MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rajdem rowerowym z Lęborka do Dziechlina uczcili rocznicę wejścia Polski do UE

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Marcin Kapela/Krzysztof Poziemski - Starostwo Powiatowe
Ponad 150 rowerzystek i rowerzystów, od najmłodszych po seniorów, wzięło udział w XX Otwartym Rajdzie Cyklistów "Jesteśmy w Unii". Z okazji 20 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej przejechali kilkanaście kilometrów z Lęborka przez Osowo, Maszewo, Krępkowice do Dziechlina, gdzie była meta i piknik integracyjny. Pierwszy na mecie pojawił się Sławomir Maciejewski z Klubu Kolarskiego Lew Lębork. Wśród kobiet pierwsza była jego koleżanka klubowa Anna Strzelecka.

Dwudziestą rocznicę wejścia Polski do UE uczcili rajdem z Lęborka do Dziechlina

Dziś przypada 20 rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji Starostwo Powiatowe we współpracy z gminą Nowa Wieś Lęborska zorganizowali po raz 20 Otwarty Rajd Turystyczny Cyklistów „Jesteśmy w Unii”.

Do udziału zapisało się 150 uczestników. Startując przy jednostce wojskowej w Lęborku przejechali przez Osowo, Maszewo, Krępkowice do Dziechlina. Na mecie przy świetlicy w Dziechlinie po 30 minutach i 18 sekundach pierwszy pojawił się Sławomir Maciejewski z Klubu Kolarskiego Lew Lębork, drugi był Arkadiusz Petka (30:43), trzeci Krzysztof Wenta (30:56). Wszyscy są zawodnikami Lwa. Także Lwa reprezentuje najszybsza wśród kobiet Anna Strzelecka, która dojechała do Dziechlina po 36 minutach i 45 sekundach.

Organizatorzy przewidzieli puchary i nagrody rzeczowe dla osób, które zajmą 1, 2 i 3 miejsce (w klasyfikacji
ogólnej), puchar dla najlepszej zawodniczki rajdu, puchar dla najstarszego uczestnika rajdu, puchar dla najmłodszego uczestnika rajdu, pamiątkowy dyplom potwierdzający uczestnictwo w rajdzie dla każdego uczestnika.

Obok Starostwa Powiatowego i gminy Nowa Wieś Lęborska wydarzenie współorganizują: Komenda Powiatowa
Policji w Lęborku, Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, Centrum Sportowe “Mistral”, Nadleśnictwo Lębork, Nadleśnictwo Cewice, Ochotnicza Straż Pożarna w Lęborku, Leśnicach i Pogorszewie, Koło Gospodyń Wiejskich w Leśnicach, Sołectwo Dziechlino.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto