MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uroczyste podsumowanie 28. edycji Grand Prix Lęborka w biegach przełajowych

Marcin Kapela
Marcin Kapela
W Sali Rajców ratusza miejskiego w Lęborku odbyła się uroczystość, podczas której podsumowano 28. edycję Indywidualnych Biegów Przełajowych o Grand Prix Lęborka sezonu 2023/2024.
W Sali Rajców ratusza miejskiego w Lęborku odbyła się uroczystość, podczas której podsumowano 28. edycję Indywidualnych Biegów Przełajowych o Grand Prix Lęborka sezonu 2023/2024. Marcin Kapela
W Sali Rajców ratusza miejskiego w Lęborku odbyła się uroczystość, podczas której podsumowano 28. edycję Indywidualnych Biegów Przełajowych o Grand Prix Lęborka sezonu 2023/2024. Najlepszym nagrody wręczali burmistrz Lęborka Jarosław Litwin i sekretarz miasta Marian Kurzydło.

Podsumowanie 28. edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o Grand Prix Lęborka sezonu 2023/2024:

Skrzaty” dziewczęta i chłopcy (rocz. 2017 i mł.) – około 460m
1. Zofia Krefta (SP Rokity) - 75 punktów
2. Emilia Dudkiewicz (Kreativ Sport) - 66
3. Zuzanna Sas (Przedszkole NWL) - 64

1. Piotr Pacak (SP Szczenurze) - 75
2. Leon Jerzy Grove (Przedszkole NWL) - 69
3. Fabian Bajek (Cewice) - 64

Szkoły podstawowe „krasnale”(rocz. 2016 i 2015) – około 460m
1. Marcelina Godula (SP Wicko) - 5 zwycięstw, 75 punktów
2. Lena Zblewska (SP Rokity) - 64
3. Nikola Klejna (SP Rokity) - 64

1. Stanisław Śliwiński (SP 3 Lębork) - 75
2. Marcel Pilarski (SP 1 Lębork, LKB im. Braci Petk, AP Diego Lębork) - 69
3. Mikołaj Szultk (SP Rokity) - 62

Szkoły podstawowe (rocznik 2014 i 2013) - około 700m
1. Martyna Teska (Active Flow Gdynia) - 75
2. Nikola Reszka (UKS 7) - 72
3. Zofia Leszkowska (SP NWL) - 61

1. Witold Pruchniak (SP NWL) - 75
2. Michał Dumański (SP Szczenurze) - 67
3. Maciej Krefta (SP Rokity) - 65

Szkoły podstawowe (rocznik 2012 i 2011) – około 910 m
1. Klaudia Bienias (SP Szczenurze, Ekoludek) - 75
2. Tola Sierant (SP 1 Lębork, LBK im. Braci Petk) - 64
3. Alicja Stan (SP 7 Lębork, UKS 7) - 61

1. Szymon Krefta (SP Rokity) - 75
2. Oskar Klejna (SP Rokity) - 67
3. Szymon Zdrojewski (SP Cewice) - 64

Szkoły podstawowe (rocznik 2010 i 2009*) – około 910 m
1. Dagmara Konkol (SP Szczenurze, LKB im. Braci Petk, KB Biegający Dietetyk Team) - 75
2. Wiktoria Weta (UKS 7) - 69
3. Magdalena Wójcik (SP NWL, LKB im. Braci Petk) - 62

1. Bartłomiej Choszcz (SP Rokity) - 75
2. Tomasz Dawidowski (SP Rokity) - 66
3. Mikołaj Muchnicki (SP 8 Lębork, LKB im. Braci Petk - 63

* zawodnicy z rocznika 2009, którzy uczęszczają do szkoły podstawowej startują w kategorii szkół podstawowych, natomiast zawodnicy z tego samego rocznika uczęszczający do szkoły ponadpodstawowej startują w biegu głównym w kategorii szkoły ponadpodstawowe.

Bieg główny

Szkoły ponadpodstawowe (rocznik 2009*, 2008, 2007, 2006, 2005 i 2004) – ok. 2020 m
1. Agata Kulaszewicz (ZSGŻiA Lębork, UKS 7) - 70
2. Hanna Cirocka (ZSGŻiA Lębork) - 64
3. Michalina Żmija (ZSGŻiA Lębork, LKB im. Braci Petk) - 59

1. Kajetan Kosicki (AML Słupsk) - 75
2. Jakub Pieniążek (ZSMI Lębork, LKB im. Braci Petk) - 72
3. Antoni Borecki (AML Słupsk) - 61

Kobiety (rocznik 2003-1994, 1993-1984, 1983-1974, 1973-1964, 1963-1954, 1953 i starsze) – ok. 4050 m
1. Wiktoria Naczk (Biegający Dietetyk Team) - 75
2. Magdalena Mielewczyk (KB Biegający Dietetyk Team) - 69
3. Aleksandra Mazur (Kreativ Sport) - 62

Mężczyźni (rocznik 2003-1994, 1993-1984, 1983-1974, 1973-1964, 1963-1954, 1953 i starsi) – ok. 6070 m
1. Ryszard Sokołowski (LKB im. Braci Petk) - 75
2. Michał Pytlak (AML Słupsk, 7 Brygada Obrońców Wybrzeża) - 69
3. Arkadiusz Połeć - 65

Końcowa klasyfikacja indywidualna Grand Prix Lęborka sezonu 2023/2024:
Kategorie wiekowe:

I miejsce w kategorii 2003 - 1994 kobiet
- Wiktoria Naczk

I miejsce w kategorii 1993 - 1984 kobiet
- Magdalena Mielewczyk

I miejsce w kategorii 1983 - 1974 kobiet
- Marlena Wiśniewska

I miejsce w kategorii 1993 - 1984 mężczyzn
- Ryszard Sokołowski

I miejsce w kategorii 1983 - 1974 mężczyzn
- Leszek Rusin

I miejsce w kategorii 1973 - 1964 mężczyzn
- Jarosław Heyka

I miejsce w kategorii 1963 - 1954 mężczyzn
- Ireneusz Kunt

I miejsce w kategorii 1953 i starsi mężczyzn
- Tadeusz Filipów

Końcowa klasyfikacja drużynowa szkół Grand Prix Lęborka sezonu 2023/2024:
Szkoły Podstawowe:
I m - SP Rokity 610 pkt
II m – SP Nowa Wieś Lęborska 591 pkt
III m – SP 7 Lębork 500 pkt

Szkoły Ponadpodstawowe:
I m. - Zespół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku 193 pkt
II m. - Zespół Szkół Mechaniczno - Informatycznych w Lęborku 163 pkt.
III m. - Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lęborku 161 pkt.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto