Strzelectwo sportowe. W czasie zawieszenia zawodów nie zmarnowali czasu.Strzelcy LOK Lidera Amicus zdobywają medale i biją rekordy

Marcin Kapela
KS LOK Lider Amicus Lębork
Po długich, prawie 5 miesiącach rozbratu z zawodami i treningach domowych, strzelcy LOK Lidera Amicus pokazują, że nie był to stracony czas. Dwukrotnie we Wrocławiu, a także w Bydgoszczy i Ustce wychowankowie trenera Roberta Biczkowskiego wielokrotnie stawali na podium, ustanawiając przy tym rekordy życiowe i klubowe.

Po miesiącach przerwy spowodowanej epidemią strzelcy wrócili do rywalizacji w zawodach. Ten powrót dla reprezentantów KS LOK Lidera Amicus Lębork okazał się na tyle udany, że zdobywają medale i poprawiają rekordy.

We Wrocławiu na I rundę Pucharu Polski

W stolicy Dolnego Śląska najlepiej spisała się Paula Wrońska. W karabinie sportowym 60 strzałów leżąc zajęła 3 miejsce z wynikiem 618,4 pkt, w karabinie sportowym 3x40 była 8 (1138 pkt), a w karabinie pneumatycznym 9 (615,7 pkt).

Trener Robert Biczkowski chwali też występ juniora Jakuba Kozłowskiego. Po tym, jak w eliminacjach zajął 6 miejsce w karabinie dowolnym 3x40 (1118 pkt), to w finale awansował na 4 miejsce z wynikiem 417,2 pkt. W karabinie pneumatycznym Kuba zajął miejsce 9 (602,7 pkt), a w leżące miejsce 13.

Senior Szymon Wielgomas zajął 9 miejsce w karabinie dowolnym 3x40 (1148 pkt).

Najmłodsza uczestniczka Pucharu Polski z lęborskiego klubu, czyli Marysia Baranowski w leżącej zajęła 14 miejsce (604,0 pkt), w trzech postawach była 21 (1099 pkt), a w karabinie pneumatycznym 43 (592,2 pkt).

Do Bydgoszczy na eliminacje strefowe do mistrzostw Polski

Już następnego dnia po powrocie z Wrocławia reprezentanci lęborskiego klubu udali się do Bydgoszczy na eliminacje strefowe do mistrzostw Polski juniorów młodszych.

- W tym roku ze względu na epidemię nie odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W to miejsce poszczególne związki zorganizują mistrzostwa Polski juniorów młodszych - wyjaśnia Robert Biczkowski.

Ponownie pochwały za swój występ zebrał Jakub Kozłowski, który trzykrotnie stawał na drugim stopniu podium w karabinie sportowym 60 L - 603,6 pkt, karabinie sportowym 3x30 - 835 pkt oraz karabinie pneumatycznym - 502,7 pkt.

Maria Baranowski był dwukrotnie druga - w ksp 60L - 604,5 pkt i ksp 3x 30 - 841 pkt oraz 6 w karabinie pneumatycznym – 500,7 pkt.

Równolegle rozegrane zostały zawody młodzików. Tutaj bezkonkurencyjna była Aleksandra Filipowicz, zwyciężając w trzech konkurencjach i uzyskując następujące wyniki: karabin sportowy 3x20 - 527 pkt, karabin sportowy 40L - 390,7 pkt, karabin pneumatyczny - 384,9 pkt

Powrót do Wrocławia po medale i rekordy

We Wrocławiu sierpniowy Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego był także eliminacją do mistrzostw Polski juniorów młodszych. Maria Baranowski zwyciężyła w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw (854 pkt), a w tej samej konkurencji Aleksandra Filipowicz zajęła 7 miejsce (830 pkt). Srebrny krążek Baranowski dołożyła w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc (614,2 pkt). Filipowicz była 22 (684,8 pkt).

- Należy podkreślić, że oba uzyskane przez Marysię wyniki to nowe rekordy życiowe i klubowe

- mówi trener Robert Biczkowski.

W juniorach młodszych wystartował Jakub Kozłowski, który trzykrotnie był trzeci: karabin sportowy strzelanie z trzech postaw - 843 pkt - rekord życiowy, karabin sportowy 60 strzałów leżąc - 602,0 pkt, karabin pneumatyczny - 501,8 pkt.

Na mistrzostwa Wybrzeża do Ustki

W Ustce na Mistrzostwach Wybrzeża strzelcy zdobyli 3 złote i srebrny medal. Złote medale zdobyli: Jakub Kozłowski w Ksp3x20 (853 pkt) i w Ksp60L (595,4 pkt), Aleksandra Filipowicz w Ksp60L (601,8 pkt). Srebro dołożyła Maria Baranowski w Ksp3x30 (842 pkt).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani