Pływanie. Mając 16 lat zdobyła swój pierwszy medal mistrzostw Polski seniorek

UKS Jedynka Meyn Solex Lębork
Po kilku latach przerwy reprezentantka UKS Jedynki Meyn Solex Lębork wróciła na podium mistrzostw Polski seniorek. Uczyniła to 16-letnia Weronika Klejna, zajmując trzecie miejsce na dystansie 200 m stylem klasycznym.

Mistrzostwa Polski Seniorów w pływaniu zostały przeprowadzone w Lublinie. Weronika Klejna swój pierwszy medal wśród seniorek zdobyła z czasem 2:34,22. Szkoleniowiec Dariusz Gromulski po wyścigu finałowym powiedział:

- To duży sukces lęborskiego pływania, bo ostatni medal w Mistrzostwach Polski Seniorów lęborczanie zdobyli w 2017 roku. Weronika ma duży potencjał i wierzę, że w kolejnych imprezach sprawi nam dużo miłych niespodzianek.

W mistrzostwach Polski debiutowała 15-letnia Hanna Walkusz. Na pływalni Aqua w Lublinie zajęła 25 miejsce na dystansie 200 m stylem motylkowym (2:39,06) oraz 34 miejsce na 200 m stylem grzbietowym (2.31,48).

W kwietniu w Warszawie podczas Grand Prix Puchar Polski Weronika Klejna w wyścigu na dystansie 200 metrów stylem klasycznym zajęła pierwsze miejsce w kategorii seniorek i juniorek z czasem 2:33,46. Podopieczna trenera Dariusza Gromulskiego wygrała z o pięć lat starszą Weroniką Hallmann z AZS UW Warszawa, utytułowaną wychowanką Solex Lębork. Ustanowiła przy tym rekord życiowy na pływalni 50-metrowej.