Futsal. Mateusz Madziąg z Team Lębork reprezentował Polskę w zwycięskich meczach z Norwegią

Łączy nas piłka/Paula Duda
Mateusz Madziąg, zawodnik ekstraklasowej drużyny LSSS Team Lębork, reprezentował Polskę w zwycięskich meczach z Norwegią, rozegranych w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy w Holandii 2022. 5 marca Polska wygrała 3:0 (1:0), a 8 marca biało-czerwoni w łódzkiej Atlas Arenie nie dali żadnych szans rywalom i wygrali 4:1 (2:0). To 3 i 4 mecz lęborczanina w reprezentacji Polski. Wcześniej zagrał o punkty z mistrzami Europy Portugalią.

W obu marcowych spotkaniach zdecydowanym faworytem była Polska. W piątek (05.03) do przerwy nasza reprezentacja prowadziła 1:0 po bramce Sebastiana Grubalskiego z błędu Norwegów, a po zmianie stron dwa trafienia Michała Marka ustaliły wynik spotkania. To było pierwsze zwycięstwo w eliminacjach do mistrzostw Europy (z Portugalią remis i porażka). Mateusz Madziąg kilkukrotnie groźnie uderzał z dystansu.

W poniedziałek, 8 marca biało-czerwoni w łódzkiej Atlas Arenie nie dali żadnych szans rywalom, wygrywając 4:1. W wyjściowej piątce pozostał tylko Tomasz Kriezel, a z opaską kapitańską wyszedł Michał Kubik. Od początku stroną przeważającą byli Polacy. Już w czwartej minucie, po płaskim dograniu z rzutu rożnego, wynik otworzył Krzysztof Elsner. Drugi gol to wznowienie gry z boku i efektowny strzał z woleja Michała Marka. Po przerwie Sebastian Leszczak idealnie podał pod bramkę, a tam wykończył akcję Patryk Hoły. Tomasz Lutecki wydatnie się przyczynił do gola Sebastiana Grubalskiego, idealne podając na czwarty metr. Norwegowie zasłużyli na honorowe trafienie i w ostatniej minucie dopięli swego po uderzeniu Rottingsnesa.

Jak grę swojego podopiecznego w tych spotkaniach ocenia trener klubowy Wojciech Pięta, w przeszłości wielokrotny reprezentant Polski w futsalu?

- W pierwszym spotkaniu Mateusz zagrał dobry mecz, zabrakło tylko bramki. Ten mecz był inny niż z Portugalią i widać było, że nie skupiał się tylko na defensywie, ale miał również zadania ofensywne. Oddał kilka strzałów, jeden zatrzymał się na słupku, rozgrywał, ale co ważne nie zapominał przy tym o swoich głównych zadaniach, czyli zabezpieczeniu dostępu do bramki. Z meczu na mecz Mateusz czuje się pewniej i daje coraz więcej tej reprezentacji.

Trener Pięta miał nadzieję, że w drugim spotkaniu Madziąg dołoży jeszcze pierwszą bramkę w reprezentacji, ale tak się nie stało.

- Nie był to porywający pojedynek. Przed decydującymi meczami z Czechami trener i zawodnicy nie mogą być zadowoleni. Jeśli chodzi o Mateusza, to robił to, co do niego należało, natomiast w ofensywie nie był tak aktywny, jak w poprzednim meczu. Myślę, że tutaj tkwią jeszcze spore rezerwy.