Zwycięstwo Pogoni

MK
Od dwóch przegranych pojedynków ze SPAR Politechniką Rzeszów zaczęła skazywana na porażkę Poltarex Pogoń. Gospodarze zdołali odwrócić losy meczu i pokonać wicelidera 3:2

Wtorkowy mecz 8 kolejki Superligi zaczął się zgodnie ze scenariuszem wyznaczonym przez tabelę. Po wygranych pojedynkach, obu bez straty seta, mistrza Białorusi Pawła Plato nova z Patrykiem Chojnowskim, a następnie Pawła Chmiela z Markiem Prądzinskim, wicelider Superligi potrzebował jeszcze jednej wygranej do zgarnięcia kompletu punktów. Wtedy nastąpiło przebudzenie lęborczan. Sygnał do odrabiania strat dał ten, któremu do tej pory nie wiodło się w rozgrywkach. Jakub Perek pokonał do jednego Tomasza Lewandowskiego, grającego trenera rzeszowskich akademików.
W czwartym pojedynku Chojnowski wygrał dwa pierwsze sety z Pawłem Chmielem, by gładko ulec w dwóch następnych. W decydującej partii tenisista Pogoni przegrywał już 7-9, ale wytrzymał próbę nerwów i zapewnił swojej drużynie przynajmniej punkt.

Wyniki poszczególnych gier: Patryk Chojnowski - Pavel Platonov 0:3 (7:11, 10:12, 11:13)
Marek Prądzinski - Paweł Chmiel 0:3 (5:11, 9:11, 4:11)
Jakub Perek - Tomasz Lewandowski 3:1 (11:8, 6:11, 12:10, 12:10)
Patryk Chojnowski - Paweł Chmiel 3:2 (11:7, 11:6, 4:11, 2:11, 11:9)
Marek Prądzinski - Pavel Platonov 3:2 (11:8, 8:11, 7:11, 11:9, 11:8)