Pogoń przegrała u siebie

Poltarex Pogoń Lebork przegrała u siebie z Alfą BAnk Spółdzielczy 2:3

Po niespodziance, jaką sprawiła Pogoń pokonując u siebie tydzień wcześniej wysoko notowanych rzeszowskich akademików, kibice po cichu liczyli na powtórkę. Do Lęborka przyjechał rewelacyjny beniaminek Superligi. Goście legitymowali się bilansem 5 wygranych i 2 porażek, Pogoń odwrotnie.
Alfa Bank Spółdzielczy była wskazywana jako faworyt, ale już pierwszy pojedynek pokazał, że końcowy wynik może być sprawą otwartą. Jak na lidera drużyny przystało pogonista Patryk Chojnowski pokonał w 4 setach 23-letniego, leworęcznego, Chińczyka Xu Wenliang .
W drugim meczu Marek Prądzinski i Radek Mrkvicka uraczyli kibiców wieloma długimi, efektownymi wymianami z dala od stołu. Do połowy każdego z 3 setów lęborczanin dotrzymywał kroku rywalowi, ale później karty rozdawał Czech.
Podobny scenariusz był w trzecim pojedynku, z tą różnicą, że Jakub Perek urwał seta Jackowi Nowokuńskiemu.
Zatem po trzech starciach radzynianie prowadzili 2-1. Aby goście nie wywieźli z Lęborka kompletu 3 punktów, Chojnowski nie mógł przegrać z Mrkvicką. Do stanu 2-2 walka trwała set za set, co ciekawe Czech rewanżował się zawodnikowi Pogoni wygrywając w takim samym stosunku, jak przegrywał. W decydującej odsłonie tego zaciętego pojedynku Chojnowski prowadził 5-2, by w końcówce odrobić straty ze stanu 7-9 na 10-9. Ostatecznie zwyciężył do 10, a wygrywając swój drugi pojedynek zapewnił Pogoni przynajmniej punkt.
O tym, czy ten dorobek się podwoi, miało zdecydować starcie Prądzinskiego z Azjatą. Dwa pierwsze sety zupełnie nie wskazywały na korzystny finał, ale doświadczony lęborczanin nie poddał się i doprowadził do wyrównania. W piątym secie przegrywał już 3-6, 7-9 i 8-10, jednak zdołał wyjść na 10-10. Dwie ostatnie piłki należały do Chińczyka, co oznaczało, że dwa punkty dopisali sobie goście.
Pierwszą rundę rozgrywek Pogoń zakończy 13 grudnia (g.18) zaległym meczem z 3 kolejki, kiedy w Lęborku zmierzy się z Gorzovią Romus Gorzów Wlk.

Poltarex Pogoń Lębork - Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski 2:3
Patryk Chojnowski - Xu Wenliang 3:1 (11:8, 6:11, 11:9, 11:6), Marek Prądzinski - Radek Mrkvicka 0:3 (6:11, 7:11, 8:11), Jakub Perek - Jacek Nowokuński 1:3 (7:11, 4:11, 11:6, 4:11), Patryk Chojnowski - Radek Mrkvicka 3:2 (11:9, 9:11, 11:5, 5:11, 12:10), Marek Prądzinski - Xu Wenliang 2:3 (9:11, 5:11, 11:5, 11:9, 10:12)