o) Działacz Ostatniego Ćwierćwiecza

p) Sportowe wydarzenie roku

q) Sponsor Roku

r) Nagrody Burmistrzów i Wójtów

s) Nagrody Specjalne Powiatowej Rady Sportu

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto