Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lębork. Policja postawiona na nogi, bo zaginął 12-latek. Nie wrócił na noc do domu

Marcin Kapela
Marcin Kapela
KPP Lębork
Policjanci poszukiwali 12-letniego chłopca, który w niedzielę (22.08.2021 r.) wyszedł z domu bez zgody rodziców i nie powrócił na noc. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku ogłosił alarm dla wszystkich funkcjonariuszy w służbie. W poniedziałek policjantki z zespołu ds. profilaktyki społecznej oraz nieletnich i ogniwa ds. wykroczeń zauważyły na jednej z ulic w Lęborku chłopca odpowiadającego rysopisowi zaginionego dziecka. Okazało się, że to poszukiwany 12-latek. Policjanci zaznaczają, że nie choć nie ma skutecznej metody, która mogłaby uchronić osobę przed zaginięciem, są sposoby, które mogą pomóc w szybkim jej odnalezieniu.

W Lęborku 12-letni chłopiec bez wiedzy rodziców w niedzielę około godziny 10:00 wyszedł z domu i nie wrócił na noc. Zaniepokojony ojciec po bezskutecznych poszukiwaniach na własną rękę, powiadomił o zaginięciu syna lęborską policję. Mundurowi niezwłocznie przystąpili do poszukiwań. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku ogłosił alarm dla wszystkich funkcjonariuszy w służbie, którzy sprawdzali każde możliwe miejsce, w którym mogło przebywać dziecko. W poniedziałek, po około czterech godzinach od momentu przyjęcia zgłoszenia o zaginięciu, policjantki z zespołu ds. profilaktyki społecznej oraz nieletnich i ogniwa ds. wykroczeń zauważyły na jednej z ulic w Lęborku chłopca odpowiadającego rysopisowi zaginionego dziecka. Okazało się, że to poszukiwany 12-latek.

- Na szczęście chłopcu nic się nie stało i jego stan zdrowia nie wymagał pomocy medycznej. Dziecko całe i zdrowe zostało przekazane pod opiekę ojca. 12-latek tłumaczył, że wyszedł z domu bez wiedzy ojca, bo myślał, że mu na to nie pozwoli

- informuje asp. Marta Szałkowska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku.

Jak ustaliły policjantki, noc spędził u kolegi, a następnego dnia bawił się na ulicy, nie myśląc o konsekwencjach swojego zachowania.

Policjanci zaznaczają, że nie choć nie ma skutecznej metody, która mogłaby uchronić osobę przed zaginięciem, są sposoby, które mogą pomóc w szybkim jej odnalezieniu.

- W przypadku dzieci, osób starszych, niepełnosprawnych lub nieporadnych życiowo, warto pomyśleć o wszywkach na ubraniach i opaskach na rękę, zawierających dane personalne i kontaktowe do opiekuna lub członka rodziny. Można też taką osobę zachęcić do noszenia lokalizatora GPS z funkcją telefonu komórkowego i zegarka.

Niezwykle przydatne jest też posiadanie jej aktualnego zdjęcia. Opiekunowie niepełnoletnich dzieci powinni zainteresować się m.in. tym z kim dziecko się przyjaźni i uzyskać numery kontaktowe do rodziców ich kolegów. Z kolei osoby, które zgadzają się przenocować u siebie znajomego swojego dziecka, powinny skontaktować się z jego rodzicami, by upewnić się, że mają na to ich zgodę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze atrakcje Krakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto