Drugi mecz i ponownie trzy punkty dla Team Lębork. W I lidze futsalu wygrali z TAF Toruń

Marcin Kapela
W 2. kolejce rozgrywek grupy północnej I ligi LSSS Team Lębork podejmował 1 października drużynę Toruńskiej Akademii Futsalu. LSSS Team Lębork
W niedzielę, 1 października LSSS Team Lębork podejmował drużynę Toruńskiej Akademii Futsalu w ramach 2 kolejki rozgrywek grupy północnej I ligi futsalu. Gospodarze znakomicie rozpoczęli spotkanie w hali miejskiej w Lęborku i już po 5 minutach prowadzili trzema golami, by ostatecznie wygrać 5:4 (4:2). Po 2 kolejkach Team jest jedną z trzech drużyn z kompletem punktów, obok Red Devils Chojnice i Futsal Szczecin.

Team Lębork udanie wszedł w nowy sezon

W 2. kolejce rozgrywek grupy północnej I ligi LSSS Team Lębork podejmował 1 października drużynę Toruńskiej Akademii Futsalu. Do niedzielnego pojedynku piłkarze Team przystąpili w dobrych nastrojach po wygranej na inaugurację sezonu z BAF Bonito Białystok (7:2). TAF Toruń przegrał u siebie z Red Devils Chojnice (3:9).

W porównaniu z pierwszym meczem, Team rozpoczął z jedną zmianą w wyjściowym składzie - zamiast Patrycjusza Gaffke wyszedł Tomasz Neubauer. Już w 1 minucie wynik dla gospodarzy otworzył Dawid Łapigrowski, w 3 minucie podwyższył Gracjan Lis a 5 minucie na 3:0 gola strzelił kapitan Piotr Łapigrowski. W 6 minucie Patryk Cichowicz zmniejszył straty, ale już w 10 minucie Dawid Łapigrowski podwyższył prowadzenie Team na 4:1. Cichowicz strzelił swojego drugiego gola w 16 minucie i zawodnicy zeszli do szatni z wynikiem 4:2 dla gospodarzy.

Po przerwie, w 25 minucie Kamil Wojda strzelił 5 gola dla lęborczan. Goście zdołali zmniejszyć rozmiary porażki po golach Marcela Zimmermanna po pół godzinie gry i Kamila Domańskiego w 35 minucie.

- Początek meczu ułożył się dla nas bardzo dobrze. Szybko strzeliliśmy trzy gole i wydawało się, że wszystko jest pod naszą kontrolą

- mówi Wojciech Pięta, trener Team Lębork.

- Niestety, ale niewykorzystane okazje na strzelenie kolejnych bramek i błędy w obronie pozwoliły wrócić przeciwnikom do gry. Do końca spotkania musieliśmy twardo walczyć o zwycięstwo i to się udało. Jesteśmy bardzo zadowoleni z początku sezonu. Zespół świetnie wykorzystał w dwóch pierwszych meczach atut własnej hali.

W 3 kolejce Team Lębork czeka pierwszy w tym sezonie mecz wyjazdowy. Będzie to pojedynek derbowy w Bojanie z LZS Dragon. To spotkanie zaplanowane jest na niedzielę, 8 października. Początek o godz. 17.

I liga, grupa północna, 2. kolejka, 01.10.2023, godz. 17
LSSS Team Lębork - TAF Toruń 5:4 (4:2)
Bramki: 1:0 Dawid Łapigrowski (1), 2:0 Gracjan Lis (3), 3:0 Piotr Łapigrowski (5), 3:1 Patryk Cichowicz (6), 4:1 Dawid Łapigrowski (10), 4:2 Patryk Cichowicz (16), 5:2 Kamil Wojda (25), 5:3 Marcel Zimmermann (30), 5:4 Kamil Domański (35)
Team: Czekirda - P. Łapigrowski (kapitan), D. Łapigrowski, Marszałkowski, Neubauer. Rezerwowi: Klasa (bramkarz), Janowicz, Kołucki, Kwidziński, Lis, Maciej Wierzbowski, K. Wojda. Trener Wojciech Pięta
TAF: Zapała - Wójcik (kapitan), Domański, Jekiełek, Zielaskiewicz. Rezerwowi: Iwański (bramkarz), Cichowicz, Kończalski, Kukowski, Kwiatkowski, Zimmermann. Trener Mateusz Kończalski
Żółta kartka: Kukowski (TAF)
Sędziowie: Michał Walkowski - sędzia główny, Marek Marcinkowski i Kamil Grzębowski - asystenci
Obserwator: Andrzej Witkowski