Futsal. Team Lębork zagrał ostatni mecz w ekstraklasie. Czterech zawodników odchodzi

W 34, ostatniej kolejce Futsal Ekstraklasy LSSS Team Lębork podejmował przy częściowo zajętych przez kibiców trybunach FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice. Gospodarze przegrali 2:3 (1:1), a po meczu ogłosili, że to był pożegnalny występ czterech zawodników - Brazylijczyków Bonifácio i Andre, Hiszpana Tabaresa oraz reprezentanta Polski Mateusza Madziąga. Team jako beniaminek kończy sezon na 9 miejscu w ekstraklasie.

TO BYŁ OSTATNI MECZ SEZONU. WRESZCIE Z KIBICAMI
W sobotnie popołudnie goście objęli prowadzenie w 11 minucie po golu Jakuba Kąkola. W 17 minucie wyrównał Hiszpan Eric Tabares. W 24 minucie goście odzyskali prowadzenie za sprawą gola Ukraińca Mykoly Morozova z rzutu wolnego. W 33 minucie Arkadiusz Szypczyński jeszcze podwyższył prowadzenie. W 38 minucie Ukrainiec Mykyta Mozheiko obronił ręką strzał rywala, dostał drugą żółtą kartkę, a gospodarze rzut karny, zamieniony na gola przez Brazylijczyka Andre.

WYPROMOWAŁO SIĘ CZTERECH ZAWODNIKÓW I ODCHODZĄ Z TEAM
Dziękując kibicom ogłoszono, że czterech ważnych zawodników odchodzi z drużyny. Chodzi o Brazylijczyków Bonifacio i Andre, Hiszpana Erica Tabaresa i reprezentanta Polski Mateusza Madziąga.

- Mam nadzieję, że wszystko ułoży się i zbudujemy zespół na miarę naszych oczekiwań

- wlał nadzieję w serca kibiców trener Wojciech Pięta.

- Mam nadzieję, że uda się ten zespół, choć już nie w tym składzie osobowym zatrzymać. Czy będziemy mieli tę samą jakość? Zdajecie sobie Państwo sprawę od czego to zależy.

34 kolejka Futsal Ekstraklasy
LSSS Team Lębork - KS Acana Orzeł Futsal Jelcz - Laskowice 2:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Jakub Kąkol (10), 1:1 Eric Tabares (16), 1:2 Mykola Morozov (23), 1:3 Arkadiusz Szypczyński (32), 2:3 Andre (37)
Team: Rafał Łapigrowski (Kacper Zelma) - Kolesnik, Tabares, Bonifacio, Depta oraz Lange, Gniba, Madziąg, Witkowski, P. Łapigrowski, Choszcz, Andre. Trener Wojciech Pięta
Acana Orzeł Futsal: Wiegels (Foltyn) - Opatowski, Kędra, Mozheiko, Morozov oraz Pautiak, Szypczyński, Pastars, Goliński, Makowski, Turkowyd, Kąkol. Trener Jesus Lopez Garcia
Żółte kartki: Andre (Team) - Mozheiko (dwie), Kąkol, Kędra,
Czerwona kartka: Mozheiko (37 minuta - w konsekwencji dwóch żółtych)
Sędziowie: Michał Żurawski (Gdynia), Jewgienij Adamonis (Gdańsk), Łukasz Kofluk (Gdańsk), Arkadiusz Żynis (Gdańsk)