Pływanie. Po brązie Weronika Klejna wzięła jeszcze srebro mistrzostw Polski. Niewiele zabrakło do złota

Po trzecim miejscu na 100 m stylem klasycznym reprezentująca UKS Meyn Solex Lębork Weronika Klejna zajęła 2 miejsce i zdobyła srebrny medal na dystansie 200m stylem klasycznym Mistrzostw Polski Juniorek 16-letnich w Warszawie.

W czwartym dniu mistrzostw Polski juniorów 16-letnich Weronika Klejna z czasem 2:33:72 zajęła 2 miejsce na dystansie 200 m stylem klasycznym. Złoty medal zdobyła Karolina Piechowicz z Olsztyna (2:33:65).

- Do pełni szczęścia zabrakło 7 setnych sekundy, jestem jednak bardzo zadowolony ze srebrnego medalu swojej podopiecznej

- podkreśla trener Dariusz Gromulski.

- Letnie mistrzostwa Polski juniorów pływacy z Lęborka zakończyli zdobyciem dwóch medali. Ich autorką była 16-letnia Weronika Klejna.

W wyścigu finałowym w Mistrzostwach Polski Juniorek 15-letnich w Oświęcimiu Hanna Walkusz na 200 m stylem motylkowym zajęła 8 miejsce (czas 2:35:21).

W wyścigu finałowym na dystansie 100 m stylem klasycznym Mistrzostw Polski Juniorek 16-letnich w Warszawie reprezentująca UKS Meyn Solex Lębork Weronika Klejna zajęła 3 miejsce ustanawiając nowy rekord życiowy.

- Jestem bardzo szczęśliwy ze zdobycia pierwszego, brązowego medalu swojej podopiecznej

- mówi trener Dariusz Gromulski.

W piątek, 16 lipca w drugim dniu mistrzostw Polski Klejna z czasem 4,23:86 zajęła 9 miejsce na dystansie 400 m stylem zmiennym. Na dystansie 50m stylem klasycznym zajęła 10 miejsce z wynikiem 0'34:30.

Na mistrzostwach w Oświęcimiu Hanna Walkusz zajęła 9 miejsce w wyścigu na 100m stylem motylkowym (1:07:14). Na dystansie 50 m stylem motylkowym zajęła 10 miejsce ustanawiając nowy rekord życiowy 0:29,58s.

Nowy rekord życiowy z czasem 2:19:11 ustanowiła Kaja Moczyło w wyścigu na 200 m stylem dowolnym. Zajęła 21 miejsce w Polsce w juniorkach 15-letnich.

Dorobek lęborskich pływaków po 18 latach działania klubu to 142 medale: 48 złotych, 50 srebrnych i 44 brązowe.