Złoty medal dla 13 - latków z Pogoni

źródło: Pogoń Lębork
Ze złotem wracają chłopcy z naszej drużyny rocznika 2000 z II Turnieju piłki halowej w Ustce o puchar Dyrektora OSiR.

W turnieju udział wzięło sześć zespołów: Pogoń Lębork, Gryf Słupsk, Jantar Ustka, OSiR Orlik Ustka, Wybrzeże Objazda i Myśliwiec Tuchomie. Tytuł króla strzelców turnieju zdobył Dawid Młyńczyk, a wywalczył go po dodatkowej serii rzutów karnych z zawodnikiem Jantara.
Relacja z turnieju:

Czytaj również:Bartosz Żmudzki w Pogoni

Grano formułą każdy z każdym dwie połowy po 7 min i systemem pięciu zawodników w polu plus bramkarz. Trener Andrzej Kaufman na turniej zabrał następujących zawodników: Dawid Soszler i Filip Drywa (bramkarze), Dawid Młyńczyk, Jakub Cierocki, Jakub Kreft, Damian Białobrzeski, Bartek Łosiak, Igor Bartoszek, Kacper Truszczyński oraz Tymoteusz Szymirski-Kowalski.

W meczu inaugurującym zawody nasz zespół spotkał się ze starymi znajomymi z Gryfa Słupsk. Gryf w tym meczu nie wystawił najsilniejszego składu, cześć jego zawodników pojechała na turniej do Władysławowa. Mimo dobrej gry lęborczan i bombardowania bramki Gryfa mecz kończy się remisem 0:0.

Kolejnym przeciwnikiem był Myśliwiec Tuchomie. Do przerwy jest 0:0, po przerwie młoda Pogoń szarpnęła a Kacper Truszczyński wyczekał odpowiedni moment i przeciął piłkę w chwili gdy zespół z Tuchomia próbował ją od tyłu rozegrać. Pognał na bramkę i strzelił nie do obrony. Po tej akcji Myśliwiec zerwał się do odrabiania strat, skutecznie bo zdobył bramkę na 1:1. Zwycięskiego dla Pogoni bramkę zdobył Igor Bartoszek. Pogoń - Myśliwiec Tuchomie 2:1.

W trzecim meczu turnieju nasz zespół pokonuje 1:0 OSiR Orlik Ustka po golu Bartka Łosiaka.

Dawid Młyńczyk został z kolei bohaterem meczu z Jantarem Ustka. Jego piękna bramka dała zwycięstwo i mecz Pogoń – Jantar kończy się zwycięstwem lęborczan 1:0.

Ostatnim zespołem stojącym na drodze Pogonistów po złoto była drużyna Wybrzeża Objazda. Mecz kończy się pewną wygraną Pogoni 4:1 a dwa gole zdobywa Dawid Młyńczyk, po jednym Bartosz Łosiak i Jakub Kreft.