Przegląd tygodnia z 16.01.2022 w Lęborku. Najważniejsze wydarzenia od 9.01 do 15.01.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Lęborka nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Lęborka nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Lęborka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 9.01 a 15.01.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Nowa Wieś L. Artysta malarz Aleksander Stolicki otworzył wystawę swoich obrazów”?

Przegląd tygodnia: Lębork, 16.01.2022. 9.01 - 15.01.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Nowa Wieś L. Artysta malarz Aleksander Stolicki otworzył wystawę swoich obrazów

Z zawodu kominiarz, z pasji malarz Aleksander Stolicki z Lęborka otworzył w piątkowe popołudnie (14.01) wystawę swoich obrazów w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Wśród gości wydarzenia był wójt gminy Zdzisław Chojnacki. Kwiaty i gratulacje autor obrazów otrzymał właśnie od wójta, a także od Teresy Szczepańskiej, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku oraz jej poprzedniczki na tym stanowisku Haliny Krzewniak. Był także sołtys Nowej Wsi Marek Baranowski a także radni Rady Gminy. Wystawę w GOK będzie można odwiedzać przez najbliższych kilka tygodni. Aleksander Stolicki od lat związany jest Klubem Plastyka Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury „TAK” przy MDK w Lęborku.

📢 Futsal. Team Lębork po pierwszym sparingu. Rywalem był AZS UG Futsal Gdańsk

W piątkowy wieczór (14.01) w ramach przygotowań do rundy rewanżowej w ekstraklasie futsalu Team Lębork rozegrał mecz kontrolny z AZS UG Futsal Gdańsk. Gospodarze wygrali 8-3. Kolejne sparingi już wkrótce.

📢 Futsal. Wielki sukces lęborczanina. Mateusz Madziąg powołany na Mistrzostwa Europy

Lęborczanin Mateusz Madziąg został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy. Trener kadry ogłosił skład na turniej w Holandii, w którym znalazł się także były zawodnik LSSS Team Lębork, a obecnie Constract Lubawa. Mistrzostwa rozpoczną się 19 stycznia. Polacy zmierzą się w grupie z Rosją, Słowacją i Chorwacją. Do ćwierćfinału awansują dwie najlepsze drużyny. Transmisja wszystkich spotkań "Biało-czerwonych" w TVP Sport.

Tygodniowa prasówka 16.01.2022: 9.01-15.01.2022 Lębork: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Lęborku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Nowa Wieś L. Zaginęła 15-letnia Katarzyna Gajda. Od dwóch tygodni nie ma z nią kontaktu

Lęborscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionej Katarzyny Gajdy, która w sobotę 1 stycznia br. wyszła z miejsca zamieszkania w Nowej Wsi Lęborskiej i do chwili obecnej nie wróciła ani nie nawiązała kontaktu z opiekunami. Osoby, które od chwili zaginięcia widziały Katarzynę Gajdę lub mają jakiekolwiek informacje na temat miejsca jej pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lęborku.

📢 Lębork. Organizują akcję pomocy dla zwierząt w schronisku w Dąbrówce. Potrzeby są duże

Lęborczanie Marcin Pobłocki i Krzysztof Wetta organizują akcję pomocy dla zwierząt przebywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce k. Wejherowa, prowadzonym przez OTOZ ANIMALS. Apelują o przekazywanie żywności, misek, koców, środków czystości.

📢 Lębork. 34-latka nie założyła maseczki w poradni. Teraz może zostać ukarana przez sąd

34-letnia kobieta przyszła do szpitalnej poradni specjalistycznej bez maseczki ochronnej i nie reagowała na prośby zakrycia ust i nosa. Pracownik przychodni wezwał policję. Również w obecności mundurowych odmówiła założenia maseczki. Nie przyjęła mandatu, więc policjanci sporządzili materiały potrzebne do skierowania przeciw niej wniosku o ukaranie do sądu. W styczniu lęborscy policjanci podjęli prawie 500 interwencji wobec osób, które nie zastosowały się do obowiązku korzystania z maseczek ochronnych.

📢 Piłka nożna. Najmłodsze dzieci rozpoczęły w Lwie Lębork przygodę z piłką

W czwartkowe popołudnie (13.01) MKS Lew Lębork zorganizował w Forum Mosty pierwsze ogólnorozwojowe zajęcia ruchowe z elementami piłki nożnej dla dzieci w wieku 2-4 lat, którym towarzyszyli rodzice i opiekunowie. Zajęcia dla grupy pod nazwą "Lew Baby" prowadzi trener Kacper Paluszak. Dzieciaki z rodzicami będą uczestniczyć w zajęciach raz w tygodniu.

📢 Od dziś do niedzieli policyjne działania "Prędkość". W imię bezpieczeństwa na drogach

Od dziś do niedzieli na terenie całego województwa pomorskiego policjanci będą prowadzić działania „Prędkość”. Celem tej akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Mundurowi wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami będą patrolować drogi w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

📢 Lębork. Pożar sadzy kominowej w budynku przy Staromiejskiej. W akcji cztery zastępy strażaków

Po godzinie 9 strażacy zostali wezwani na ulicę Staromiejską w Lęborku do pożaru sadzy kominowej w budynku mieszkalnym. Na miejscu działają cztery zastępy. W użyciu jest podnośnik hydrauliczny.

📢 Lębork. Zapraszamy na XII Pomorski Festiwal Piosenki Zimowej we "Fregacie"

Młodzieżowy Dom Kultury i Lęborskie Centrum Kultury "Fregata" jako organizatorzy zapraszają na XII Pomorski Festiwal Piosenki Zimowej. Wystąpi 60 solistów w kategoriach wiekowych od uczniów I klasy szkoły podstawowej po dorosłych, oprócz lęborczan z takich miejscowości, jak m.in. Koszalin, Słupsk, Bytów, Gdynia, Szczecin. Festiwal rozpoczną przesłuchania, po których nastąpi koncert laureatów. Wydarzenie odbędzie się 29 stycznia (sobota) we "Fregacie".

📢 Lębork. Starosta oddała burmistrzowi Łeby utracone za nadmierną prędkość prawo jazdy

Z rąk starosty lęborskiego Alicji Zajączkowskiej burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński odebrał dziś prawo jazdy, utracone trzy miesiące temu za nadmierną prędkość. W październiku ubr. za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym w Krępie Kaszubskiej (gm. Nowa Wieś Lęborska) burmistrz Łeby stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany 10 punktami karnymi oraz mandatem w wysokości 400 zł.

📢 Lębork. Za kradzież z włamaniem do domu w budowie 22-latkowi grozi nawet 10 lat więzienia

"Kryminalni" z Lęborka zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu w budowie. Już usłyszał zarzuty i grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności. Łupem złodziei padły przewody i przedłużacze elektryczne o łącznej wartości około 5000 zł. Policja podaje, że zatrzymanie drugiego sprawcy jest kwestią czasu.

📢 "Fala" dociera do Lęborka. System informatyczny ułatwi życie podróżnym

System Fala będzie narzędziem informatycznym, które zintegruje rozproszone systemy biletowe w różnych miastach województwa i połączy je z systemami kolejowymi PKP SKM oraz Polregio. Dzięki temu pasażer, wsiadając do autobusu, pociągu, tramwaju czy trolejbusu nie będzie musiał kupować odrębnych biletów u każdego z organizatorów transportu. Rozliczać się będzie na podstawie sygnalizowania swojej obecności w pojeździe – odbijając się na specjalnych czytnikach kartą komunikacyjną, kartą bankową lub smartfonem z zainstalowaną aplikacją.

📢 Słupski PKS od 1 lutego uruchamia połączenie z Wickiem. Na razie na próbę

Na wniosek mieszkańców Wicka słupski PKS uruchomi linię autobusową pomiędzy Wickiem a Słupskiem. Dofinansuję ją gmina Wicko.

📢 Lębork. Zapraszamy na XVII Miejski Przegląd Jasełek we "Fregacie"

Zapraszamy na XVII Miejski Przegląd Jasełek. W konkursowe szranki staną przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, grupy działające przy parafiach, stowarzyszenia, grupy kolędnicze, domy kultury. Przegląd odbędzie się 28 stycznia (piątek) w Lęborskim Centrum Kultury "Fregata" przy ulicy Gdańskiej. Początek o godz. 10. Organizatorami przeglądu są: Lęborskie Stowarzyszenie św. Jakuba Ap., Parafia św. Jakuba Ap., Młodzieżowy Dom Kultury, LCK "Fregata", Nadleśnictwo Lębork i Środowiskowy Dom Samopomocy.

📢 Piłka nożna. Z kim i kiedy zagrają Pogoń i Anioły. Oto plany sparingowe naszych czwartoligowców

Nasze IV-ligowe drużyny piłkarskie zaplanowały serię gier kontrolnych w ramach przygotowań do rundy wiosennej. 17 kolejka zostanie rozegrana w pierwszy weekend marca.

📢 Lębork. Po kradzieży w sklepie straty liczy w tysiącach. Wyznaczył nagrodę za znalezienie sprawców

Dzisiejszej nocy (z 11 na 12 stycznia), przed godziną 3 doszło do włamania i kradzieży w sklepie spożywczym przy ulicy Olimpijczyków w Lęborku. Policja zabezpieczyła ślady i nagrania z monitoringu. Poszkodowany właściciel sklepu oszacował straty na kilka tysięcy złotych. Za pomoc w znalezieniu sprawców wyznaczył nagrodę pieniężną.

📢 Lębork. Już dziś zapraszają do "Bazy" chętnych na grę w bingo

W Klubie Osiedlowym "Baza" przy ulicy Łokietka 5 w Lęborku o godz. 16 rozpocznie się organizowany przez Stowarzyszenie EDUQ turniej w bingo. Organizatorzy zapraszają chętnych do udziału w zabawie.

📢 Szczepibus przyjedzie do gminy Potęgowo. Będzie można skorzystać ze szczepień

W sobotę 22 stycznia do gminy Potęgowo dojedzie Pomorski Szczepibus. W trzech miejscowościach – Potęgowie, Skórowie oraz Łupawie, będzie można skorzystać z darmowych szczepień przeciwko COVID-19.

📢 Lębork. Restauracja KFC przy centrum handlowym "Arkadia" nie zostanie dziś otwarta

Ten, kto zasugerował się informacją, która ukazała się na profilu w medium społecznościowym o otwarciu 12 stycznia restauracji KFC przy centrum handlowym "Arkadia" w Lęborku, może czuć się zawiedziony. Dziś nie doszło do otwarcia i w tym miesiącu już nie dojdzie. Trwają jeszcze prace wykończeniowe w obiekcie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że restauracja może zostać otwarta pod koniec lutego.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie