Pogoń Lębork idzie za ciosem. Wygrana z Bytovią Bytów to trzecie zwycięstwo z rzędu

Marcin Kapela
W sobotnie popołudnie 15 kwietnia Pogoń Lębork podejmowała zajmująca miejsce w strefie spadkowej Bytovię Bytów. To był dla gospodarzy pierwszy mecz w tym roku na naturalnej płycie stadionu miejskiego. Pogoń Lębork
Piłkarze Pogoni Lębork kontynuują zwycięską passę w IV lidze. W 26 kolejce po golach Łukasza Kwaśnika i Franciszka Stenki pokonali w Lęborku 2:0 (1:0) Bytovię Bytów. To był pierwszy mecz w tym roku na naturalnej płycie stadionu miejskiego. Trzy punkty dały Pogoni awans na 12 miejsce w ligowej tabeli. - Chciałbym pogratulować zespołowi, który był zdecydowanie lepszy, konsekwentny w każdym elemencie - skomentował wygraną Pogoni trener Bytovii Tomasz Bąkowski.

Udany powrót na zieloną murawę

Wynik w 12 minucie otworzył Łukasz Kwaśnik. W środku pola odebrał piłkę Maciejowi Błaszkowskiemu i trafił do bramki silnym strzałem z 20 metrów przy lewym słupku. Ze strony przyjezdnych groźnie główkował Adam Gross. Na posterunku był bramkarz Pogoni Arkadiusz Kolke.

Po zmianie stron Pogoń dążyła do podwyższenia prowadzenia. Franciszek Stenka strzelił nad bramką po dograniu Damiana Wojdy a sytuację sam na sam z bramkarzem miał Kwaśnik. W 51 minucie padł drugi gol dla gospodarzy. Po podaniu Pawła Kowalczyka Stenka z dalszej odległości pokonał bramkarza Bytovii Łukasza Pupkę - Lipińskiego.

Pomeczowe komentarze trenerów:
Grzegorz Bednarczyk, trener Pogoni: - Na pewno jestem zadowolony ze zwycięstwa u siebie z Bytovią. Wydawałoby się, że Bytovia ma problem i będą to jakieś łatwe punkty. Nic bardziej mylnego. Musieliśmy bardzo dużo zdrowia zostawić, walczyć na całym boisku. Oczywiście, mieliśmy plan na ten mecz, mieliśmy założenia, które realizowaliśmy i które sprawiały, że stwarzaliśmy sobie sytuacje bardzo wysoko. Mieliśmy tych sytuacji bardzo dużo, musimy pracował jeszcze nad skutecznością. Padły dwie bramki i dały one nam zwycięstwo.

Tomasz Bąkowski, trener Bytovii: - Przede wszystkim chciałbym zacząć od tego, by pogratulować zespołowi, który był zdecydowanie lepszy, konsekwentny w każdym elemencie. 15 minut przed przerwą to zdecydowanie za mało, żeby ugrać na Pogoni chociaż punkt. Te 15 minut dobrej gry przed przerwą chyba nas troszeczkę uśpiło, bo mieliśmy fatalne wejście w drugą połowę. Mogliśmy wtedy przegrywać trzema, czterema bramkami. Chciałbym pewnie teraz udzielać wywiadu w kontekście wygranego meczu. No niestety, przegraliśmy z zespołem który zdecydowanie był lepszy i to myślę będzie cały komentarz do tego meczu.