Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W środę pogrzeb Kazimiery Niedbały. Przez dekadę była dyrektorką MDK-u w Lęborku

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Archiwum MDK Lębork
Nie żyje Kazimiera Jadwiga Niedbała, która w swojej zawodowej karierze przez 10 lat kierowała Młodzieżowym Domem Kultury w Lęborku. Z okazji jubileuszu 70-lecia MDK-u została uhonorowana "Medalem za Zasługi dla Powiatu Lęborskiego". Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w środę 3 kwietnia w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku.

Pożegnanie Kazimiery Niedbały. Przez dekadę kierowała Młodzieżowym Domem Kultury w Lęborku

Nie żyje Kazimiera Niedbała. W swojej zawodowej karierze przez dekadę (1981-1991) była dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku, w latach 1978-1981 wicedyrektorem.

Jak informuje Teresa Szczepańska, obecna dyrektor MDK, do 2020 roku Kazimiera Niedbała aktywnie współpracowała z placówką angażując się m.in. jako juror w wojewódzkich i powiatowych konkursach plastycznych organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury, Starostwo Powiatowe w Lęborku i Urząd Miasta Lęborka. Często odwiedzała społeczność MDK-u przy okazji spotkań z lokalnymi artystami oraz biorąc udział w wernisażach i plenerach malarskich. Od lat związana była ze Stowarzyszeniem Twórców i Animatorów Kultury „TAK” w Lęborku, którego była współzałożycielem, a od 2023 jego członkiem honorowym.

W 2022 roku z okazji jubileuszu 70-lecia Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku otrzymała "Medal za Zasługi dla Powiatu Lęborskiego" przyznany przez Zarząd Powiatu.

"Panią Jadwigę będziemy pamiętać przede wszystkim jako wspaniałego człowieka, pełnego kultury i taktu. Zawsze życzliwą, uśmiechniętą, chętną do pomocy, a przy tym bardzo skromną. Była bardzo dobrym i oddanym dyrektorem, który na pierwszym miejscu stawiał dzieci - ich dobro i wszechstronny rozwój. Artystyczna dusza, która pozostawiła po sobie wiele pięknych wspomnień i obfity dorobek malarski, z którym mieliśmy zaszczyt obcować. Dziękujemy!"

- żegna swoją byłą dyrektor społeczność MDK-u.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się 3 kwietnia o godzinie 11:00 w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto