Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lębork. Ronda przy Osiedlu Sportowym nie dla dużych samochodów

Robert Gębuś
Autobusy często nie mieszczą się na rondzie
Autobusy często nie mieszczą się na rondzie fot.rog
Lębork. Ronda przy Osiedlu Sportowym to totalny bubel - alarmują kierowcy

Lębork. Ronda przy Osiedlu Sportowym to nieporozumienie - skarżą się kierowcy, którzy tłumaczą, że autobusy i duże auta nie maja tam szans przejechać zgodnie z przepisami. Na odcinku kilkuset metrów jest kilka rond i to takich, na których duże pojazdy się nie mieszczą. Tak wygląda rzeczywistość drogowa na osiedlu Sportowa.

Czytaj również:Rondo Solidarności drażni kierowców

- Chciałbym wiedzieć, czy kierowcy autobusów są uprzywilejowani. Notorycznie ścinają zakręty na rondzie, a często również przez nie przejeżdżają, bo zwyczajnie się nie mieszczą - mówi pan Bogdan (nazw. do wiad. red.). - Gdybym ja w taki sposób pokonał rondo, z pewnością zostałbym ukarany.
Policja twierdzi, że nie stosuje taryfy ulgowej dla nikogo, ale wszystkiego widzieć nie mogą.
- Wszystkich obowiązują te same przepisy - mówi asp.sztab. Daniel Pańczyszyn, rzecznik prasowy lęboskiej policji.- Jeśli osoba czuje się pokrzywdzona z tego powodu, może zrobić zdjęcie czy nagrać film na którym udokumentuje łamanie przepisów. Na tej podstawie wnioskować o ukaranie.
Pan Bogdan podejrzewa jednak, że miasto przymyka oko na łamanie przepisów w tym miejscu, bo ronda zostały spartaczone. - To zwykłym samochodem osobowym trudno przejechać. Większy nie ma szans się zmieścić. Nie wiem, kto zaprojektował taki bubel - mówi.

Czytaj również:Problem z rondem Solidarności

Inni mieszkańcy twierdzą, że widzieli duże auta, które jechały na wprost, bo nie mogły zmieścić się w zakręt, podczas gdy małe jechały wokół ronda. Nieoficjalnie mówi się, że konstrukcja rond celowo została obniżona, żeby większe samochody i autobusy mogły przez nie przejechać. W opinii władz miasta, ronda wybudowano dla bezpieczeństwa.
- Nie ja projektowałem te ronda - mówi Witold Namyślak, burmistrz Lęborka. - Wiem jednak, że wykonano je dla bezpieczeństwa, bo życie i zdrowie ludzi jest najważniejsze. Wielokrotnie słyszę, by w Lęborku spowolnić ruch.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto