Sukces uczniów z Lęborka. Zakwalifikowali się do startu w ogólnopolskich zawodach

W czwartek 21 września na stadionie miejskim w Lęborku po raz ósmy zorganizowane zostały Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Jesiennych Biegach Przełajowych „Sprawni – Razem” o Puchar Starosty Lęborskiego. Marcin Kapela
Po raz ósmy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lęborku był gospodarzem Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Biegach Przełajowych. Czworo podopiecznych ośrodka wywalczyło miejsca na podium, co oznacza prawo startu w Ogólnopolskich Jesiennych Biegach Przełajowych w Łosicach.

Lębork gospodarzem Mistrzostw Województwa Pomorskiego

W czwartek 21 września na stadionie miejskim w Lęborku po raz ósmy zorganizowane zostały Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Jesiennych Biegach Przełajowych „Sprawni – Razem” o Puchar Starosty Lęborskiego. Zawody zostały zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy i Uczniowski Klub Sportowy Start Lębork. Do rywalizacji stanęło ponad 60 uczennic i uczniów z 10 pomorskich ośrodków.

Mistrzostwa zostały przeprowadzone w czterech kategoriach wiekowych. W rywalizacji dziewcząt z rocznika 2008 i młodszych na 1200 m wygrała Anastazja Szkatuła (SOS-W Czersk), drugie miejsce zajęła Angelika Kolp (SOS-W Damnica), trzecie Dominika Rauchut (SOS-W Lębork).

Rywalizację chłopców na 2000 m w tej kategorii wiekowej wygrał Konrad Kołakowski (SOS-W Czersk), drugie miejsce zajął Kacper Groth (Wejherowo), trzecie Dominik Nasiadko (SOS-W Lębork).

Rywalizacja dziewcząt z rocznika 2007 i starszych na 1500m zakończyła się triumfem Natalii Skonieczki (Gdańsk), drugie miejsce zajęła Stefania Sowińska (Wejherowo), trzecie Magdalena Szymańska (SOS-W Lębork).

Wśród chłopców z tego rocznika, którzy do pokonania mieli 3000m, pierwsze miejsce zajął Bartosz Kacperski (DKS Powiśle Dzierzgoń), drugie Patryk Glista (Słupsk), trzecie Jakub Gul (UKS Start Lębork).

Prawo startu w Jesiennych Biegach Przełajowych w Łosicach (29.09-01.10) wywalczyli medaliści zawodów w Lęborku.

Reprezentacja SOS-W Lębork zajęła 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej, przed SOS-W Damnica i Czerskiem. Dalsza kolejność: 4. SOS-W Tursk, 5. SOS-W Słupsk, 6. UKS Start Lębork, 7. ZSS Gdańsk, 8. Wejherowo, 9. MKS Fenix Gdańsk, 10. DKS Powiśle Dzierzgoń

Gospodarzy zawodów reprezentowali: Magdalena Szymańska, Mikołaj Batyra, Wiktoria Szewc, Dominika Rauchut, Wiktoria Janiszek, Aleksandra Kunth, Dominik Nasiadko, Grzegorz Gajda, Oskar Okrój, Miłosz Pawlicki, Jakub Freitag, Damian Abczyński, Seweryn Lieske, Jakub Groncki.

Opiekunami zawodniczek i zawodników z Lęborka a zarazem organizatorami zawodów są Leszek Leciejewski i Marek Maciejewski.

- Po raz drugi wygraliśmy klasyfikację zespołową. Pecha miał Dominik Nasiadko, który mając szansę na zwycięstwo, niestety pomylił trasę biegu. Nasi medaliści szykowani są do startu w mistrzostwach Polski. Co roku stajemy na podium i liczę, że Dominik zdobędzie medal. Dziewczęta także pokazały się dziś z dobrej strony i liczymy na zajęcie miejsca 1-5. Blisko podium może być Magdalena Szymańska

- mówi Leszek Leciejewski.

Uhonorowania zawodników na podium dokonali samorządowcy w osobach wicestarosty lęborskiego Edmunda Głombiewskiego i burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka.