Futsal. Rewelacyjny początek, ale później gorzej. LSSS Team przegrał z MOKS Słoneczny Stok Białystok

Marcin Kapela
W 3 kolejce Futsal Ekstraklasy "Statscore" LSSS Team Lębork podejmował MOKS Słoneczny Stok Białystok. Gospodarze zaczęli rewelacyjnie i już po 5 minutach za sprawą Pawła Friszkemuta i Piotra Łapigrowskiego prowadzili 2-0. Potem wydarzenia boiskowe potoczyły się nie po myśli trenera Wojciecha Pięty, jego zawodników i kibiców w hali miejskiej. Po 10 minutach był remis, ale w 18 minucie Mateusz Madziąg jeszcze raz wprawił kibiców w euforię. Niestety po raz ostatni tego dnia. Jeszcze przed przerwą białostocczanie zdobyli dwie bramki i do szatni schodzili prowadząc 4:3. W drugiej odsłonie dołożyli jeszcze dwa trafienia zapewniając sobie trzy punkty.

LSSS Team rozpoczął niedzielny mecz z Czekirdą w bramce oraz Friszkemutem, Madziągiem, Ziarko i Deptą. Gospodarze natarli od początku i szybko zdobyli dwa gole. Najpierw trafił Paweł Friszemut, a po nim Piotr Łapigrowski. Na trybunach euforia, którą goście ostudzili w 8 minucie za sprawą Adriana Citko, a w 9 minucie bramkarza Norberta Jendruczeka z przedłużonego rzutu karnego. Goście mieli do przerwy 3 przedłużone rzuty karne. Na nieszczęście gospodarze oprócz straty goli zostali osłabieni kontuzją Pawła Friszkemuta. Mimo dążeń do odmiany losów spotkania strzelecka niemoc gospodarzy, skuteczna kontra gości w 28 minucie i gol na 3:6 w 38 minucie przesądziły o 3 punktach dla przyjezdnych.

LSSS Team Lębork - MOKS Słoneczny Stok Białystok 3:6 (3:4)

Bramki: 1:0 Paweł Friszkemut (1), 2:0 Piotr Łapigrowski (5), 2:1 Adrian Citko (8), 2:2 Norbert Jendruczek (9), 3:2 Mateusz Madziąg (17), 3:3 Citko (18), 3:4 Piotr Bondziul (19), 3:5 Piotr Kowalczyk (28), 3:6 Krzysztog Kożuszkiewicz (38)

LSSS Team: Czekirda (Zelma) - Friszkemut, Madziąg, Ziarko, Depta oraz Bonifacio, Tabares, Gniba, Kolesnik, Witkowski, P. Łapigrowski. Trener Wojciech Pięta

MOKS: Jendruczek - Shostak, Citko, Osypiuk, Prolejko oraz Święciński (bramkarz), Kowalczyk, Aleksandrowicz, Łabieniec, Bondziul, Kożuszkiewicz, Skiepko. Trener Adrian Citko

Żółte kartki: Madziąg - Osypiuk