X Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym

red
X Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym mat. włąsne
X Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym. W sobotę, 24 sierpnia, nad jeziorem Lubowidz (plaża „Miron”) odbyły się X Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym.

W dniu 24.08.2013r. nad jeziorem Lubowidz (plaża „Miron”) odbyły się X Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym.
Uczestnicy startowali w czterech kategoriach: młodzieżowa mężczyzn (do 29 lat), młodzieżowa kobiet (do 29 lat), masters mężczyzn (30 lat i starsi), masters kobiet (30 lat i starsi). Do pokonania był dystans 2000m. Temperatura wody wynosiła 21˚C, powietrza 23˚C.
W maratonie uczestniczyło 30 zawodników.

Przebudowa przejazdu w Rybkach

Pierwsze miejsce w kategorii młodzieżowej mężczyzn zdobył – Krzysztof Pielowski (22,54 rekord trasy) – AZS UWM Olsztyn

Drugie miejsce w kategorii młodzieżowej mężczyzn zdobył – Paweł Radziński (24,08) Arkonia Szczecin

Trzecie miejsce w kategorii młodzieżowej mężczyzn zdobył – Mateusz Zawada (26,18) – AWF Gdańsk

Pierwsze miejsce w kategorii młodzieżowej kobiet zdobyła – Monika Czerniak (24,07) – AZS UWM Olsztyn

Drugie miejsce w kategorii młodzieżowej kobiet zdobyła – Joanna Zachoszcz (24,37) AZS UWM Olsztyn

Trzecie miejsce w kategorii młodzieżowej kobiet zdobyła – Paulina Zachoszcz (35,58) MKP Szczecin

Pierwsze miejsce w kategorii masters mężczyzn zdobył – Mariusz Gabiec (27,40) – AZS UWM Olsztyn

Drugie miejsce w kategorii masters mężczyzn zdobył – Grzegorz Bulczak (29,54) Gdynia

Trzecie miejsce w kategorii masters mężczyzn zdobył – Jacek Lendzian (30,32) AKM OLIMP Olsztyn

Pierwsze miejsce w kategorii masters kobiet zdobyła – Beata Zubel (30,03) – ELANA Słupsk

Drugie miejsce w kategorii masters kobiet zdobyła – Aleksandra Rzeszut (30,15) Wrocław

Trzecie miejsce w kategorii masters kobiet zdobyła – Paulina Iżykowicz (39,13) ELANA Słupsk

Nagrody wynosiły odpowiednio:
I miejsce – 400zł
II miejsce – 200zł
III miejsce – 100zł

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Wręczono również puchar najstarszemu i najmłodszemu uczestnikowi zawodów: