Przegląd tygodnia w Lęborku, najważniejsze wydarzenia od 19.09 do 25.09.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Lęborka czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Lęborka czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Lęborka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.09 a 25.09.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Lębork. W Dworze Góralskim Krywań zabawa na XXIV Balu Bezalkoholowym”?

Przegląd tygodnia Lębork od 19.09 do 25.09.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Lębork. W Dworze Góralskim Krywań zabawa na XXIV Balu Bezalkoholowym

W sobotni wieczór (25.09) Dwór Góralski Krywań w Ługach wybrali organizatorzy na miejsce XXIV Balu Bezalkoholowego im. ks. Franciszka Blachnickiego. Zanim jednak blisko 70 uczestników rozpoczęło zabawę ks. Andrzej Żur, proboszcz parafii NMP Królowej Polski, poprowadził modlitwę. Imprezę na parkiecie otworzyło wykonanie "Poloneza" którego poprowadzili Aleksandra i Paweł Mazurowie a nad całością wykonania czuwał Andrzej Łakocki. Tematem przewodnim sobotniego balu jest epopeja narodowa "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Gośćmi honorowymi balu są burmistrz Witold Namyślak z żoną Haliną. Idea balów bezalkoholowych czerpie z dzieła Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, założonego w latach 50-tych XX w. przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

📢 Lębork. Wróciła rywalizacja o Grand Prix w przełajach. Największa frekwencja wśród dzieci

Po tym, jak z powodu pandemii koronawirusa została odwołana ubiegłoroczna edycja, tak w sobotę zostały przeprowadzone pierwsze z pięciu zawodów 26 edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand Prix Lęborka sezonu 2021/2022. W biegu głównym z dużą przewagą zwyciężyli Grzegorz Ebel i Klaudia Pilarska, za co otrzymali nagrody pieniężne. Najwyższą frekwencją cieszyła się rywalizacja dzieci. Drugie zawody w cyklu zaplanowane są na 16 października.

📢 Nie jedz tych rzeczy. LIDL, Biedronka, Auchan wycofują z polskich sklepów toksyczną żywność

Żywność na sklepowych półkach w Lidlu, Auchan, Biedronce czy Żabce nie nadaje się do jedzenia. Potwierdziły to badania Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To wina producentów. Ogromne partie żywności są wycofywane ze sprzedaży. Trzeba je zutylizować, bo mogą bardzo zaszkodzić, zwłaszcza żywność przeznaczona dla dzieci. W popularnych produktach wykryte zostały bakterie, pleśń, a nawet szkoło. Zebraliśmy aktualne ostrzeżenia GIS w jednym miejscu. Główny Inspektor Sanitarny wydał nowe pilne decyzje wycofania ze sklepów żywności. Wyniki kontroli zostały upublicznione w aktualnym raporcie i podlegają natychmiastowej wykonalności. Wycofane artykuły to głównie żywność, napoje i używki.

Tygodniowa prasówka 19.09-25.09.2021 Lębork: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Lęborku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Lębork. Artysta malarz Ryszard Zając otworzył wystawę obrazów w Wieży Ciśnień

Artysta malarz Ryszard Zając otworzył w piątkowe popołudnie (24.09) wernisaż wystawy pod tytułem "Remanenty". W Wieży Ciśnień wśród gości wydarzenia byli samorządowcy ze starostą Alicją Zajączkowską, burmistrzem Lęborka Witoldem Namyślakiem i jego zastępcą Teresą Ossowską - Szarą, a także przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Litwin. Na wystawę składają się dwadzieścia cztery obrazy. Można je oglądać do 22 października.

📢 Lębork. Zakażenia Covid-19 u pracowników Przedszkola nr 10. Zamknięte jeszcze do poniedziałku

Z powodu zakażenia Covid-19 u trzech pracowników obsługi Przedszkole nr 10 w Lęborku jest zamknięte od poniedziałku, 20 września. Zamknięte będzie jeszcze w poniedziałek, 27 września. Wcześniej zajęcia były zawieszone w dwóch oddziałach. Jak informuje na stronie internetowej placówki jej dyrektor Beata Suchta, na czas zawieszenia zajęć stacjonarnych wychowawcy grup prowadzą z dziećmi "inne formy pracy na odległość poprzez stronę internetową przedszkola". W tym przedszkolu funkcjonują cztery oddziały liczące łącznie 100 dzieci.

📢 Lębork. We "Fregacie" seniorzy spotkali się po raz 9 w ramach powiatowego forum

Po roku przerwy, w sali kinowej Lęborskiego Centrum Kultury "Fregata" spotkali się seniorzy w ramach IX Powiatowego Forum Senioralnego. Zgromadzonych przywitała starosta lęborski Alicja Zajączkowska. Władze powiatowe reprezentował także wicestarosta Edmund Głombiewski. Przybyła także Mirosława Kaczyńska, radna Sejmiku Województwa Pomorskiego.

📢 Trzej bacia włamywali się do mieszkań. Zatrzymała ich policja

Policjanci z komisariatu w Łebie ustalili i zatrzymali trzech braci podejrzewanych o włamania do mieszkań. Jeden z nich odpowie jeszcze za kradzież roweru, który w połowie września został skradziony na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska.

📢 Nocna wichura na Pomorzu 23/24.09.2021 r. Połamane drzewa, zablokowane drogi. Zdjęcia

Skutki wichury, która przeszła nad Pomorzem w nocy z 23 na 34 września, widoczne są w całym regionie. Połamane drzewa, konary zalegające na drogach, zablokowane drogi i nocne interwencje strażaków - takie obrazki utrwalili na zdjęciach nasi reporterzy i Czytelnicy. Zobaczcie, jakie szkody wyrządził wiatr.

📢 Z powodu wichury nasi strażacy odnotowali około 20 interwencji. W Redkowicach nie było prądu

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, noc z czwartku [23.09.2021 r.] na piątek [24.09.2021 r.] nie należała do najłatwiejszych. Strażacy w całym województwie pomorskim odnotowali 485 zdarzeń pogodowych. Około 20 z nich odnotowali strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Lęborku.

📢 Futsal. Team Lębork po dwóch kolejkach w ekstraklasie. W niedzielę derby

Drużyna LSSS Team Lębork ma za sobą dwa mecze w ekstraklasie futsalu. Drugi sezon w elicie Team rozpoczął od porażki w Opolu. W 2 kolejce w Lęborku gospodarze wygrali z Górnikiem Polkowice. Brazylijczyk Davidson Silva, autor hat-tricka z Górnikiem Polkowice, został wybrany najlepszym zawodnikiem 2 kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy. W niedzielę derby w Gdańsku.

📢 Zaginął 64-letni Andrzej Kupicz. Policja prowadzi poszukiwanie zaginionego

Policja informuje o poszukiwaniu zaginionego, 64-letniego Andrzeja Kupicza. Policja podaje cechy rysopisowe mężczyzny urodzonego w 1957 r.

📢 Łeba. To była pierwsza gala, na której podziękowano zasłużonym społecznikom

W siedzibie Łebskiego Uniwersytetu Ludowego została zorganizowana pierwsza Łebska Gala Społeczna. Podczas uroczystości wyróżniono i podziękowano zasłużonym społecznikom.

📢 Siatkówka. W drodze po mistrzostwo świata Tytus Nowik przez dwa lata trenował w SPS Lębork

Tytus Nowik, który na początku września wywalczył z reprezentacją Polski złoty medal Mistrzostw Świata do lat 19, zostając uznanym najlepszym siatkarzem turnieju (MVP), w drodze na siatkarski szczyt przez dwa lata trenował pod okiem Marcina Dawidowskiego w Stowarzyszeniu Przyjaciół Siatkówki Lębork.

📢 Lębork. W piątek przyjedzie SPISOBUS. Będą upominki dla uczestników spisu

W piątek 24 września do Lęborka przyjedzie SPISOBUS. Specjalny pojazd stanie w godzinach 11:00-14.00 na Placu Pokoju. To już ostatni moment na spisanie się. Organizatorzy akcji przewidzieli dla uczestników spisu powszechnego upominki. Każdy z nas ma ustawowy obowiązek dokonania spisu.

📢 W Cewicach odbył się II Bieg Pocztyliona na 5 km w ramach cyklu Kaszuby Biegają

Kaszuby Biegają to cykl biegów, którego celem jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu, profilaktyka chorób cywilizacyjnych, promocja piękna przyrody, cudownych lasów, jako miejsca wypoczynku oraz obcowania z przyrodą mieszkańców województwa pomorskiego a także promocja Kaszub, w szczególności miejsc wyjątkowych.

📢 Maszewo Lęborskie. Szachowy sukces Antoniego Bonemberga w mistrzostwach województwa juniorów

Antoni Bonemberg, uczeń Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Maszewie Lęborskim, zajął 3 miejsce i otrzymał brązowy medal w rozegranych 12 września w Gdańsku Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Juniorów w Szachach. Trenerem utalentowanego zawodnika jest Krzysztof Paluszek.

📢 W wypadku między Oskowem a Rokitami zginął mężczyzna. Czterech innych zatrzymała policja

We wtorkowe popołudnie (21.09) między Oskowem a Rokitami doszło do wypadku samochodowego. W rozbitym pojeździe dostawczym Peugeot Boxer śmierć na miejscu poniósł mężczyzna. Do sprawy zatrzymano już cztery osoby, które prawdopodobnie jechały busem i uciekły z miejsca zdarzenia.

📢 Kolejowa premiera roku. Pesa pokazała pierwszą w Polsce lokomotywę wodorową. Oto nowa Gama! [wideo i zdjęcia]

  • Jesteśmy drugim krajem na świecie, który ma lokomotywę wodorową - powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych "TRAKO" 2021 w Gdańsku, gdzie 21 września miała miejsce premiera nowego, wodorowego pojazu Pesy.

📢 Nowęcin. To była plenerowa impreza dla rodzin w ramach projektu Ośrodka Interwencji Kryzysowej

W sobotę, 18 września na placu zabaw w Nowęcinie została zorganizowana impreza dla rodzin objętych wsparciem w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Lęborku, ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Więcej Radości” z Wicka oraz z sołectw Roszczyce i Nowęcin. To wydarzenie zrealizowane w ramach projektu „Aktywni AntyPrzemocy”  w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” (edycja 2021). Projekt przygotowany został przez pracowników Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku.

📢 Pijany mężczyzna ukradł alkohol a podczas interwencji uderzył krzesłem policjantkę

Pijany 40-latek zatrzymany w sklepie na kradzieży wódki, w trakcie interwencji groził śmiercią policjantom a funkcjonariuszkę uderzył krzesłem i ranił w rękę.Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Były poseł PO przechodzi do Hołowni

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie