Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W starostwie spotkał się Zespół Koordynujący Powiatowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego

Red.
fot.starostwo powiatowe
W lęborskim starostwie powiatowym dyskutowano o zagadnieniach związanych ze zdrowiem psychicznym. Wśród poruszanych kwestii znalazły się zagadnienia dotyczące m.in. funkcjonowania Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej przy SPS ZOZ.

W starostwie powiatowym zebrał się Zespół Koordynujący Powiatowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego dla powiatu lęborskiego na lata 2018-2022

-Głównymi tematami spotkania były problemy zdrowia psychicznego wśród mieszkańców oraz funkcjonowanie Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej Dla Dzieci i Młodzieży w Centrum Zdrowia Psychicznego przy Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lęborku

- informuje lęborskie starostwo.
Chodzi o kwestie radzenia sobie ze stresem, problemy dotyczące z nawiązywaniem relacji społecznych, zakłóconym przez długi okres izolacji wynikającej z ograniczeń sanitarnych, a także powrotami do szkoły po długim okresie przebywania poza szkolnymi relacjami rówieśniczymi.
-Wśród młodych ludzi częściej, niż dotąd pojawiają się oznaki depresji, co potwierdzają badania przeprowadzone przez Uniwersytet Gdański. Specjaliści stwierdzili, że większa, niż przed pandemią część nastolatków zapada na schorzenia ze spektrum afektywnego. Stąd też upowszechnienie terapii, dostępnej jak najwcześniej od zaistnienia problemu, jest niezwykle istotne - informują urzędnicy starostwa.
W spotkaniu uczestniczyli Alicja Zajączkowska, starosta leborski a także również: Michał Grzenkowicz - koordynator Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej Dla Dzieci i Młodzieży w Centrum Zdrowia Psychicznego przy SPS ZOZ, Łukasz Kumer - lekarz oraz członek Zarządu Powiatu Lęborskiego Jacek Perłak, reprezentujący w Radzie Społecznej SPS ZOZ Wojewodę Pomorskiego.

Lębork. Po trzech tygodniach zawieszenia Oddział Psychiatryc...

Oferta Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej

Michał Grzenkowicz, psycholog, psychotraumatolog i psychoterapeuta przedstawił ofertę Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej Dla Dzieci i Młodzieży. Koordynator Ośrodka poinformował, iż mimo braków kadrowych, jednostka oferuje wsparcie zespołu psychologów i psychoterapeutów dla dzieci i młodzieży (do 18 r.ż. lub 21 r.ż. w przypadku kontynuowania nauki w szkole ponadpodstawowej) oraz ich rodziców - bez skierowania, bezpłatnie, w ramach NFZ. Ośrodek zapewnia dzieciom i młodzieży pierwszy kontakt z opieką psychologiczną w ich najbliższym środowisku. Jego funkcjonowanie opiera się na ścisłej współpracy z poradniami psychologiczno-pedagogicznymi, ośrodkami pomocy społecznej, psychologami szkolnymi oraz osobami wspierającymi rodziny. Praca tego typu ośrodków bazuje przede wszystkim na współpracy z rodziną pacjenta oraz jego środowiskiem szkolnym. Opiekę nad pacjentami sprawują psycholodzy, psychoterapeuci oraz terapeuta środowiskowy, a konsultacje udzielane są bezpośrednio w placówce oraz w formie tele- i videoporad. Podobny model pomocy terapeutycznej wcześniej został wdrożony w szpitalach marszałkowskich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Giganci zatruwają świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto