Futsal. W wymianie ciosów Team Lębork lepszy od MOKS Słoneczny Stok Białystok

11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, Team Lębork podejmował w 10 kolejce futsalowej ekstraklasy MOKS Słoneczny Stok Białystok. Mecz w hali miejskiej rozpoczął się od odśpiewania hymnu. A potem kibice obejrzeli wymianę ciosów na parkiecie, z którego zwycięsko wyszli gospodarze, wygrywając 5:3 (3:2). To trzecie zwycięstwo Team w tym sezonie. Zespół z Lęborka z 10 punktami zajmuje 12 miejsce w ligowej tabeli. W sobotę mecz w Toruniu z FC Reiter.

Futsal Ekstraklasa Statscore, 10 kolejka, 11.11.2021 r., godz. 18
LSSS Team Lębork - MOKS Słoneczny Stok Białystok 5:3 (3:2)
Bramki: 1:0 Yvaaldo Gomes (1), 1:1 Kamil Gryko (5), 1:2 Mateusz Łabieniec (7), 2:2 Giancarlo Sammut (9), 3:2 Sergio Monterio (13), 4:2 Davidson Silva (23), 4:3 Gryko (23), 5:3 Yvaaldo (39)
Team: Rafał Łapigrowski - Kolesnik (kapitan), Sammut, Davidson, Yvaaldo. Rezerwowi: Burglin (bramkarz), P. Łapigrowski, Witkowski, Lange, D. Laskowski, Przemysław Laskowski, Sergio Monterio
MOKS: Danilewicz - Skiepko, Jackiewicz, Łabieniec, Shostak. Rezerwowi: Gryko, Kożuszkiewicz, Belzyt, Prolejko, Osypiuk, Ulman, Citko. Trener Adrian Citko
Żółte kartki: Skiepko, Jackiewicz (obaj MOKS)
Sędziowie: Damian Dorn (Bydgoszcz), Jewgienij Adamonis (Gdańsk), Norbert Piotrowski (Lębork)

W 2 minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Yvaaldo Gomes. Jednak zespół z Podlasia w ciągu 6 minut odrobił straty a nawet objął prowadzenie. Najpierw do siatki lęborczan trafił Kamil Gryko, a chwilę później Mateusz Łabieniec.

To jednak gospodarze zdobyli w pierwszej odsłonie jeszcze dwa gole. Do wyrównania doprowadził Giancarlo Sammut, a rezultat tej części gry na 3:2 ustalił Sergio Monteiro.

Po zmianie stron prowadzenie Team podwyższył Davidson, ale już kilkadziesiąt sekund później ponownie do siatki Teamu trafił Kamil Gryko. Yvaaldo Gomes w końcówce ustrzelił dublet i Team odniósł ważne zwycięstwo.