Remis i porażka Pogoni Lębork w sparingach z Sokołem Karlino. W sobotę mecz z Kaszubią

Marcin Kapela
Najpierw w sobotę (03.02), a potem w środę Pogoń Lębork rozegrała mecze kontrolne z Sokołem Karlino (IV liga zachodniopomorska). W pierwszym spotkaniu padł remis 1-1 (0-1). Do przerwy inicjatywa była po stronie gości, którzy mieli szansę objąć prowadzenie już w 3 minucie, ale Michał Katzor obronił karnego. W 35 minucie pięknym uderzeniem z 17 metrów w „okienko” popisał się Forczmański.W przerwie w Pogoni doszło do trzech zmian, w tym na pozycji prawego obrońcy, na której zagrał trzeci testowany tego dnia defensor. Pogoń doprowadziła do remisu w 76 minucie, kiedy młodzieżowiec Mateusz Zanewycz uderzył przy bliższym słupku. W środę (07.02) po dwóch bramkach Adriana Rutkowskiego (21 minuta z karnego i 35) i golu Gracjana Miszkiewicza w 75 minucie dla Pogoni górą byli goście.

Pogoń Lębork - MKS Sokół Karlino 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Jakub Forczmański (35), 1:1 Mateusz Zanewycz (74)
Pogoń: Katzor - Janowicz (46 testowany), testowany, testowany, Nowakowski (75 P. Śliwiński) - Stankiewicz (75 W. Miotk), Szymański, P. Łapigrowski, F. Krefft (46 Kliński), Klimas (46 Zanewycz), Kłos
Sokół: Malek (46 Sowa), Kowalczyk (46 Sobczak), Rodak, K. Tomczyk, Więckowski, Ostrowski (46 Niedbalski), Klimkowski (46 Redwański), Becmer (46 J. Tomczyk), Forczmański (46 Kotarba), Kornega (46 Gemborys), Gozdal (46 Rutkowski)

Pogoń Lębork – MKS Sokół Karlino 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Adrian Rutkowski (21 - karny), 0:2 Adrian Rutkowski (35), 1:2 Gracjan Miszkiewicz (75)
Pogoń: Katzor - Janowicz (65 F. Krefft), testowany, G.Lewandowski, Kliński (46 Sz. Śliwiński), Musuła, testowany, P. Łapigrowski (75 Janowicz), F. Krefft (46 Klimas), Zanewycz (65 W. Miotk), Miszkiewicz

MKS Sokół: Malek – Sobczak (46 Redwański), Kowalczyk, K. Tomczyk (46 Rodak), Więckowski (46 Sowa), Klimkowski. J. Tomczyk (46 Ostrowski), Becmer, testowany (46 Kotarba), Kornaga (46 Jarmołowicz), Rutkowski (46 Niedbalski)

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny