Nasza Loteria

Przegląd tygodnia z 19.11.2023 w Lęborku. Najważniejsze wydarzenia od 12.11 do 18.11.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Lęborka czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Lęborka czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Lęborka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.11 a 18.11.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „W restauracji "Perła" w Lęborku goście bawią się na I Gali Charytatywnej PCK”?

Przegląd tygodnia: Lębork, 19.11.2023. 12.11 - 18.11.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 W restauracji "Perła" w Lęborku goście bawią się na I Gali Charytatywnej PCK

Po godzinie 18 w lęborskiej restauracji "Perła" rozpoczęła się organizowana po raz pierwszy przez Polski Czerwony Krzyż gala charytatywna. Dochód z biletów i licytacji zostanie wykorzystany na funkcjonowanie punktu pomocy humanitarnej w Lęborku.

📢 Tak mieszka Małgorzata Kidawa-Błońska. Zobacz, jak żyje w dworku ze znanym reżyserem filmowym. Zajrzyj do posiadłości marszałek Senatu

Małgorzata Kidawa-Błońska z mężem reżyserem – Janem Kidawą-Błońskim mieszka w rodzinnym dworku na obrzeżach Warszawy. Wyjątkowa posiadłość z historią robi ogromne wrażenie. Zobacz, jak żyje na co dzień nowa marszałkini Senatu i producentka filmów „Skazany na bluesa” i „Różyczka”.

📢 Krwiodawcy bohaterami uroczystej gali PCK w lęborskiej "Fregacie"

Lęborski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża był w sobotnie popołudnie 18 listopada organizatorem uroczystej gali dla zasłużonych krwiodawców w Lęborskim Centrum Kultury "Fregata". Uhonorowani zostali zasłużeni krwiodawcy, których odznaczał Patryk Bianga, prezes Zarządu Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 19.11.2023: 12.11-18.11.2023 Lębork: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Lęborku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tak wygląda budowa drogi ekspresowej S6 na odcinku Bożepole Wielkie - Leśnice

W ostatnich tygodniach na terenie budowy odcinka drogi ekspresowej S6 z Bożegopola Wielkiego do Leśnic wykonawca prowadził odhumusowanie, wykopy i nasypy czy prace przy obiektach inżynierskich, jak podpory, wykopy, zbrojenia fundamentów czy betonowanie skrzydeł. Zaawansowanie robót wynosi już ponad 34 procent a finansowe ponad 40 procent. Budowany przez Budimex 22-kilometrowy odcinek ma zostać ukończony w listopadzie 2025. Koszt to 718,6 mln zł.

📢 Uczniowie SP1 w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku. Poznali tajniki służby

Do Komendy Powiatowej Policji w Lęborku zawitali uczniowie szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 1. Była to miła wizyta, bo w ramach programu „Otwarta Firma”, organizowanego z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca policjantów.

📢 Jako poeta narodził się po śmierci. Niezwykłe spotkanie z poezją Krzysztofa Grzesiaka

Zmarły w 2021 r. w Lęborku Krzysztof Grzesiak za życia znany był szerszemu gronu odbiorców z twórczości malarskiej. Jako poeta narodził się po śmierci, jak podkreślił na spotkaniu promującym pierwszy tomik wybranych wierszy "Morfologie" poeta Tadeusz Dąbrowski. Spotkanie z poezją Grzesiaka odbyło się w czwartkowe popołudnie w Wieży Ciśnień w Lęborku.

📢 W Wieży Ciśnień w Lęborku spotkanie promujące tomik poezji Krzysztofa Grzesiaka

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na promocję tomiku wierszy lęborskiego poety Krzysztofa Grzesiaka pod tytułem „Morfologie”. Początek o godzinie 18 w Wieży Ciśnień. Wstęp wolny.

📢 Nietrzeźwy ksiądz odprawiał uroczystość pogrzebową dziecka w Garczegorzu

W poniedziałek, 13 listopada nietrzeźwy ksiądz odprawiał uroczystość pogrzebową dziecka na cmentarzu w Garczegorzu. Zaalarmowani przez świadków zdarzenia lęborscy policjanci poddali duchownego badaniu alkomatem, które wykazało prawie półtora promila alkoholu. Ksiądz został ukarany mandatem.

📢 Zabójstwo pięciolatki w Dąbrównie umorzone. Matka trafi do szpitala psychiatrycznego

W środę Sąd Okręgowy w Słupsku umorzył sprawę Aleksandry B., matki podejrzanej o zabójstwo pięcioletniej córeczki. Kobieta w chwili zbrodni była niepoczytalna i nadal zagraża ludziom. Teraz zostanie umieszczona w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym.

📢 W czwartek na naszych drogach policyjna akcja "Bezpieczny pieszy"

Na czwartek, 16 listopada zaplanowana została policyjna akcja „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na przypadki przechodzenia przez jezdnię w miejscu zabronionym.

📢 Jest szansa na szybsze zakończenie przebudowy Placu Dworcowego [WIDEO]

Prace przy przebudowie ulicy Plac Dworcowy w Łebie idą szybciej niż przewiduje harmonogram. Jest szansa że utrudnienia komunikacyjne w tej części Łeby skończą się przed przyszłorocznym sezonem.

📢 27-letni tata bliźniaków z Lęborka potrzebuje pomocy w walce z rakiem

27-letni Przemysław Gapa z Lęborka, ojciec bliźniaków Igora i Filipa, został ciężko doświadczony przez życie. W 2019 r. zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy nosogardła. Przeszedł ciężkie leczenie, ale w kolejnych latach choroba zaatakowała inne narządy. - Mam dopiero 27 lat! Nie ma we mnie zgody na chorobę, która może zniszczyć wszystko... Zbyt wiele przede mną, by już teraz poddać się i czekać na to, co najgorsze. Muszę walczyć dla siebie, dla swoich najbliższych, a przede wszystkim dla moich dzieci - mówi pan Przemysław i zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe.

📢 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku wystąpili dla seniorów w "Magnolii"

Z okazji przypadającego na 14 listopada Światowego Dnia Seniora uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Lęborku postanowili umilić czas mieszkańcom Domu Seniora "Magnolia". Pod okiem nauczycielek Mirosławy Jóźwiak, Klaudii Jóźwiak - Hachaj i Eweliny Jankowskiej przygotowali i zaprezentowali występ artystyczny, który zakończyło przekazanie słodkich upominków. Sami także zostali obdarowani słodkościami.

📢 Seniorka oszukana na "synową i policjanta". Straciła 100 tys. zł

Proceder znany, ale wciąż skuteczny dla oszustów. Do 88-latki zadzwoniła oszustka, która podała się za jej synową i alarmowała że potrzebuje pieniędzy na kaucję bo potrąciła ciężarną kobietę i grozi jej areszt. Potem oddała słuchawkę fałszywemu policjantowi, który to potwierdził Seniorka zgodziła się i przekazała wszystkie pieniądze, które miała w domu mężczyźnie, który przyszedł pod jej blok. W ten sposób straciła 100 tys. zł.

📢 Karol Okrasa odwiedził województwo pomorskie. W odcinku Gdańsk, Łeba, Sopot i Słupsk

"Pomorskie - Kraina Pięciu Żywiołów" - taki tytuł nosi film z udziałem Karola Okrasy, jednego z najbardziej utalentowanych szefów kuchni swojego pokolenia. Odwiedza Pomorskie, gdzie poszukuje najlepszych smaków poza sezonem w ramach projektu Pomorskie Prestige.

📢 Lęborskie Dni Seniora po raz pierwszy i to z takim rozmachem

Po raz pierwszy w Lęborku z takim rozmachem organizowane są Dni Seniora. Ich oficjalne, uroczyste otwarcie przez przewodniczącą Ewę Kłosowską nastąpiło na sesji Gminnej Rady Seniorów w Sali Rajców Urzędu Miejskiego. O działaniach samorządu województwa pomorskiego na rzecz seniorów mówiła Barbara Bałka, pełnomocnik marszałka ds. polityki senioralnej.

📢 Trzej Rybacy trafili z nieba...na skwer w Łebie. Barwna legenda dodaje kolorytu Skwerowi Rybaka [MATERIAŁ WIDEO]

Alejki, ławeczki, nowoczesna toaleta, sztuczna rzeczka, plac zabaw, dużo zieleni i pomnik trzech rybaków - Skwer Rybaka w Łebie w zupełnie nowej aranżacji został oficjalnie otwarty i jest już do dyspozycji mieszkańców. Wraz z przebudową ulic przyległych kosztował ponad 13,7 mln zł a 95 proc. inwestycji zostało sfinansowane z Rządowego programu Polski Ład.

📢 Uroczysta sesja Gminnej Rady Seniorów zainauguruje Lęborskie Dni Seniora

Uroczysta sesja Gminnej Rady Seniorów zainauguruje Lęborskie Dni Seniora. Początek sesji o godzinie 11 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego. W dniach od 13 do 29 listopada zaplanowano szereg różnych wydarzeń dla seniorów.

📢 Pijany rowerzysta wyzwał "policjantów na pojedynek". Groził, że "zrobi z nimi porządek"

Pijany 36-latek na rowerze najpierw próbował uciec przed policjantami, potem zjechał na lewy pas i zablokował ruch na drodze a na koniec wyzywał funkcjonariuszy na pojedynek, twierdząc, że „zrobi z nimi porządek”. Teraz porządek zrobi z nim sąd.

📢 Zaczął od kradzieży katalizatorów a skończył na całym aucie. Mężczyzna ukradł samochód bo "potrzebował na życie"

Lęborska policja zatrzymała 31-latka z powiatu wejherowskiego, który w Lęborku ukradł z parkingu volkswagena sharana. Okazało się, że złodziej wcześniej "celował" w samochodowe katalizatory.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

szkolenie wojsko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto