Futsal. W Lęborku Team był o sekundy od pokonania utytułowanego Clearexu Chorzów

W 6 kolejce ekstraklasy futsalu Team Lębork podejmował w niedzielne popołudnie SP Clearex-Sport Chorzów. Choć to goście byli faworytem, to przegrywali już 2-0 po golach Brazylijczyka Davidsona Silvy w 6 minucie z karnego i Dominika Laskowskiego w 17 minucie. Tuż przed przerwą Szymon Łuszczek strzelił kontaktowego gola a w 24 minucie za sprawą Krzysztofa Salisza drużyna trenera Andrzeja Szłapy doprowadziła do remisu. Team odzyskał prowadzenie w 39 minucie, kiedy po przekroczeniu limitu fauli przedłużony rzut karny wykorzystał Gomes. Niestety dla gospodarzy Przemysław Dewucki trafił na 3-3. W drugiej połowie doszło do zderzenia zawodników i Sergio z Team został zniesiony na noszach. Na szczęście badanie w szpitalu nie wykazało żadnego urazu.

Futsal Ekstraklasa Statscore, 6 kolejka, 17.10.2021 r., godz. 18
LSSS Team Lębork - SP Clearex-Sport Chorzów 3:3 (2:1)
Bramki: 1:0 Davidson Silva (6-karny), 2:0 Dominik Laskowski (17), 2:1 Szymon Łuszczek (20), 2:2 Krzysztof Salisz (24), 3:2 Yvaaldo Gomes (39), 3:3 Przemysław Dewucki (40)

Team: Burglin - Kolesnik (kapitan), Davidson, Sergio, Yvaaldo. Rezerwowi: Rafał Łapigrowski (bramkarz), Piotr Łapigrowski, Witkowski, Gniba, Przemysław Laskowski, Lange, D. Laskowski, Sammut. Trener Wojciech Pięta

Clearex: Krzyśka - Mozheiko, Seget, Jankowski, Sitko. Rezerwowi: Bednarczyk, Nadolski (obaj bramkarze), Salisz, Mizgajski, Łuszczek, Brocki, Niemczyk, Dewucki. Trener Andrzej Szłapa

Żółte kartki: Yvaaldo, Sammut, Rafał Łapigrowski (Team) - Jankowski, Łuszczek, Brocki (Clearex)

Sędziowie: Maciej Jagodziński (Kazimierz Biskupi), Krzysztof Malinowski (Piła) - Norbert Piotrowski (sędzia czasowy, Siemirowice), Filip Bartoszewski (sędzia techniczny, Piła).

Clearex Chorzów, pięciokrotny mistrz Polski, był rywalem Team w niedzielne popołudnie w hali miejskiej. Goście to czwarta drużyna poprzedniego sezonu i byli uważani za faworyta tego pojedynku, choć w tym sezonie spisują się na razie średnio.

Team rozpoczął w dobrze znanym zestawieniu, czyli z Burglinem w bramce, kapitanem Kolesnikiem, Brazylijczykami Davidsonem i Yvaaldo oraz Portugalczykiem Sergio. Goście postawili na Krzyśkę w bramce oraz Ukraińca Mozheiko, Segeta, Sitko i Jankowskiego.

Gospodarze nie zamierzali przyjąć napisanej dla nich roli i mogli szybko objąć prowadzenie, gdyby tylko Yvaaldo trafił do bramki po tym, jak położył już bramkarza gości Rafała Krzyśkę. Fatalnie przestrzelił obok lewego słupka.

W 6 minucie faulowany był Dominik Laskowski a karnego na gola zamienił pewnym, płaskim strzałem w lewy róg Davidson, z 7 golami najlepszy strzelec Team.

W 17 minucie założony pressing wymusił błąd w defensywie przy rozegraniu, piłkę przejął Dominik Laskowski i techniczną wcinką podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Do przerwy było jednak 2-1, bo z błędu Burglina, który niepewnie wprowadził piłkę do gry, skorzystał kapitan gości Szymon Łuszczek. Co więcej, drużyna trenera Andrzeja Szłapy mogła nawet wyrównać, ale przedłużonego rzutu karnego nie wykorzystał Przemysław Dewucki. Posłał piłkę obok słupka.

Po kontrataku w 23 minucie Yvaaldo trafił w poprzeczkę. Kilkadziesiąt sekund później goście wyrównali po golu Krzysztofa Salisza. Goście przejęli inicjatywę stwarzając sobie kilka okazji, ale to po przekroczeniu przez nich limitu fauli przedłużony rzut karny wykorzystał Yvaaldo. Clearex był zmuszony do postawienia na grę w przewadze. Na niespełna pół minuty do końca Dewucki, ku rozpaczy gospodarzy i ich kibiców, popisał się pięknym, celnym uderzeniem z dystansu i bardzo emocjonujący mecz zakończył się podziałem punktów.

W drugiej połowie doszło do zderzenia się zawodników. Portugalczyk Sergio z Team został zniesiony na noszach.

- Badanie tomografem nic nie wykazało, ale jak go wczoraj odbierałem ze szpitala, to dalej czuł się fatalnie. Dostał uderzenie z głowy w skroń

- mówi trener Wojciech Pięta.

Pozostałe wyniki 6 kolejki: FC Reiter - Piast 4:2 (1:0), Górnik - AZS UG 7:4 (2:2), Red Devils - Red Dragons 2:3 (1:2), Dreman - Rekord 3:2 (1:0), Constract - Legia 5:2 (1:1), AZS KU UW - Fit-Morning Gredar Futsal 7:2 (2:1), GI Malepszy Futsal - MOKS Słoneczny Stok 7:3 (4:1), Dreman - Rekord 3:2 (1:0)