MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Certyfikaty Promocji Ziemi Lęborskiej w 100-lecie Lasów Państwowych- wyróżnienia zbiegły się z wyjątkowym jubileuszem

Robert Gębuś
Robert Gębuś
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Za nami dziewiętnasta edycja Certyfikatów Promocji Ziemi Lęborskiej, 39 Lęborskie Dni Techniki i stulecie Lasów Państwowych- w sali audiowizualnej lęborskiego Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych wręczono nagrody, wyróżnienia i doceniono pracę leśników, którzy przy okazji ciekawie o niej opowiedzieli.

Rozdanie certyfikatów poprzedził występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Jantar”, działającego przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Wojciech Ciszek, inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Lębork poprowadził wykład na temat gospodarki leśnej i początków działalności Lasów Państwowych jako instytucji. Na zakończenie tej części gali nawiązującej do 100-lecia Lasów Państwowych sokolnik, który na uroczystość przybył z sokołem wędrownym, opowiedział o arkanach sokolnictwa. O oprawę muzyczną zadbały wokalistki z Młodzieżowego Domu Kultury.
Po wykładzie Wojciecha Ciszka, który był swoistą wycieczką po lesie wczorajszym i dzisiejszym, rozdano Certyfikaty Promocji Ziemi Lęborskiej. To od blisko 20 lat najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla firm i osób indywidualnych zasłużonych w życiu gospodarczym, społecznym i kulturalnym regionu.
W kategorii "Osobowość" kapituła wyróżniła Tadeusza Krawczyka, wieloletniego przewodnika PTTK, założyciela i prezesa Koła Turystyki Kwalifikowanej Kahel Klub, organizatora wycieczek pieszych i rowerowych od blisko 40 lat.
Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Eligiusz „Ligo” Grotha z Lęborka oraz Ireneusz Mania z Łeby. Kolejne statuetki lwów trafiły do 7. Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów im. gen. Stanisława Sosabowskiego za organizację rocznicowych obchodów 40-lecia drużyny i towarzyszących jubileuszowi imprez oraz do Księstwa Łeby w rocznicę 25-lecia działalności na terenie powiatu lęborskiego.

Nagrody i wyróżnienia Naczelnej Organizacji Technicznej

Wyróżnienia i nagrody przyznała również Naczelna Organizacja Techniczna. Tytuł Menadżera Ziemi Lęborskiej otrzymał Wojciech Siedlik, wieloletni dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej. Jan Przychoda, prowadzący tę część uroczystości, przypomniał działalność Wojciecha Siedlika, który przybył do Lęborka z Gdyni w 1976 roku. Wykształcił wielu znanych muzyków, założył funkcjonujący od 36 lat chór "Belferek" oraz jest współautorem obszernej publikacji „Lębork na pięciolinii”, będącej antologią muzycznego życia Lęborka od 1945 roku.
Tytuł Nauczyciela Zawodu 2024 przyznano mgr inż. Grzegorzowi Kołodce - nauczycielowi przedmiotów zawodowych technik informatyk i technik programista w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych. Wśród zalet nagrodzonego wymieniono ponadprzeciętną pracowitość, sumienność, zaangażowanie w życie szkoły, a przede wszystkim umiejętność rozbudzania w uczniach pasji do zagadnień IT.
Kolejnym z przyznanych przez NOT tytułów był Mister Budownictwa. Otrzymał go inwestor budynku przemysłowego z funkcją mieszkalną przy ul. Przemysłowej Roman Kwidziński. Budynek zaprojektowało Biuro Usług Projektowych i Nadzoru Budowlanego "Akant" z Lęborka w składzie mgr inż. arch. Katarzyna Olejniczak, mgr inż. Piotr Kłosowski, inż. Andrzej Nawrot.

Tradycyjnie podsumowano również konkurs Sudoku. Laureatem w tym roku został Marian Kurzydło.
Wyróżnienia i nagrody otrzymali także uczestnicy Konkursu Powiatowego „Polscy Inżynierowie i Wynalazcy Generał Inżynier Józef Bem”. Wzięli w nim udział uczniowie z sześciu szkół podstawowych z terenu powiatu lęborskiego.
Pierwsze miejsce zajął Kamil Maszota ze Szkoły Podstawowej w Redkowicach, drugi był Oskar Znamierowski ze Szkoły Podstawowej nr 8, 3. miejsca przypadły Ewie Grabowskiej ze Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej oraz Oliwierowi Sadło ze Szkoły Podstawowej nr 4.
Nagrody i wyróżnienia wręczali laureatom włodarze: Tomasz Litwin, starosta lęborski, Adrian Wenta, wicestarosta lęborski i Mirosław Tandek, przewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego. Wyróżnionym gratulacje złożyli również: Jarosław Litwin, burmistrz Lęborka i jego zastępca, Krzysztof Król. Wśród licznie zgromadzonej publiczności nie brakowało radnych wszystkich szczebli samorządu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto