Pogoń Lębork zremisowała 2:2 z KS Chwaszczyno

[email protected]
Pogoń zremisowała z KS Chwaszczyno
Pogoń zremisowała z KS Chwaszczyno fot. Pogoń Lębork
Pogoń Lębork po trudnym spotkaniu zremisowała z KS Chwaszczyno. Niewiele jednak brakowało, a zespół z Chwaszczyzna "zgarnąłby" komplet punktów

Pogoń Lębork zremisowała w wyjazdowym spotkaniu z KS Chwaszczyno 2:2. Dwa razy faworyzowani gospodarze obejmowali prowadzenie, ale Pogonistów to nie złamało i po dobrej, mądrej grze wywieźli punkt z gorącego terenu. Nawet gra w osłabieniu przez ostatni kwadrans, po dwóch żółtych kartkach dla Rafała Morawskiego, nie pomogła gospodarzom.

Czytaj również:Pogoń przegrywa z Orlętami

Premierowego gola dla Pogoni strzelił Mateusz Sychowski, który zaliczył także asystę przy trafieniu Sylwestra Ilanza. Najlepszy napastnik Pogoni w klasie okręgowej potwierdza swe walory strzeleckie w IV lidze. To jego piąte trafienie w trzecim meczu. Były też kontrowersje w tym spotkaniu. Jeszcze przy stanie 0-0 sędzia nie podyktował rzutu karnego na Ilanzu. Podyktował go za to dla gospodarzy, choć chwilę wcześniej faulowany był Bartosz Żmudzki.

Czytaj również:Zmiany w Pogoni

W 42 minucie Chwaszczyno wyszło na prowadzenie. B. Żmudzki miał być faulowany, ale sędzia nie przerwał gry. Podanie w pole karne do Piotrowskiego, z którym zapasy uprawiał Jasiński. Sędzia uznał, że kapitan Pogoni faulował i podyktował „jedenastkę”., którą na gola zamienił Mirosław Mitura. W drugiej minucie doliczonego czasu pierwszej odsłony meczu, wyrównał Mateusz Sychowski.
Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia KS Chwaszczyno. Głową do siatki trafił Paweł Piotrowski. Dziesięć minut później po błędzie obrońców KS Chwaszczyno wyrównał Ilianz. Mimo ataków z obu stron wynik nie uległ już zmianie.

Czytaj również:Wygrana Pogoni w sparingu

Sobiesław Przybylski, trener Pogoni: - Z przebiegu spotkania, po tych kontrowersjach, jakie miały miejsce w pierwszej połowie, gdzie uważam, że należał się nam ewidentny rzut karny i w konsekwencji czerwona kartka dla rywala, później druga kontrowersja, gdzie faulowany był Bartek Żmudzki przed naszym polem karnym, sędzia puścił grę i z tego, po błędzie dwóch środkowych obrońców, jest faul , karny i prowadzenie gospodarzy, po końcówce w osłabieniu, jestem zadowolony z tego remisu. Przy lepszej skuteczności i większych umiejętnościach mogliśmy nawet wygrać ten mecz, ale szanujemy remis i jesteśmy bardzo zadowoleni. Chciałbym bardzo podziękować moim zawodnikom.

KS Chwaszczno - Pogoń Lębork 2:2
Bramki: 1:0 Mirosław Mitura (42 - karny), 1:1 Mateusz Sychowski (45+2), 2:1 Paweł Piotrowski (52), 2:2 Sylwester Ilanz (62)

KS: Grubba - Saczewski, Mitura, Cegłowski, Czerwionka (67 Osowski), Czuk (67 Smulski), Beyl (58 Radoń), S. Ziemak, Laskowski, Sendecki, Piotrowski
Trener: Aleksander Cybulski

Pogoń: Labuda - Sz. Bach, Jasiński, Gapski, B.Żmudzki - Wesserling (58 J. Żmudzki), Morawski, Sychowski (83 Iwosa) - Waczkowski (71 Kołodziejski), Ilanz (90 Kozakiewicz), Byczkowski
Trener: Sobiesław Przybylski

Żółte kartki: S. Ziemak, Czerwionka, Beyl, Piotrowski – Jasiński, Morawski (dwie), Sychowski, Ilanz