Lębork. Policjant Adam Theil został drużynowym mistrzem polski w przełajach

KPP Lębork
Adam Thiel drużynowym mistrzem Polski w biegach przełajowych
Adam Thiel drużynowym mistrzem Polski w biegach przełajowych fot.KPP Lębork
Lębork. Policjant z lęborskiej komendy drużynowym Mistrzem Polski Służb Mundurowych w Biegach Przełajowych. To kolejny sukces utytułowanego funkcjonariusza z Lęborka

Lębork. Policjant z lęborskiej KPP, kom. Adam Thiel jest jednym z policjantów, którzy w ubiegły piątek w Kokotku pod Lublińcem, wywalczyli w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Biegach Przełajowych. W jubileuszowym XX Biegu o Nóż Komandosa, który odbył się pod patronatem Ministra Obrony Narodowej, wzięło udział 800 przedstawicieli wszystkich służb mundurowych.

Czytaj również;Adam Thiel mistrzem Polski

Spośród 800 przedstawicieli wszystkich służb mundurowych, którzy wzięli udział w jubileuszowym XX Biegu o Nóż Komandosa, jaki odbył się pod patronatem Ministra Obrony Narodowej w Kokotku pod Lublińcem, to przedstawiciele policji zdeklasowali pozostałych zawodników, zajmując zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej pierwsze miejsce.

Czytaj również:Adam Thiel na podium biegu Monte Cassino

Wśród zwycięzców, reprezentantów Komendy Głównej Policji, znalazł się policjant z lęborskiej komendy, kom. Adam Thiel, który z pozostałymi policyjnymi biegaczami zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej i 11 w indywidualnej. Trasa biegu, licząca 10 km, prowadziła przez leśne dukty, łąki i długie piaszczyste podbiegi. Zawodnicy startowali w umundurowaniu i wysokich butach służbowych. Średni czas biegu lęborskiego policjanta w tak trudnych warunkach wyniósł 3 min.50 sek. na kilometr.
Kom. Adam Thiel biega, zdobywając medale od 1993 roku. Policjantem jest od 17 lat. Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku zajmuje stanowisko Z-cy Naczelnika Wydziału Kryminalnego. Mimo trudnej i
wymagającej służby, znajduje czas na codzienne treningi i zdobywanie wielu złotych medali m.in. w Mistrzostwach Polski Policjantów w maratonach, półmaratonach i na dystansie 10 km. Ponadto w 2010 roku kom.
Thiel zdobył wicemistrzostwo Polski w biegu na 100 km, startował też w biegach poza granicami kraju. W 2001 i 2008 roku w Mistrzostwach Świata na Węgrzech (Budapeszt i Siofok), zdobył 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Jest również brązowym medalistą w klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Europy w Atenach (2002 r.), gdzie wywalczył również 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej, a w ubiegłym roku w Fairfax w Stanach Zjednoczonych, podczas Igrzysk Służb Mundurowych, zajął drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej i pierwsze w drużynowej na dystansie 10 km – przełaj.
To tylko część sportowych sukcesów tego utalentowanego policjanta.