Pływanie. Sukcesy Weroniki Klejny i Hanny Walkusz w Pucharze Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim

Solex Lębork
W ostatni weekend lutego (27-28.02) 940 pływaków rywalizowało w Arena Grand Prix w Pucharze Polski. Udany start zaliczyły reprezentantki Solex Lębork Weronika Klejna i Hanna Walkusz, potwierdzając przynależność do krajowej czołówki.

27 i 28 lutego na 50-metrowej pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim wystartowało 940 pływaków w Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu.

Z wynikiem 2:36,22 Weronika Klejna zajęła trzecie miejsce w kategorii seniorek na dystansie 200 metrów stylem klasycznym. W rywalizacji juniorek 16-letnich zajęła pierwsze miejsce na 200 klasykiem oraz drugie miejsce na 100 metrów stylem klasycznym z czasem 1:13,80.

W kategorii juniorek 15-letnich Hanna Walkusz zajęła 3 miejsca na 50 metrów stylem motylkowym 0:29,89 i 200 metrów stylem motylkowym 2:38,84.

- To był pożyteczny sprawdzian przed zbliżającą się pierwszą rundą Ligi Pływackiej POZP w Gdańsku. Weronika pokonała mistrzynię Polski juniorek 15-letnich Wiktorię Radek z Tych, z którą przegrała złoty medal w finale w grudniowych Mistrzostwach Polski w Łodzi