Futsal. Team Lębork przywiózł z Wielkopolski cenny punkt. Zremisował z Red Dragons

Marcin Kapela
W zaległym meczu 18 kolejki futsalowej ekstraklasy drużyna Red Dragons podejmowała Team Lębork. Po golach Brazylijczyka Bonifacio i Depty goście prowadzili już 2:0, a potem jeszcze 3:2, by ostatecznie podzielić się punktami. W sobotę ostatnia kolejka sezonu, w której Team o godz. 16 podejmie w hali miejskiej KS Acana Orzeł Futsal Jelcz -Laskowice. Co ważne, mecz będzie już z kibicami na trybunach, które jednak z powodu obostrzeń sanitarnych mogą zostać zajęte w połowie miejsc.

TEAM ODRABIA ZALEGŁOŚCI NA CENNY REMIS
W sobotę, 22 maja w Pniewach odrabiano zaległości. Mecz pierwotnie miał zostać rozegrany na początku stycznia, ale wówczas u jednego z zawodników Team wykryto zakażenie koronawirusem.

W 8 minucie na parkiecie wyżej notowanych gospodarzy Team objął prowadzenie po ładnej bramce Brazylijczyka Lucasa Bonifacio. W 13 minucie prowadzenie gości podwyższył Dominik Depta. Jeszcze przed przerwą Piotr Błaszyk zdobył kontaktowego gola.

W drugiej połowie Red Dragons dążyli do wyrównania, co udało się za sprawą Gracjana Miałkasa w 29 minucie. Goście jednak w 33 minucie odzyskali prowadzenie, kiedy po strzale drugiego z Brazylijczyków Andre Luiza piłka niefortunnie przeszła pod brzuchem Łukasza Błaszczyka. Trzy punkty jednak nie pojechały do Lęborka, bo grający z wycofanym bramkarzem pniewianie doprowadzili do remisu w 36 minucie, gdy do siatki trafił Mateusz Kostecki.

Wcześniej, na otwarcie 32 kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy Team Lębork podejmował FC Reiter Toruń. Goście wzięli rewanż i wygrali 3:2 (1:1), czyli w takich samych rozmiarach, jak przegrali u siebie. Dla gospodarzy w meczu transmitowanym na dużym ekranie dwa razy trafił Artur Narewski.

18 (zaległa) kolejka ekstraklasy futsalu
Red Dragons Pniewy - LSSS Team Lębork 3:3 (1:2)
Bramki: 0:1 Lucas Bonifacio (8), 0:2 Dominik Depta (13), 1:2 Piotr Błaszyk (18), 2:2 Gracjan Miałkas (29), 2:3 Andre Luiz (33), 3:3 Mateusz Kostecki (36)
Red Dragons: Błaszczyk - Kostecki, Gładyszewski, Stankowiak, Tchumburidze. Rezerwowi: R. Roj (bramkarz), M. Roj, Miałkas, Kubiak, Hoły, Błaszyk. Trener Łukasz Frajtag
Team: Zelma - Kolesnik, Tabares, Bonifacio, Depta. Rezerwowi: Rafał Łapigrowski (bramkarz), Madziąg, Witkowski, P. Łapigrowski, Andre Luiz, Lange. Trener Wojciech Pięta
Żółte kartki: Błaszyk, Błaszczyk (obaj Red Dragons) - Depta (Team)
Sędziowie: Kamil Grzębowski (Chojnice), Michał Żurawski (Gdynia), Tomasz Nowicki (Szamotuły), Jacek Kubiszyn (Nowa Sól)