Futsal. Madziąg wytrzymał ciśnienie i dał Teamowi cenną wygraną w Polkowicach.

LSSS Team Lębork
W niedzielę broniący się przed spadkiem Górnik Polkowice podejmował w ramach 17 kolejki ekstraklasy futsalu Team Lębork. Do ostatniej minuty zaciętego spotkania utrzymywał się remis, ale nie doszło do podziału punktów. Po bramce Mateusza Madziąga z przedłużonego rzutu karnego to drużyna trenera Wojciecha Pięty zapewniła sobie cenne zwycięstwo, jeszcze bardziej oddalając się od strefy spadkowej. A już w środę w 4 rundzie Pucharu Polski Team podejmie GI Malepszy Futsal Leszno, inny zespół z ekstraklasy.

Statscore Futsal Ekstraklasa, 17 kolejka, 20.02.2022, godz. 16
GÓRNIK POLKOWICE - TEAM LĘBORK 2:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Sergio Monteiro (12), 1:1 Rui Pinto (19), 1:2 Krzysztof Witkowski (30), 2:2 Michał Bartnicki (31), 2:3 Mateusz Madziąg (40 z rzutu karnego przedłużonego)
Górnik: Wójtowicz - Rui Pinto, Biały, Bartnicki, Nahaitsev. Rezerwowi: Sikorski (bramkarz), Ciupka, Karpiński, Wyżga, Potocki, Michalczak, Lutai. Trener Grzegorz Nowak
Team: Burglin - Kolesnik, Gniba, Sergio, Madziąg. Rezerwowi: Formella (bramkarz), Kaczorowski, Lange, Witkowski, P. Łapigrowski, Yvaaldo Gomes. Trener Wojciech Pięta
Żółte kartki: Nahaitsev, Wójtowicz, Lutai (Górnik) - Yvaaldo (dwie), Lange (Team)
Czerwona kartka: Yvaaldo (26 minuta - w konsekwencji dwóch żółtych)
Sędziowie: Grzegorz Wiercioch (Knurów), Piotr Koloczek (Zabrze), Sebastian Kwaśny (Legnica), Jacek Kubiszyn (sędzia czasowy, Nowa Sól)

Po minimalnej porażce na inaugurację rundy rewanżowej z Dreman, Team na pierwszy wyjazdowy mecz wybrał się na Dolny Śląsk, gdzie w niedzielne popołudnie walczący o utrzymanie Górnik podejmował lęborczan.

Team musiał radzić sobie bez pierwszego bramkarza Rafała Łapigrowskiego, którego miejsce między słupkami zajął doświadczony Jacek Burglin oraz pauzującego za nadmiar żółtych kartek Brazylijczyka Davidsona, drugiego strzelca zespołu.

Trener Pięta delegował na parkiet od pierwszej minuty oprócz Burglina, także Madziąga, Kolesnika, Gnibę i Monteiro. Wynik w 12 minucie otworzył właśnie Portugalczyk, ale jeszcze przed przerwą wyrównał jego rodak Rui Pinto. Po zmianie stron gospodarze zaprzepaścili dobrą okazję na objęcie prowadzenia.

W 26 minucie Yvaaldo musiał opuścić parkiet po tym, jak został ukarany czerwoną kartką, w konsekwencji dwóch żółtych. Grając 2 minuty w osłabieniu Team utrzymał remis, a po chwili za sprawą Witkowskiego objął prowadzenie. Po kilkudziesięciu sekundach był już jednak remis, który utrzymał się do 40 minuty. Wtedy to szalę zwycięstwa na korzyść lęborczan przechylił Madziąg.

- Już ostatni mecz drużyny z Polkowic (przegrany 4:5 w Warszawie z AZS UW Darkomp - dop. red.) pokazał, że to będzie ciężkie spotkanie. Byliśmy osłabieni brakiem Davidsona i bramkarza Rafała Łapigrowskiego, a Yvaaldo nie trenował przez cały tydzień. W meczu otrzymał niepotrzebną czerwoną kartkę i wynik cały czas był sprawą otwartą. Przy przedłużonym rzucie karnym zobaczyłem, że bramkarz wyszedł i technicznie uderzyłem w boczną siatkę

- komentuje Mateusz Madziąg, strzelec decydującego gola.

Pozostałe wyniki 17 kolejki: Constract - FC Reiter 6:2 (5:2), AZS UG - AZS KU UW 2:5 (1:1), Legia Futsal - Dreman Futsal 5:1 (3:1), Rekord - Red Devils 2:1 (1:1), Fit-Morning Gredar Futsal - Piast 2:3 (1:1), Red Dragons - GI Malepszy Futsal 4:2 (1:1), SP Clearex-Sport - MOKS Słoneczny Stok 3:3 (2:1)