MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Niech się święci 1 maja. Przypominamy pierwszomajowe pochody w obiektywie Andrzeja Dąbka

Rog.
Pochody z okazji święta 1 Maja z lat 1987-88 w obiektywie Andrzeja Dąbka
Pochody z okazji święta 1 Maja z lat 1987-88 w obiektywie Andrzeja Dąbka fot. Andrzej Dąbek
Niepowtarzalną atmosferę socjalistycznego święta uwiecznił Andrzej Dąbek, lęborski fotoreporter, który o wielu lat dokumentuje życie miasta. Dzięki jego uprzejmości prezentujemy mistrzowsko uchwycone scenki rodzajowe z pochodów z okazji święta I maja w latach 1987 i 1988. Maszerujące tłumy w pierwszomajowych pochodach, reprezentacje zakładów pracy, szturmówki w rękach i hasła "socjalizm, pokój i dobrobyt" na sztandarach.

Pierwszomajowe pochody odeszły do przeszłości, ale wciąż jeszcze żyją na zdjęciach Andrzeja Dąbka. Możemy na nich zaobserwować kto wówczas nadawał ton życiu kulturalnemu i gospodarczemu miasta.

Mistrzowski obserwator życia miasta

Za swój kunszt Andrzej Dąbek w 2014 roku został uhonorowany Certyfikatem Promocji Ziemi Lęborskiej. O tym, jak bardzo zasłużył na tę nagrodę można się przekonać oglądając jego fotografie nie tylko uroczystości odbywających się w Lęborku podczas dziesięcioleci, ale przede wszystkim zdjęcia, na których uchwycił "duszę miasta". Od kiedy fotografuje? - Nie pamiętam roku kiedy zacząłem, na wesoło podaje, że od dziecka - mówi Andrzej Dąbek. -A tak ambitnie dla własnych potrzeb od 1971, z rok przed założeniem Klubu 7/77. Ostatnie kilkanaście lat zawodowo a od 11 lat znów amatorsko, bo na emeryturze.
Tyle, że fotografie Andrzeja Dąbka nie znają słowa "amatorsko". Na prezentowanych tu zdjęciach z lat 1987-1988 z wyczuciem ukazał gasnący ostatnim tchnieniem pierwszomajowych pochodów, peerelowski świat "kolorowych jarmarków i blaszanych zegarków".
Więcej zdjęć Andrzeja Dąbka można obejrzeć na stronie facebookowej:www.facebook.com/people/Andrzej-Dąbek/

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Shownews - Tatiana Okupnik

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto