MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie sadzili drzewa w Leśnictwie Leśnice. To akcja z okazji 100-lecia Lasów Państwowych

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Lasy Państowe obchodzą stulecie powstania. Z tej okazji została zorganizowana akcja sadzenia drzew.
Lasy Państowe obchodzą stulecie powstania. Z tej okazji została zorganizowana akcja sadzenia drzew. Marcin Kapela
Lasy Państwowe obchodzą setną rocznicę powstania. Z tej okazji Nadleśnictwo Lębork zorganizowało akcję sadzenia lasu w Leśnictwie Leśnice. Z zaproszenia leśników skorzystało około 320 uczennic i uczniów oraz nauczycieli ze szkół powiatu lęborskiego. Akcję nadzorował nadleśniczy Nadleśnictwa Lębork Piotr Mądrzak oraz leśniczy Leśnictwa Leśnice Kazimierz Pobiedziński.

Uczniowie sadzą las. Akcja z okazji 100-lecia Lasów Państwowych

Lasy Państwowe obchodzą 100 rocznicę powstania. W ramach obchodów okrągłej rocznicy Nadleśnictwo Lębork zorganizowało akcję sadzenia lasu na terenie Leśnictwa Leśnice.

W piątkowy poranek miejscem zbiórki była Hubertówka koło łowieckiego Głuszec. To tam akcję otworzył i uczniów oraz nauczycieli przywitał Piotr Mądrzak, nadleśniczy Nadleśnictwa Lębork, któremu towarzyszył Kazimierz Pobiedziński, leśniczy Leśnictwa Leśnice.

- Jestem bardzo zadowolony, że odpowiedzieliście na nasz apel, żeby przyjechać i sadzić drzewa. W ten sposób chcemy uczcić wielki jubileusz, jakim jest stulecie Lasów Państwowych. To, że posadzicie dziś drzewa, to najlepszy sposób uczczenia rocznicy. Jeśli nie każdy posadzi sto drzew, to lepiej, żeby było ich mniej, ale zależy nam na jakości sadzenia - powiedział Piotr Mądrzak, nadleśniczy Nadleśnictwa Lębork.

Po tym wstępie leśnicy podzieli uczniów na grupy i przeprowadzili na trzy gniazda, gdzie sadzone były buki, sosny i świerki. Na dwudniową akcję leśnicy przygotowali 7 tysięcy sadzonek sosny i 3 tysiące sadzonek dęba. W sobotę od godziny 9 druga część akcji.

- Wszystkie drzewka mają dużą szansę przyjąć się i rosnąć. Jak sprawdzamy po pięciu latach, to nawet 95 procent przyjmuje się. Nawet jeśli coś by nie wyszło, to po 1-2 latach robimy poprawki dosadzając. W tym roku aura pozwoliła wcześnie rozpocząć sadzenia - podkreśla podleśniczy Andrzej Kąckowski, specjalista pozyskania drewna.

Wśród sadzących las byli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku, Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 8, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Lęborku, Szkoły Podstawowej w Leśnicach, Szkoły Podstawowej w Szczenurzy, Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej w Lęborku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto