Futsal. Team Lębork po pierwszym sparingu. Rywalem był AZS UG Futsal Gdańsk

Marcin Kapela
W piątkowy wieczór (14.01) w ramach przygotowań do rundy rewanżowej w ekstraklasie futsalu Team Lębork rozegrał mecz kontrolny z AZS UG Futsal Gdańsk. Gospodarze wygrali 8-3. Kolejne sparingi już wkrótce.

To był pierwszy z serii zaplanowanych przez trenera Wojciecha Piętę sparingów w ramach przygotowań do rundy rewanżowej w ekstraklasie. W piątek w hali miejskiej gospodarze sprawdzili formę z rywalem z ekstraklasy po drugim tygodniu przygotowań.

Trenerzy obu drużyn umówili się na grę w wymiarze 3x15 minut. W Teamie zagrało dwóch juniorów z drużyny U19 oraz zadebiutował nowy bramkarz. Nie zagrał jeszcze Portugalczyk Sergio, który po kontuzji trenuje indywidualnie i mecz obejrzał z ławki.

Sparing zakończył się wygraną gospodarzy 8-3. Pierwszy kwadrans zakończył się wynikiem 2-0, a drugą bramkę zdobył kapitan Vitaliy Kolesnik. Na początku drugiego kontaktowego strzelił Maciej Urtnowski. W 21 minucie na 3-1 podwyższył Brazylijczyk Davidson. W 26 i 28 minucie trafiali gdańszczanie (na 3-3 Jakub Domżalski). W 29 minucie po asyście Yvaaldo prowadzenie dla Team odzyskał Davidson. W tej samej minucie na 5-3 strzelił Krzysztof Witkowski. W 30 minucie na 6-3 podwyższył Yvaaldo (asysta Kolesnik). Wynik ustalił silnym uderzeniem z dystansu Yvaaldo.