Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Zespole Szkół w Łebieniu strefa gier zamiast telefonów na przerwach. Tak walczą z fonoholizmem wśród uczniów

Marcin Kapela
Marcin Kapela
W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu (gm. Nowa Wieś Lęborska) uczniowie mają możliwość aktywnego spędzenia czasu między lekcjami w strefie gier. To alternatywa dla korzystania z telefonów komórkowych.
W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu (gm. Nowa Wieś Lęborska) uczniowie mają możliwość aktywnego spędzenia czasu między lekcjami w strefie gier. To alternatywa dla korzystania z telefonów komórkowych. Zespół Szkół w Łebieniu
W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu (gm. Nowa Wieś Lęborska) powstała strefa gier. To odpowiedź na wyzwanie, jakim jest coraz poważniejszy problem fonoholizmu wśród uczniów. Strefa gier jest alternatywą dla korzystania z telefonów komórkowych podczas przerw na rzecz aktywnego i kreatywnego spędzania czasu między lekcjami z innymi uczniami na wspólnej zabawie.

Strefa gier zamiast telefonów w szkole w Łebieniu

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu (gm. Nowa Wieś Lęborska) uczniowie mają możliwość aktywnego spędzenia czasu między lekcjami w strefie gier. To alternatywa dla korzystania z telefonów komórkowych. Autorką projektu pt. „Aktywne przerwy - szkolne strefy gier” jest pedagog Patrycja Kobiela - Orlińska.

- Głównym zamierzeniem powstania szkolnej strefy gier jest profilaktyka fonoholizmu, który staje się coraz poważniejszym problem współczesnych uczniów. Strefa gier to alternatywa odciągnięcia uwagi uczniów od używania telefonów komórkowych podczas przerw na rzecz aktywnego i kreatywnego spędzania czasu międzylekcyjnego z rówieśnikami na wspólnej zabawie. Nie ma nic cenniejszego od czasu spędzonego z drugim człowiekiem, aktywnie na wspólnej zabawie. Czas z telefonem w ręku, tego nie zastąpi, bo w życiu ważne są relacje z innymi.

Szkolna strefa gier składa się z przestrzeni gier planszowych, miejsca relaksacji oraz przestrzeni rozrywki. Obowiązuje w niej ścisły regulamin i grafik korzystania przez poszczególne klasy. Dyżury pełnią w niej szkolni wolontariusze i nauczyciele. Mottem przewodnim jest hasło: „Strefa wolna od WiFi rozmawiajcie ze sobą”.

- Gry to bardzo efektywne narzędzie w procesie nauczania, jako wspaniała forma rozrywki, wspomagają rozwój, integrują, uczą kontroli zachowania i emocji, zacieśniają więzy międzyludzkie. Dodatkowo działają jako istotny pomost pomiędzy pokoleniami, dlatego też nasza szkolna strefa gier to miejsce do międzypokoleniowych spotkań, na które nasz Samorząd Uczniowski będzie cyklicznie zapraszał.

Projekt „Aktywne przerwy - szkolna strefa gier” to projekt złożony przez UKS Libero Łebień do Funduszu Grantowego „Fabryka Lokalnych Innowacji". W tym konkursie na nowatorskie pomysły, dokonujące zmian w otoczeniu uzyskał dotację w wysokości 4 tys. zł. Strefa gier mogła powstać dzięki wsparciu przez Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski oraz zaangażowaniu nauczycieli.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto