Tygodniowy przegląd prasy 26.06.2022: Lębork, 19.06-25.06.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Lęborka

Redakcja online
Redakcja online
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 19.06 do 25.06.2022
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 19.06 do 25.06.2022 CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Lęborka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.06 a 25.06.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Lębork. Uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas I-III w Szkole Podstawowej nr 8”?

Przegląd tygodnia: Lębork, 26.06.2022. 19.06 - 25.06.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Lębork. Uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas I-III w Szkole Podstawowej nr 8

W piątek 24 czerwca uczniowie klas I-III spotkali się na uroczystym apelu z okazji zakończenia roku szkolnego. Najlepsi otrzymali nagrody z rąk dyrektora Daniela Nadworskiego i wicedyrektorów Jolanty Sajko i Ireny Teliczan. Uroczystość występami tanecznymi, w tym polonezem, uświetnili sami uczniowie.

📢 Lębork. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w I LO im. Stefana Żeromskiego

Gości, grono pedagogiczne, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku powitała dr Katarzyna Wach, dyrektor szkoły, otwierając uroczystość podsumowania i zakończenia roku szkolnego 2021/2022. W minionym roku szkolnym najwyższą średnią ocen uzyskali uczniowie klasy I Cyber.Mil - 4,45, której wychowawcą jest nauczyciel informatyki Robert Warszawski. Gościem uroczystości była Ewa Burak, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Lęborku oraz przedstawiciele Regionalnego Centrum Informatyki w Gdyni.

📢 Lębork. Pożar na dawnym złomowcu ugaszony. Strażacy walczyli z żywiołem ponad dobę

W piątkowy wieczór, po ponad dobie walki z żywiołem, strażacy ogłosili zakończenie działań gaśniczych na nieczynnym złomowisku przy ul. Słupskiej w Lęborku. Po zwinięciu sprzętu i demontażu magistrali wodnej strażacy wrócili do macierzystych jednostek. Jak przyznają, teraz czeka ich wiele godzin kompletowania, czyszczenia i przygotowania sprzętu do kolejnych działań. W szczycie pożaru z ogniem walczyło 50 zastępów z różnych jednostek województwa pomorskiego.

Tygodniowa prasówka 26.06.2022: 19.06-25.06.2022 Lębork: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Lęborku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Lębork liderem w Polsce. Pierwsza łopata pod budowę 40 tanich mieszkań wbita u nas

Na działce przy ulicy Obrońców Wybrzeża w Lęborku, gdzie w październiku przyszłego roku ma zostać oddany budynek z 40 mieszkaniami, została dziś wbita symbolicznie pierwsza łopata. Uczestnicy konferencji prasowej podkreślali, że inwestycja mieszkaniowa w Lęborku jest pierwszą realizowaną w Polsce w ramach Programu Wspierania Społecznego Budownictwa Czynszowego. W ramach rozpoczętej inwestycji powstaną mieszkania wykończone, gotowe do zamieszkania, o umiarkowanych kosztach najmu, z opcją dojścia po kilkunastu latach do własności.

📢 Pożar tekstyliów w Kamieńcu został szybko opanowany. Nie wiadomo na jak długo

Przed północą, 23 czerwca, po ok. dwóch godzinach strażacy ugasili pożar na składowisku tekstyliów w Kamieńcu. Tliła się ta sama pryzma tekstyliów, która paliła się w niedzielę, 19 czerwca.

📢 Lębork. Aktualna sytuacja na miejscu pożaru na dawnym złomowisku. Obowiązują objazdy

To już prawie doba, jak dziesiątki strażackich zastępów walczą z dużym pożarem na nieczynnym złomowisku przy ulicy Słupskiej w Lęborku. W szczycie akcji z ogniem walczyło 50 zastępów strażaków z powiatu lęborskiego i województwa. Na miejscu pracuje specjalistyczna grupa, która sprawdza poziom zanieczyszczenia powietrza. Strażacy szacują, że akcja gaszenia potrwa do godzin wieczornych. Na miejscu był wczoraj wojewoda pomorski Dariusz Drelich, a także przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

📢 Pomorze. Wyszli z domu i ślad po nich zaginął. Wielu z nich zniknęło lata temu w tajemniczych okolicznościach. Rozpoznajesz kogoś?

Pomorska policja nieustannie poszukuje grupy kilkudziesięciu osób. Są uważani za zaginionych. Wielu z nich zniknęło lata temu w tajemniczych okolicznościach. Każda wskazówka mogąca przyczynić się do ich odnalezienia będzie bezcenna nie tylko dla mundurowych, ale także bliskich tych osób, którzy często latami poszukują swoich rodziców, małżonków czy dzieci.

📢 Kolejny pożar w na składowisku tekstyliów w Kamieńcu. Strażacy pojechali do następnej akcji

Jeszcze nie zakończyła się akcja strażacka na złomowisku w Lęborku, a jednostki już muszą wracać do Kamieńca na składowisko tekstyliów, które zapaliły się ponownie zapaliły się ponownie chociaż strażacy ugasili je...wczoraj (22 czerwca).

📢 Strażacy walczą z pożarem na nieczynnym złomowcu. Komentarz burmistrza [FOTO,VIDEO]

Blisko 30 jednostek straży pożarnej walczy z żywiołem, który szaleje na nieczynnym złomowisku "Jabola". - To bardzo poważna sytuacja. Zatrucie powietrza jest ogromne- komentuje Witold Namyślak, burmistrz Lęborka.

📢 Ogromny pożar złomowiska w Lęborku (23.06.2022) - 40 zastępów straży pożarnej | ZDJĘCIA, WIDEO

Przed godziną 18.00, w Lęborku wybuchł pożar wysypiska śmieci przy ul. Słupskiej. Na miejscu jest ok. 40 zastępów straży pożarnej.

📢 Ogromny pożar nieczynnego złomowiska w Lęborku!

Trzydzieści zastępów straży pożarnej z powiatu lęborskiego, wejherowskiego i słupskiego walczy z ogromnym pożarem nieczynnego złomowiska w Lęborku. Płoną części samochodowe, w tym opony. Żywioł jest trudny do opanowania. Płonie niemal cała hałda odpadów, składowanych na nieczynnym złomowisku, nad miastem unosi się wielka chmura gęstego dymu. To kolejny pożar w tym miejscu. Ostatni miał miejsce 7 kwietnia b.r. Więcej informacji wkrótce.

📢 Łeba. Mężczyzna rzucił się do kanału. Dwaj policjanci wskoczyli do wody, ratując mu życie. Wszystko nagrały kamery. FILM

Kamery miejskiego monitoringu i policyjne uchwyciły bohaterską akcję policjantów, którzy wskoczyli do kanału portowego w Łebie, by uratować topiącego się tam mężczyznę. O jego zaginięciu informowała wcześniej zaniepokojona rodzina. Dzięki szybkim działaniom, udało się ostatecznie ocalić 34-latka.

📢 Motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Motocyklista doznał urazu nogi

Według wstępnych ustaleń policji, na al. Zwycięstwa w Lęborku kierowca auta osobowego, wyjeżdżający z drogi wewnętrznej wymusił pierwszeństwo przejazdu na motocykliście, który uderzył w tylne koło włączającego się do ruchu pojazdu. W efekcie motocyklista przewrócił się i prawdopodobnie doznał złamania nogi. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegóły wypadku.

📢 Laboratorium mikrobiologiczne lęborskiego szpitala obchodziło 35-lecie

Laboratorium Mikrobiologiczne w lęborskim szpitalu obchodzi w tym roku 35-lecie swojej działalności. Z tej też okazji w sali audiowizualnej ZSM-I odbyło się spotkanie na którym podsumowano i powspominano pracowite lata jego funkcjonowania.

📢 Lębork. Zapraszają na piknik rodzinny z wieloma atrakcjami. Jest też szczytny cel

Kościół Początek w Lęborku zaprasza w najbliższą sobotę (25.06) na drugą edycję pikniku rodzinnego pod nazwą "Poznajmy się". Organizatorzy przygotowują wiele atrakcji, ale mają też szczytny cel, jakim będzie zbiórka na wsparcie budowanego w Pogorzelicach hospicjum. Początek imprezy na os. Sportowa, przy ulicy Teligi o godz. 13.

📢 Łeba. Uczniowie mają już na czym uczyć się żeglarstwa. Trzy łodzie przekazane

W ramach projektu pn. "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Rzeka Łeba - Uwolnij Energię Natury" we wtorek 21 czerwca doszło do przekazania łodzi żaglowych "Mały Książę", "Mat" i "Bosman" dla Portu Jachtowego. Przekazane łodzie posłużą edukacji morskiej i żeglarskiej najmłodszych. Zakup łodzi został dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 na rzecz rozwoju żeglarstwa oraz sportów wodnych młodzieży i uczniów. W przekazaniu uczestniczył burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński, jego zastępca Krzysztof Król, przewodniczący Rady Miasta Arkadiusz Puchacz, radni Rady Miasta, prezes Portu Jachtowego Jan Biernacki oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Łebie Maciej Barański oraz uczniowie i nauczyciele.

📢 W Maszewie Lęborskim zorganizowali dla dzieci piknik z mnóstwem atrakcji

Dom Kultury w Maszewie Lęborskim (filia GCK Cewice) oraz sołtys z Radą Sołecką byli w sobotę 18 czerwca organizatorami pikniku rodzinnego, który spotkał się z dużym zainteresowaniem najmłodszych i ich rodziców.

📢 Najlepsi sportowcy wśród uczniów nagrodzeni na uroczystej gali

Podczas uroczystej gali po raz 22 podsumowano wyniki we współzawodnictwie sportowym uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady w roku szkolnym 2021/2022. Poniedziałkową galę w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno - Informatycznych otworzyła starosta lęborski Alicja Zajączkowska.

📢 Powiat lęborski podpisał umowy z Nadleśnictwem Cewice o współfinansowaniu budowy dróg

W Starostwie Powiatowym w Lęborku podpisane zostały umowy o współfinansowaniu inwestycji drogowych z Nadleśnictwem Cewice. Dotyczą remontu drogi powiatowej 1328G Siemirowice - Pieski oraz I etapu przebudowy drogi powiatowej na 1320G na odcinku od drogi krajowej nr 6 do Unieszyna.

📢 WIOŚ nałożył 250 tys. zł kary za brak monitoringu wizyjnego na składowisku tekstyliów w Kamieńcu

Po czwartym pożarze składowiska tekstyliów w Kamieńców, WIOŚ nałożył na firmę Biofuel International karę 250 tys. zł za brak monitoringu wizyjnego i w trybie natychmiastowym wydał decyzję o wstrzymaniu zbierania odpadów bez zezwolenia pod rygorem kar. W 2020 i 2021 roku WIOŚ ukarał Biofuel dwiema karami po milion zł za przetwarzanie odpadów bez zezwolenia. Po odwołaniu firmy do GIOŚ jedna została cofnięta, bo Generalny Inspektorat Ochrony Środowiska uznał, że nie przetwarza ona tekstyliów. Odwołanie w sprawie drugiej kary jeszcze nie zostało rozpatrzone.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jak żołnierz dawca ratuje ludzkie życie

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie