Futsal. Clearex Chorzów wygrał z LSSS Team Lębork. Madziąg strzelcem jedynego gola

Zdjęcie z meczu w Lęborku/Archiwum Polska Press
W sobotnim meczu ekstraklasy futsalu w Chorzowie Clearex wygrał 3:1 (3:0) z LSSS Team Lębork. W 33 minucie gola zmniejszającego rozmiary porażki strzelił reprezentant Polski Mateusz Madziąg. W niedzielę w Gliwicach Piast podejmie Team.

Utytułowany Clearex miał na koncie 50 punktów i zajmował 4 miejsce w tabeli, ale długo czekał na kolejne zwycięstwo. Przyszło z beniaminkiem ekstraklasy z Lęborka. Już w 24 sekundzie na 1:0 trafił Sebastian Brocki. Do bramki przyjezdnych trafili jeszcze Przemysław Dewucki oraz Sebastian Leszczak, co dawało gospodarzom prowadzenie 3:0 do przerwy.

Po zmianie stron przedłużonego rzutu karnego nie wykorzystał Sebastian Leszczak.

W 33 minucie bramkę z rzutu wolnego zdobył Mateusz Madziąg. Po tym trafieniu goście zdecydowali się wycofać bramkarza, ale to nie pomogło.

Clearex Chorzów - Team Lębork 3:1 (3:0)
Bramki: Sebastian Brocki (1), Przemysław Dewucki (9), Sebastian Leszczak (20) – Mateusz Madziąg (33)
Clearex Chorzów: Bednarczyk (Burza) – Seget, Mizgajski, Salisz, Leszczak, Łuszczek, Dewucki, Jankowski, Rotuski, Wędzony, Krawczyk, Brocki
LSSS Team: Czekirda (Rafał Łapigrowski, Zelma) – Madziąg, Witkowski, Narewski, Kolesnik, De Lima, Bonifacio, Tabares, Depta
Żółte kartki: Łuszczek, Seget - Depta, Tabares, Czekirda

Sędzia I: Paweł Tokarewicz
Sędzia II: Mariusz Chrzanowski
Sędzia III: Grzegorz Wiercioch
Sędzia czasowy: Roman Białek