Sport. Sukcesy reprezentantów LKB im. Braci Petk w halowych mistrzostwach województwa

W Arenie Toruń zostały przeprowadzone Halowe Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego i IV Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny U-14 i U-16 pamięci Ireny Szewińskiej (30.01). W obu imprezach na podium stanęli reprezentanci Lęborskiego Klubu Biegacza im. Braci Petk Lębork, trenowani przez Klaudię Pilarską.

W niedzielę (30.01) młodzi lekkoatleci rywalizowali w Halowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego U14 i U16. Reprezentujący Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk Konrad Metera z czasem 3.12.47 zajął 1 miejsce w województwie w biegu na 1000 m (U14). Ten wynik plasuje Meterę na 7 miejscu w statystykach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Młody lekkoatleta zajął też 3 miejsce w IV Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym U-14 i U-16 pamięci Ireny Szewińskiej, zdobywczyni siedmiu medali olimpijskich w lekkoatletyce, wiceprezeska PKOl i członkini MKOl, która zmarła 29 czerwca 2018 roku w wieku 72 lat.

Kolega klubowy Metery Błażej Frączak (U16) z czasem 1.33.50 zajął 2 miejsce na dystansie 600 m (12 miejsce w statystykach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki).

Michalina Żmija na dystansie 1000 m (U14) zajęła 3 miejsce w województwie pomorskim. Jak podkreśla trener Klaudia Pilarska dla jej zawodniczki to był pierwszy bieg na hali i pierwszy na takim dystansie.

Ozdobą sobotniego mityngu w Toruniu była rekordy Polski U20 (rezultaty będą podlegać procesowi ratyfikacji) - Kacpra Lewalskiego (2003) w biegu na 600 m (1:17.84) i Konrada Pogorzelskiego (2003) na 2000 m (5:12.04).