MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

OPRAC:Rog.
starostwo powiatowe Lębork
Lęborski Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył kolejny rok akademicki. Seniorzy spotkali się, by podsumować tegoroczne dokonania i porozmawiać o planach na przyszłość.

Gości witała prezes LUTW Elżbieta Godderis. W sali bankietowej spotkało się kilkadziesiąt osób, uczestniczących w minionym roku w zajęciach uniwersytetu. Nie zabrakło również tych, którzy aktywnie wspierają działania stowarzyszenia. Działalność tę wspiera również Powiat Lęborski w ramach grantów przyznawanych dla organizacji pozarządowych.

- Niezmiernie cieszę się, że mogę tu dzisiaj być z państwem. To radość widzieć w jednym miejscu tyle uśmiechniętych, pełnych zapału do działania osób. Wspólnie ze starostą Tomaszem Litwinem, życzymy państwu, by tego zapału nigdy nie zabrakło, by nie zabrakło pomysłów na nowe formy działalności, by każdy ze słuchaczy uniwersytetu czerpał jak najwięcej wartości służących realizowaniu państwa pasji - mówił do zebranych wicestarosta Adrian Wenta

.

Uniwersytet organizuje czas seniorom

Uniwersytet w Lęborku działa od 22 lat. W Polsce podobne organizacje funkcjonują od lat 70 ubiegłego wieku. Aktualnie w kraju działa ponad 700 podobnych struktur, z których 60 proc. ma status stowarzyszeń, co otwiera nowe możliwości działania, w tym szasnę na pozyskiwanie środków i udział w projektach. LUTW formę stowarzyszenia uzyskał w 2012 r. Jak przy wielu okazjach podkreśla prezes Elżbieta Godderis, w działalności uniwersytetów, w tym lęborskiego nie chodzi tylko o integrację środowiska, ale przede wszystkim o nadanie poczucia podmiotowości osobom w starszym wieku wciąż sprawnym fizycznie i intelektualnie, o szeroko pojętą edukację, rozwijanie pasji, zdolności i umiejętności, a także o aktywizację społeczną. W kręgu zainteresowań uniwersytetu znajdują się m.in. warsztaty w ramach wielu dziedzin: komputerowe, językowe, turystyczne, kulturalne i wiele innych. Wśród słuchaczy funkcjonuje silna grupa amatorów Nordic Walking, która od pierwszej edycji uczestniczy we wspólnej akcji rekreacyjno-charytatywnej Powiatu Lęborskiego i Farm Frites Poland S.A. - „Powiat Lęborski. Z nami zdrowo i sportowo”. Sympatycy Nordic Walking spotykają się także cyklicznie na Rajdzie Seniorów, w którym dojrzałość spotyka się z młodością, nadając imprezie wymiar międzypokoleniowej integracji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto