Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lęborskie Dni Walki z Depresją. Projekcja filmu we "Fregacie"

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Centrum Zdrowia Psychicznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku zaprasza na obchody Lęborskich Dni Walki z Depresją.
Centrum Zdrowia Psychicznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku zaprasza na obchody Lęborskich Dni Walki z Depresją. Materiały promocyjne
23 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Centrum Zdrowia Psychicznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku zaprasza na obchody Lęborskich Dni Walki z Depresją. W programie wydarzenia jest panel dyskusyjny i projekcja filmu we "Fregacie".

Lęborskie Dni Walki z Depresją

Centrum Zdrowia Psychicznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku zaprasza na obchody Lęborskich Dni Walki z Depresją. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 22 lutego w kinie “Fregata” przy ulicy Gdańskiej w Lęborku. Początek o godzinie 18.

Jednym z elementów tych wydarzeń będzie bezpłatna projekcja filmu “Ukryte piękno”. To dramat produkcji USA dla widzów od 13 roku życia. Odnoszący sukcesy w branży reklamowej nowojorczyk (w tej roli Will Smith) przeżywa ogromną osobistą tragedię i całkowicie wycofuje się z życia. Jego koledzy z pracy obmyślają nieoczekiwany plan, który ma na celu zmusić go do stawienia czoła rozpaczy w zaskakujący i niezwykle ludzki sposób.

Wstęp jest bezpłatny.

Szczegółowy program:

  • 18.00 - 18.10 - Wstęp i powitanie: lek. Janis Chrisidis - lekarz specjalista w dziedzinie psychiatrii - Koordynator ds. organizacji pracy w zakresie realizacji procesu opieki ambulatoryjnej CZP
  • 18.10 - 18.20 - Panel dyskusyjny - część wprowadzająca (dr n. med. Piotr Wierzbiński - lekarz specjalista w dziedzinie psychiatrii)
  • 18.20 - 20.00 - Projekcja filmu pt. “Ukryte piękno”, reżyseria David Frankel
  • 20.00 - 20.30 - Panel dyskusyjny (moderatorzy: prof. dr hab. Mariola Bidzan - specjalista w dziedzinie psychologii klinicznej, dr n. med. Piotr Wierzbiński - lekarz specjalista w dziedzinie psychiatrii)

Na Pomorzu rośnie liczba zwolnień lekarskich z powodu zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania. W 2023 r. lekarze wystawili ich blisko 96,7 tys. To o 16 tys. więcej niż rok wcześniej.

Lekarze najwięcej zaświadczeń lekarskich wystawili z powodu chorób z kategorii zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania - depresji, nerwicy, zaburzenia nerwicowego, zaburzenia osobowości czy reakcji na ciężki stres.

Reakcja na ciężki stres i zaburzenia adaptacyjne były najczęstszymi przyczynami zwolnień lekarskich na Pomorzu. Lekarze wystawili ich ponad 34 tys. Kolejne w statystyce były epizody depresyjne - 19,6 tys. zaświadczeń i inne zaburzenia lękowe - 15,6 tys. zaświadczeń. Pierwszą piątkę zamykało 8,8 tys. zwolnień z powodu nawracających zaburzeń depresyjnych i 4,3 tys. zwolnień, których przyczyną były zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania spowodowane użyciem alkoholu.

Duża liczba zwolnień z powodu tych schorzeń spowodowała, że dominują one także, jeśli chodzi o liczbę dni nieobecności w pracy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto