Team Lębork odpadł z Pucharu Polski futsalu. Górą GI Malepszy Arth Soft Leszno

Robert Gębuś
Team Lębork przegrał na własnym parkiecie 2:5 z GI Malepszy Arth Soft Leszno w spotkaniu o awans do 1/16 Pucharu Polski. Zespół Wojciecha Pięty zaprezentował jednak kawał dobrego futsalu i mocno postraszył rywala z ekstraklasy.

Po pierwszej połowie pachniało sensacją. Już w drugiej minucie prowadzenie dla Team Lębork zdobył Dawid Łapigrowski, a publiczność wpadła w euforię po drugiej bramce, którą strzelił w 13 min. Szymon Marszałkowski. Gospodarze grali uważnie w obronie i nie popełniali błędów i na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.
Po przerwie było juz gorzej. Na początku drugiej połowy goście zdobyli kontaktową bramkę, którą zdobył Oleksandr Kolesnykov. Chwilę później wyrównał Daniel Gallego a 3 min. ponownie trafił Kolesnykov. Goście przycisnęli, ale Team Lębork grał z kontrataku. Świetne okazje zmarnowali Marszałkowski i Łapigrowski i ostatecznie do gości należało ostatnie słowo.

Dwa trafienia Viacheslav Kozhemiaka postawiły kropkę nad "i" i to GI Malepszy Arth Soft Leszno zagra w 1/16 Pucharu Polski. Jednak Team Lębork w rywalizacji z piątą drużyną ekstraklasy futsalu pokazał, że nie brakuje mu ani ambicji, ani umiejętności do walki z najlepszymi.

-Jestem dumny z moich zawodników za walkę i determinację

-podkreślił Wojciech Pięta, szkoleniowiec Team Lębork

.- Świetna pierwsza połowa, druga słabsza, popełnialiśmy proste błędy. Nie wiadomo jak potoczyłby się mecz, gdyby Marszałkowski strzelił na 3:3. Jednak przegraliśmy po ambitnej walce, możliwe że ze zdobywcą Pucharu Polski.