Futsal. Team Lębork wysoko przegrał z GI Malepszy Futsal Leszno i odpadł z Pucharu Polski.

W środowy wieczór (23.02.2022) Team Lębork grał z GI Malepszy Futsal Leszno o awans do ćwierćfinału halowego Pucharu Polski. Mecz zakończył się wysoką porażką gospodarzy 2:10 (0:2) i odpadnięciem z rozgrywek. Rozmiary przegranej zmniejszyły gole Mateusza Madziąga i Krzysztofa Witkowskiego. Okazją do poprawienia humorów będzie niedzielny, derbowy mecz z AZS UG Futsal Gdańsk.

1/8 Halowego Pucharu Polski, 23.02.2022, godz. 20
Team Lębork - GI Malepszy Futsal Leszno 2:10 (0:2)
Bramki: 0:1 Mateusz Lisowski (12), 0:2 Marcin Firańczyk (13), 0:3 Jakub Kąkol (25), 0:4 Marcin Firańczyk (26), 0:5 Dominik Solecki (28), 0:6 Sebastian Wojciechowski (29), 0:7 Dominik Solecki (31), 1:7 Mateusz Madziąg (34), 1:8 Dominik Solecki (38), 1:9 Jakub Molicki (39), 1:10 Rajmund Siecla (39), 2:10 Krzysztof Witkowski (40)
Team: Jacek Burglin - Mateusz Madziąg, Sergio Monteiro, Vitaliy Kolesnik (kapitan), Davidson Silva. Rezerwowi: Rafał Łapigrowski, Jakub Formella (bramkarze), Piotr Łapigrowski, Tomasz Gniba, Krzysztof Witkowski, Adrian Kaczorowski, Krystian Dampc, Klaudiusz Lange. Trener Wojciech Pięta
GI Malepszy: Noel Charrier - Jakub Kąkol, Marcin Firańczyk, Douglas, Rajmund Siecla. Rezerwowi: Orfeusz Jarożek (bramkarz), Mateusz Lisowski, Kacper Konopacki, Jakub Molicki, Sebastian Wojciechowski, Dominik Solecki. Trener Tomasz Trznadel
Żółta kartka: Davidson (Team)
Sędziowie: Jewgienij Adamonis (Gdańsk), Marek Marcinkowski (Malbork), Michał Walkowski (Malbork), Norbert Piotrowski (Lębork)

Gospodarze przystąpili do gry bez swojego najskuteczniejszego strzelca ligowego, kontuzjowanego Brazylijczyka Yvaaldo. Po meczu ligowym w Polkowicach, także w Pucharze Polski trenera Wojciech Pięta wystawił w bramce Jacka Burglina. W składzie gości dwóch reprezentantów Polski na ostatnie mistrzostwa Europy - Dominik Solecki i Sebastian Wojciechowski.

Bezbramkowy remis utrzymał się do 12 minuty, kiedy wynik na korzyść gości otworzył Mateusz Lisowski, najskuteczniejszy strzelec gości w ekstraklasie (16 goli). Wynik do przerwy ustalił Marcin Firańczyk, który trafił w 13 minucie. Po przerwie goście strzelali kolejne gole. W 32 minucie trener Pięta po raz pierwszy zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem, którym był Piotr Łapigrowski. Przy wyniku 0:7 odpowiedział Mateusz Madziąg w 34 minucie. W 40 minucie spotkania rozmiary porażki zmniejszył Krzysztof Witkowski.

W niedzielę, w ramach 18 kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy Team w derbach Pomorza podejmie AZS UG Futsal Gdańsk. Początek spotkania w hali miejskiej o godz. 16.

Pozostałe wyniki 1/8 Pucharu Polski: HEIRO RZESZÓW – REKORD BIELSKO-BIAŁA 2:5 (1:3), FC SILESIA BOX SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE – PIAST GLIWCE 0:13 (0:8), GÓRNIK POLKOWICE – FIT-MORNING GREDAR BRZEG 2:3 (0:2), GÓRNIK POLKOWICE – FIT-MORNING GREDAR BRZEG 2:3 (0:2), AZS UG FUTSAL – LEGIA WARSZAWA 3:3 pd. 5:4 k. (2:2, 2:2, 3:3), Widzew Łódź - Constract Lubawa 24.02 (godz. 21.00), AZS UW DARKOMP Wilanów - Red Dragons Pniewy 02.03 (godz. 21.00)