Futsal. Udana, bo zwycięska inauguracja I-ligowego sezonu przez Team Lębork

Przy wypełnionych kibicami trybunach hali miejskiej Team Lębork podejmował w niedzielne popołudnie KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła. Inauguracja I-ligowego sezonu była udana, bo gospodarze wygrali 2:1 (1:1). Gole dla Team strzelali Portugalczyk Sergio Monterio i 17-letni debiutant z Ukrainy Vladyslav Tkachenko. Gola dla gości przypisano samobójczemu trafieniu bramkarza Jakuba Formelli. W 2 kolejce Team zagra w Bojanie z LZS Dragon. Ten mecz odbędzie się w niedzielę 2 października o godz. 17.

Wiele tygodni minęło od ostatniego meczu Team w Lęborku i spragnieni futsalowych emocji kibice tłumnie przybyli do hali miejskiej na inaugurację rozgrywek I-ligi przez spadkowicza z ekstraklasy. Po spadku z elity w kadrze Team doszło do wielu zmian i trener Wojciech Pięta delegował od pierwszej minuty Jakuba Formellę w bramce oraz kapitana Piotra Łapigrowskiego, Portugalczyka Sergio Monterio, debiutantów Tomasza Neubauera i 17-letniego Ukraińca Vladyslava Tkachenko.

Wprawdzie to goście w 8 minucie objęli prowadzenie a samobójcze trafienie zostało przypisane bramkarzowi Team, to już kilkadziesiąt sekund później Portugalczyk Sergio Monterio strzałem z bocznej strefy boiska wyrównał wynik. Remisem zakończyła się pierwsza połowa, ale tuż po wznowieniu 17-letni Vladyslav Tkachenko z Ukrainy dał gospodarzom prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.

I liga, grupa północna, I kolejka, 25.09.2022, godz. 17
LSSS TEAM LĘBORK - KS INVESTA PZZ FUTSAL POWIAT PILSKI PIŁA 2:1 (1:1)
Team: Jakub Formella - Piotr Łapigrowski (kapitan), Sergio Monterio, Tomasz Neubauer, Vladyslav Tkachenko. Rezerwowi: Piotr Kąkol (bramkarz), Marcin Kołodziejski, Klaudiusz Lange, Dawid Łapigrowski, Gracjan Lis, Kacper Mallek, Luis Peralta, Krzysztof Witkowski, Andrii Yelishev. Trener Wojciech Pięta
KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski: Bogdan Ivanchenko - Radosław Góźdź (kapitan), Zbigniew Barańczyk, Mikołaj Michałek, Jakub Skwarek. Rezerwowi: Tomasz Jeliński (bramkarz), Wojciech Bukowy, Jakub Fatyga, Hubert Jabłoński, Cezary Knapiński, Piotr Przygocki, Łukasz Tomaszewski. Trener Maciej Konert
Żółte kartki: D. Łapigrowski, Monterio (Team) - Skwarek, Góźdź (Piła)
Sędziowie: Michał Żurawski - sędzia główny, Marek Marcinkowski - asystent 1, Norbert Piotrowski - asystent 2