W derbach Pogoni Lębork z Gryfem Słupsk gorąco na boisku i na trybunach

Marcin Kapela
Długo zanosiło się na sprawienie niespodzianki przez zajmującą ostatnie miejsce w tabeli IV ligi Pogoń Lębork w derbowym pojedynku z liderem ze Słupska. Zwłaszcza po tym, jak Stasiak z karnego trafił w słupek w 70 minucie. Jakby tego było mało, na kwadrans przed końcem wyleciał z boiska Piechowski. Goście grali w osłabieniu, ale Stasiaka zrehabilitował się po serii błędów defensywy Pogoni. Za niewłaściwe, prowokacyjne w stosunku do kibiców Pogoni gesty radości i on opuścił boisko. Grając w dziewięciu goście za sprawą wspaniałego gola Słowińskiego przypieczętowali pozycję lidera. Goście wygrali w Lęborku 2-0.

Pogoń Lębork - Gryf Słupsk 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Łukasz Stasiak (81), 0:2 Fabian Słowiński (90+2)
Pogoń: Patryk Labuda - Kliński, Musuła, Nowakowski, J. Michor, Szymański, Iwański, Stankiewicz, Atanacković, Węgliński, Kochanek. Trener Waldemar Walkusz
Gryf: Kędzia - D. Więckowski, M. Szałek, Piechowski, Amoah, Felisiak (73 Kopciński), Piekarskil, Tofil (61 Wańdzio), Zieliński (61 K. Bednarczyk), Słowiński (91 D. Mikołajczyk), Stasiak (81). Trener Grzegorz Bednarczyk
Żółte kartki: Kochanek, Szymański, Kliński, J. Michor - Felisiak, Piekarski
Czerwone kartki: Piechowski (w konsekwencji dwóch żółtych - 75 minuta), Stasiak - 81 minuta
Sędziowie: Czyż oraz Necel i Jasina