Polska - Holandia 1:2 (1:1) w Euro 2024. Lęborczanie kibicowali w strefie kibica na placu Pokoju

Marcin Kapela
Po raz pierwszy w historii Urząd Miejski zorganizował dla mieszkańców strefę kibica. Marcin Kapela/Janusz Częstkowski
Reprezentacja Polski przegrała 1:2 (1:1) z Holandią w swoim pierwszym meczu fazy grupowej Mistrzostw Europy. Po raz pierwszy w Lęborku została utworzona strefa kibica. Na 7-metrowym ekranie ledowym na placu Pokoju około 250 osób w strefie kibice i setki mieszkańców wokół niej dopingowało "biało - czerwonych". Już dziś wiadomo, że także na drugi mecz Polski z Austrią także powstanie strefa kibica.

Polacy debiutują w mistrzostwach Europy. W Lęborku strefa kibica

Reprezentacja Polski przegrała z Holandią 1:2 (1:1) w Hamburgu w swoim pierwszym meczu na Mistrzostwach Europy. "Biało - czerwoni" prowadzili po golu Adama Buksy, ale rywale wyrównali jeszcze przed przerwą. Zwycięską bramkę dla Holandii strzelił Wout Weghorst na siedem minut przed zakończeniem spotkania.

Po raz pierwszy w historii Urząd Miejski zorganizował dla mieszkańców strefę kibica. Na placu Pokoju został ustawiony 7-metrowy ekran ledowy, na którym około 250 kibiców obejrzało transmisję meczu Polska - Holandia ze strefy kibica i setki mieszkańców zgromadzonych wokół strefy. Lębork tym samym po raz pierwszy dołączył do miast, która posiadają oficjalną strefę kibica UEFA EURO 2024.

Wśród kibicujących był starosta lęborski Tomasz Litwin, burmistrz Lęborka Jarosław Litwin, jego zastępca Krzysztof Król a także przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Zimnowoda. Po zakończonym porażką meczu zapytaliśmy o komentarz burmistrza Jarosława Litwina.
- W ostatnim czasie przestałem "napalać się" na dobre wyniki, bo lepsze miłe zaskoczenie niż niemiłe rozczarowanie. Mimo porażki z Holandią uważam, że polscy piłkarze mogą przystąpić do kolejnych meczy z podniesionymi głowami, bo zagrali nad wyraz dobrze, lepiej, niż wielu kibiców spodziewało się. Zabrakło kilku minut, żeby osiągnąć korzystny wynik. Mimo porażki gra reprezentacji to dobry prognostyk przed kolejnymi meczami.

W drugim meczu grupowym Polska zagra z Austrią 21 czerwca w Berlinie. Po meczu z Holandią burmistrz Lęborka zapowiedział utworzenie strefy kibica także na ten mecz.
- Frekwencja na meczu z Holandią pokazała, że mieszkańcy Lęborka oczekiwali na to, żeby w naszym mieście coś się działo. Było spokojnie i kulturalnie, kibice w Lęborku zdali egzamin, dlatego też w piątek ponownie będzie okazja kibicować w strefie kibica.

Na wspólne oglądanie meczu z Holandią na placu Pokoju zaprosiło Miasto Lębork wraz z Lęborskim Centrum Kultury „Fregata” i Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!